Echtpaar buit bejaarde man uit 7iT d S Li iw 'O<?oo* mee' Helemaal niet zo'n beest Laagste aantal inbraakclaims Chemicaliën in huis voor drugs of voor iets anders? www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 26 november 2014 16 V! Vuur Vlam wordt een vrolijke voorstelling, gemaakt voor en door Schiedammers. Jong of al wat ouder? Ervaring of geen ervaring? Het maakt niet uit, als je maar enthousiast bent! We zijn op zoek naar dansers, koren, acteurs, muzikanten, decorbouwers en vrijwilligers, kortom: Enthousiaste mensen die deze kans met beide handen aan willen grijpen.' Vuur 6 Vlam wordt een voorstelling waarin jouw inbreng van groot belang is. Oenk mee over het verhaal tussen de liefde van topdanseres Jill en echte Schiedamse rocker Jimmy, Samen gaan zjj door vuur en vlam om hun dromen te bereiken. Doe mee aan dit Schiedamse theaterproject. Kom op donderdag 11 december van 19.00 uur tot 2030 uur naar de informatieavond in het Wennekerpand. Informatieavond: donderdag 11 december '11 19.00 - 20.30 uur Kennismakingslessen: donderdag 15 januari'15 19.00 - 21.00 uur Start repetities: donderdag 22 januari'15 19,00 - 21,00 uur Ceneraie repetitie: woensdag 10 juni 15 18.00 - 22.00 uur Voorstelling 16 2: donderdag II juni *15 13.15 6 20.15 uur Voorstelling 3 61: vrijdag 12 juni '15 13.15 6 20.15 uur Regie Choreografie Productie Bob van der Lugt Hedwig Ouykcrs Michel van der Burg en Ruud de Groot Maak nu uw keuze voor een nieuwe fauteuil en geniet van het M uitstekende zitcomfort! De ZitWel fauteuil-collectie is uniek... Hartelijk welkom! sta-op fauteuils ergonomische fauteuils relaxfauteuils maatwerkfauteuils van iC/5, Snel leverbaar Vakkundig advies Fauteuils in alle maten van extra small tot extra large Ruime keuze in stof en leder Vrijblijvende ophaalservice www.zitwel.nl Plotselinge huurachterstand wekt argwaan Een echtpaar uit Schiedam is aangehouden als verdachten van de uitbuiting van een bejaarde Schiedammer, waar de vrouw als hulp werkte en haar man financiële klusjes deed. Door de redactie De vrouw, 58 jaar, werkte via een thuiszorgorganisatie bij de bejaarde man. Haar 45-jarige echtgenoot raakte bij de zaak betrokken omdat hij diverse klusjes voor het slachtoffer uitvoerde. De zaak kwam aan het rol len nadat het slachtoffer bij de woningbouwvereniging een huurachterstand had opgelopen. Dat was absoluut niet gebruikelijk en daarom meldde de organisatie dit bij de politie. Die stelde een on derzoek in dat resulteerde in een aangifte tegen het echt- meer mfm 4 f paar. Tijdens dat onderzoek bleek dat er diverse keren geld was weggenomen van de bankrekeningen van de bejaarde man, maar ook dat. er goederen uit zijn huis wa ren verdwenen. Niet alleen de vrouw wordt verdacht SCHADE ENKELE DUIZENDEN EURO'S, EMOTIONELE IMPACT IS ENORM van deze praktijken, maar ook haar echtgenoot. Gelegenheid Hij had in de loop der jaren vaak financiële klusjes ge daan voor het slachtoffer en was zodoende ook in de ge legenheid geld en goederen weg te nemen. De schade bedraagt inmiddels duizen den euro's. De emotionele en geestelijke impact voor het slachtoffer is groot. De mannelijke verdachte werd maandag'17 november aangehouden en zijn vrouw de woensdag er na. Beiden zijn na verhoor heengezon den en zullen zich later voor de rechter moeten verant woorden. Grote schaamte Financiële uitbuiting van ouderen gebeurt helaas re gelmatig. Er heerst vaak grote schaamte onder de slachtoffers. Wie slachtoffer is geworden van financiële uitbuiting kan dit melden hij de Poli tie (via 0900-8844) of bij het Team Ouderenmishande- ling (via 010- 4438444) van het Advies en Steunpunt Huiselijk Geweld - GGD Rot terdam. Voorkomen Door bijvoorbeeld het ope nen van een en/of-rekening of het verlagen van een pas limiet kan vaak al veel el lende worden voorkomen. Wijkagent Rein Hendriks maakt nog eens wat mee op surveillance. Vier mannen waren zo bang van een ontsnapte hond, dat ze hulp inriepen om het beestje weer bij zijn baas te krijgen. Hendriks vond het juist een hele lieve hond die het in de politieauto ook prima naar zijn zin had. Foto: R. Hendriks SCHIEDAM - De provincie Zuid-Holland had in 2013 het laagste aantal inbraak- claims per 1000 huishou dens van de randstedelijke provincies. Tevens laat de provincie een grote da ling in claims ten opzichte van 2012 zien: 11 procent. Zuid-Holland zit daarmee bijna 10 procent onder het landelijk gemiddelde van 4,4 inbraakclaims per 1000 huishoudens. Een inbraak heeft groot effect op het vei ligheidsgevoel. Mensen die in de afgelopen 5 jaar een inbraak meemaakten, geven hun veiligheidsgevoel vóór de inbraak een 8,1 en na de inbraak nog maar een 5,9. STRAFRECHT VOLGENS JOOST Escudostraat 7 2991 XV Barendrecht 010 - 456 72 80 Woonboulevard Barendrecht - ingang via Mooi&More Burchtbuys Wonen Zondag werden vier Rotterdammers opgepakt voor wapenbezit en bezit van chemicaliën. In de woning van een van de verdachten aan de Chabotlaan bleken naast twee vuurwapens diverse jerrycans met chemicaliën aanwezig. De verdachten kwamen aan het licht doordat personen uit dê omgeving hadden geklaagd over stank. Het rook er sterk naar aceton, een stof die in nagellak-remover zit. Dp het moment dat brandweer en politie ter plaatse arriveerden, bleek dat de mannen in de woning van hun buren zaten. Het is tot nu toe nog onbekend wat ze daar deden, maar ze zijn door de verbalisanten aangehouden. Welke chemicaliën precies in de woning stonden moet nog worden onderzócht door deskundigen maar de politie gaat er vooralsnog vanuit dat de stoffen bedoeld waren voor de productie van synthetische drugs. Voor het produce ren van synthetische drugs zijn grondstof fen nodig. Die grondstoffen kunnen ook voor productie van reguliere huis-, tuin en keukenproducten worden gebruikt en kan daarom niet zonder meer worden verbo den. Wel zijn strenge eisen gesteld aan het transport en levering van de producten. Zo wil men voorkomen dat iedereen dat soort producten op grote schaal kan inkopen. De drugsproducenten moeten dus op illegale wijze aan dergelijke producten komen. Dat brengt mee dat personen die grondstoffen gaan verstoppen. Bovendien worden de restanten van de grondstoffen, wanneer het eenmaal gebruikt is, veelal illegaal ge dumpt, met allerlei nadelige gevolgen voor het milieu. Het vermoeden van de politie dat de chemicaliën voor productie van synthetische drugs bedoeld waren, is dan ook zeer waarschijnlijk. De mogelijkheid dat er een andere verklaring is, bestaat natuurlijk ook nog steeds. Dat moet de ver dachte dan wel aan de rechter uitleggen. Als die uitleg klopt rijst overigens meteen de vraag of men wel over vergunningen beschikte. Het bewaren van zulk soort chemicaliën in de woning is immers een risico voor de omgeving. Joost Verbaan

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 18