Woonplus nieuws I Parlementaire enquête: mooie kans om te leren en te verbeteren Studentenwoningen Aleemeen^B In de wijken Buurtbemiddelaar is van grote betekenis Op 30 okt'ober presenteerde de Parlementaire Enquêtecommissie Woning corporaties zijn eindrapport. In anderhalf jaar heeft de commissie met name de grote incidenten in de corporatiesector onderzocht en geconstateerd dat de incidenten voortvloeien uit structurele tekortkomingen in de sector. De enquête commissie stelt een samenhangend pakket van achttien maatregelen voor. Bob Venhuizen, directeur bestuurder De commissie is zeer kritisch over het functioneren van de onderzochte corporaties. Woonplus maakte daar overigens geen onderdeel van uit. Maar er is ook lof voor de sector. Volgens de commissie staat 'buiten kijf dat woningcorporaties in de afgelopen twintig jaar essentiële bijdragen hebben geleverd aan de sociale volkshuisvesting in Nederland. Zij hebben er mede aan bij gedragen dat van omvangrijke gettovorming en verpauperde woonwijken in Nederland nagenoeg geen sprake is'. Ook stelt de com missie vast dat 'woningcorporaties in veel gevallen met grote inzet en bevlogenheid dagelijks hun maatschappelijke opdracht uitvoeren. Daarvoor heeft de commissie waardering, zeker nu de afgelopen jaren het beeld van de corporatiesector steeds negatiever is geworden'. Verantwoordelijkheid Die negatieve beeldvorming is begrijpelijk. Dat vindt ook Bob Venhuizen, directeur, bestuurder bij Woonplus. "De gewraakte incidenten hadden niet mogen gebeuren. De meeste corporaties deden prima hun werk, maar de sector als geheel voelt de verantwoordelijkheid dat ze meer had moeten doen om te voorkomen dat collega's uit de bocht vlogen." Leren en verbeteren Volgens Venhuizen is de sector zelf al bezig met verbeteringen van het stelsel. "Veel is nu terug te zien in het eindrapport. Maar regels opstellen en toezicht aanscherpen is niet voldoende. Ik juich dan ook aan beveling 1 van de commissie van harte toe: Zorgen voor een cultuuromslag gericht op integriteit en gedrag. Integer handelen is norm voor mij. Ook is de parlementaire enquête een uitgelezen kans om te werken aan het versterken van de verbindingen met onze huurders, Gemeente en andere belanghouders. Wij staan voor onze huur ders en voor de sociale huisvesting in Schiedam. Het is en blijft de ambitie van Woonplus om goed en betaalbaar wonen in leefbare wijken voor de toekomst veilig te stellen", aldus Venhuizen. Het eindrapport is te vinden op: www.tweedekamer.nl/kamerleden/ commissies/pew Woonplus heeft woningen die bij uitstek geschikt zijn voor studenten. Zij variëren in huurprijs van 250,00 tot C 450,00 netto per maand. Het zijn woningen met 1, 2, 3 of 4 kamers. Vaak zonder lift en zonder centrale verwarming. Wie komen voor deze woningen in aanmerking? Iedereen die een studie volgt aan een universiteit, hogeschool of mbo komt in aanmerking voor een studentenwoning. Daarnaast is het belangrijk dat je kunt aantonen dat je maandelijks op tijd de huur kunt betalen. In sommige gevallen vragen wij daarvoor een garantstelling van je ouders. Of een woning voor één of meerdere studenten geschikt is, hangt af van het aantal kamers. Heb je interesse? Je kunt je interesse tonen via het formulier op onze website www.woonplus.nl. Alle aanmeldingen worden op binnenkomst behandeld. Wanneer hoor je iets? Op het moment dat wij een geschikte woning beschikbaar hebben nemen we via email of telefoon contact met je op. We nodigen je dan uit voor een intake gesprek en een bezichtiging. Intakegesprek De volgende documenten moet je op sturen als je voor een intakegesprek bij Woonplus wordt uitgenodigd. Zorg ervoor dat je deze alvast in je bezit hebt. IB-60 formulier 2012 of een IBRI-2013 Deze kun je alleen telefonisch opvragen bij de Belastingdienst (0800-0543) Jaaropgaaf 2013 en de meest recente loonstrook (indien aanwezig) Kopie geldig legitimatiebewijs Kopie studentennummer (studiebewijs) Uittreksel van de gemeentelijke basis administratie met historische woon- gegevens (niet nodig als je inwoner van de gemeente Schiedam bent) Op dit moment komen er via Politie, Gemeente, Woonplus en ook buren zelf, veel meldingen bij Buurtbemiddeling Schiedam binnen van burenruzie en geluidsoverlast. De rol van bemiddelaar, een onafhankelijke medebewoner, is daarbij van grote betekenis. De bemidde laars weten 70% van de gemelde zaken tot een goed resultaat te brengen. Door te luisteren naar beide buren en hun manier van communiceren onder de loep-te ne men, kunnen ze veel misverstanden en irritaties wegnemen. Zo krijgt plezierig samenwonen weer een kans. Recentelijk hebben' vijf bewoners uit Schiedam de basistraining buurtbemidde laar afgerond. Het huidige team van acht bemiddelaars is dan ook zeer blij met de uitbreiding. Ook geïnteresseerd in het werk van bemiddelaar? Neemt u dan contact op met Loes van Delft, Projectleider Buurtbemiddeling Schiedam, telefoonnummer (06) 43 23 51 67 of info@buurtbemiddelingschiedam.nl Algemeen Valeriusstraat 3 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100 Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus nieuws verschijnt op woensdag 31 december 2014.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 14