november 2014 OPERÜUIS Tijdelijke maatregel galerijen Nieuwland In de wijken Kort Huurachterstand? Een zaak van ons samen! Op weg naar uw nieuwe woning Voor de huurder Woningaanbod Woonplus maakt leerwerkplek bij LOOKtv mogelijk Woonpluskoop- woningen populair Gewijzigde openings tijden in december en januari Onlangs heeft Woonplus stalen steun palen geplaatst onder galerijen van drie flats aan de Delflandseweg in Nieuwland. Uit onderzoek naar de constructie is gebleken dat niet alle galerijplaten aan de huidige normen van het bouwbesluit voldoen. Er is geen direct gevaar, maar Woonplus neemt deze tijdelijke maatregel omdat het nog enkele maanden duurt voor er een definitieve oplossing is. Het probleem van de galerijen werd ont dekt tijdens de renovatie van twee flats in Groenoord. Daar bleek dat de betonwape- ning in de galerijen bij de bouw in 1966 niet goed is aangebracht. Dat ligt te laag, waardoor de draagkracht minder kan zijn dan was bedoeld. Een reden voor Woonplus om ook alle (in totaal 39) flats met ver gelijkbare galerijen in Nieuwland te laten onderzoeken. Daaruit bleek dat van drie complexen een aantal galerijplaten niet aan de huidige normen voldoet. Hoewel er geen direct gevaar is, brengt Woonplus daar voor de zekerheid voorlopig metalen steunpalen aan. In mei van dit jaar paste Woonplus dezelfde voorzorgsmaatregel toe bij veertien flats in Groenoord. Geschikte oplossing De overige complexen in Nieuwland zijn nog in onderzoek en de resultaten hiervan worden voor het einde van dit jaar verwacht. De tijdelijke maatregel geeft Woonplus de tijd om samen met de betrokken aannemers de beste definitieve oplossing uit te werken. Vanaf begin 2015 wordt per complex onderzocht wat de meest geschikte optie is. Woonplus verwacht dat de bewoners van de tijdelijke maatregel weinig last hebben. De galerijen blijven gewoon toe gankelijk en alle woningen zijn steeds bereikbaar. Eén van de verplichtingen van u als huurder, is het op tijd betalen van de huur. Dit betekent dat vóór de le van de maand de huur van de komende maand op de rekening van Woonplus moet zijn bijgeschreven. In de meeste gevallen gaat dat als vanzelf. Veel huurders hebben een machtiging afgegeven voor 'automatische incasso'; de huur wordt dan elke maand automatisch geïncasseerd. Erg handig, want ook de jaarlijkse huurverhoging wordt dan automatisch aangepast. Als op tijd betalen niet lukt Soms lukt het helaas niet om de huur op tijd te betalen. Als u bijvoorbeeld geen werk (meer) heeft, of als u vanuit een andere gemeente naar Schiedam verhuisd bent en in afwachting bent van een uit kering. Ook kunt u meerdere (financiële) problemen hebben, waardoor u de huur niet op tijd kunt betalen en er een huur achterstand ontstaat. Wat de reden ook is, Zaterdag 13 december van 11.00 tot 14.00 uur organiseert Woonplus een Open Huizen Rondrit aan het Bachplein, Schubertplein en Lisztplein. Een aan tal woningen staat dan voor u open om vrijblijvend te bezichtigen. Wij ontvangen u graag in Bachplein 21 en Schubertplein 182. Nieuwe modelwoningen Bachplein 21' en Schubertplein 182 zijn nieuwe modelwoningen. Hier zijn fraaie keukens en badkamers geplaatst, zodat u een goed beeld krijgt van alle mogelijk heden van deze populaire vierkamer- appartementen. Onze makelaar en financieel adviseur zijn aanwezig om u te informeren over deze modelwoningen, de overige beschikbare woningen aan Bachplein, Schubertplein en Lisztplein en uw hypotheekmogelijkheden. Een eigen huis betekent een stabiele maandlast De hypotheekrente staat nog steeds histo risch laag. In Schiedam is een renteloze starterslening nog altijd van toepassing. De woningen zijn te koop voor betaalbare prijzen. Bovendien betekent een eigen huis een stabiele maandlasten een ideale pensioen voorziening. Kom langs en laat u rondrijden Laat deze kans niet voorbij gaan. Zowel bij Bachplein als bij Schubertplein staat een neem altijd zo snel mogelijk contact op met onze afdeling Incasso. Samen kijken we dan hoe we tot een oplossing kunnen komen. Contact met Incasso Elke werkdag is er inloopspreekuur van 08.00 tot 11.00 uur. Daar kunt u zonder afspraak met al uw vragen over huur betalingen terecht. Bent u niet in de gelegenheid om langs te komen, dan kunt u tussen 08.00 - 11.00 uur bellen via telefoonnummer (010) 204 51 00, keuze 2. Ook per email bent u welkom via incasso@woonplus.nl. 'jaren '60 volkswagenbusje' voor u klaar voor een rondrit langs de Open Huizen. Op weg naar uw nieuwe woning. Op weg naar uw nieuwe woning Woonplus en LOOKtv gaan met elkaar een samenwerking aan voor het invullen van een WAP Nieuwland project. Op maandag 17 november 2014 tekenden Bob Venhuizen, directeur bestuurder bij Woonplus en stadsomroep-voorzitter Ton van Gestel de samenwerkings overeenkomst. Deze samenwerkingsovereenkomst maakt het voor een jonge Schiedammer mogelijk om in een werkleerplek kennis en ervaring op te doen, waardoor hopelijk later zijn kansen op de arbeidsmarkt toerleemt. Woonplus wil graag deze werk leerplek mogelijk maken in relatie tot de wooncursus Nieuwland. Dat is een van de projecten uit het Wijkactieprogramma Nieuwland. LOOKtv zal in het schooljaar 2014/2015 en 2015/2016 een Schiedamse stagiair(e) begeleiden en opleiden. De opdracht concentreert zich rondom de productie van 25 instructiefilms en reportages voor Woonplus. In 2014 hebben tot nu toe al meer dan 70 kopers besloten een Woonplus- koopwoning te kopen. Deze trotse huiseigenaren hebben uiteraard allemaal hun eigen motivatie om tot koop over te gaan. Maar de volgende redenen kwamen vaak terug in hun verhaal. Kopers kiezen bewust voor een woning van Woonplus. Het geeft hen de zeker heid van een goed onderhouden en betaalbare woning. Ook de mogelijkheid om de woning naar eigen wens te ver bouwen en de kosten daarvan in de koopsom mee te nemen is aantrekkelijk. Kijk op www.woonplus.nl voor ons geva rieerde woningaanbod of neem met ons contact'op via verkoop@woonplus.nl. Woonplus is gesloten op: Donderdag 25 december Vrijdag 26 december Donderdag 1 januari Vrijdag 2 januari Voor spoedeisende reparaties kunt u ons bellen via telefoonnummer: (010) 204 51 00. U wordt dan doorgeschakeld naar onze wachtdienst. Openingstijden kantoor Ons kantoor is op maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 11.00 uur geopend. U kunt ons dan telefonisch bereiken of vragen stellen bij onze balie. Vanaf 12.00 uur is ons kantoor alleen op afspraak geopend. Website Al onze informatie is ook terug te vinden op onze website www.woonplus.nl. Informatie die 24 uur per dag, 7 dagen per week in te zien is. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken: 1Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2. Eindafrekening, afrekening stookkosten en/of servicekosten 3.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 4. Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Inloopspreekuur en afspraken maken Maandag t/m vrijdag is ons kantoor van 08.00 tot 11.00 uur open. U kunt dan bellen of langskomen voor vragen. Heeft u specifieke vragen of wilt u persoonlijk advies, maak dan een afspraak met ons. Afspraken worden ingepland op werkdagen tussen 12.00 en 17.00 uur. Reparatieverzoek Een reparatieverzoek kunt u maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 11.00 uur telefo nisch melden via nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Maar u kunt ook via onze website www.woonplus.nl uw reparatieverzoek doen. Aan de hand van uw digitale,melding, nemen wij dan contact met u op \/oor ver dere afhandeling. Spoedeisende reparatie- verzoeken kunt u 24 uur per dag, 7 dagen per week doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 15