U Reinier ■r Reinier de Graaf Vooruitstrevende borstkankerzorg Binnenkijken bij Reinier Nederlandse primeur Grensverleggende operatietechniek alvleesklierkanker Elsevier: Reinier de Graaf behoort tot 10 beste ziekenhuizen www. rei ni e rdeg raaf. n I Voor vierde keer roze lintje 2014 Met een cameraatje in het lichaam kijken en alvleesklierkopkanker opereren. Een chirurgisch team onder leiding van Joris Scheepers van Reinier de Graaf voerde eerder dit jaar zo'n kijkoperatie uit. Het was de primeur in Nederland. Een operatie aan de alvleesklier is één van de meest complexe operaties. Chirurg Joris Scheepers; "Het is een kwetsbaar orgaan en ligt diep achter in de buik tegen en om belangrijke bloedvaten. Daarom is een operatie aan de alvleesklier heel ingewikkeld, met een hoog risico op complicaties." Chirurg Joris Scheepers ziet via monitoren het operatiegebied. Veilig, met goede service, hedendaags en medisch up-to- date. Opinieblad Elsevier geeft Reinier de Graaf de maximale totaalscore van 4 bolletjes. We behoren daarmee opnieuw tot de 10 beste ziekenhuizen van Nederland. Elsevier rekent ons ziekenhuis tot de kopgroep; de laatste vijf jaar scoren we een constante hogere eindscore dan gemiddeld. Slechts IS andere Nederlandse ziekenhuizen maken dit waar. Elsevier beoordeelt ziekenhuizen op twee hoofdthema's; medi sche zorg en patiëntgerichtheid, De medische zorg toetst Elsevier aan de hand van de geldende wetenschappelijke Inzichten en de mate van patiëntveiligheid. Op dit Onderdeel scoren we beven het landelijk gemiddelde (3 van de 4 bolletjes). Reinier de Graaf krijgt voor de vierde /peer het borstkankerlintje van Borstkankervereniging Nederland. Als u een knobbeltje in de borst of een afwijking op de borstfoto heeft, wilt u zo snel mogelijk duidelijkheid. Op de mammapoli in Reinier de Graaf werkt een ervaren team nauw samen om u zo goed mogelijk te begeleiden. Zowel tijdens als na de behandeling. Belangrijk is goed te onderzoeken welke behandeling het beste bij de patiënt past. De specialisten beschouwen borstkanker niet als één ziekte, maar ze bekijken goed van welke borstkankertypes sprake is. Elk type kent een andere aanpak. Ook streeft het team ernaar de borst zo mooi mogelijk te houden. Radiotherapeut-oncoloog Marcelle Immink: "We proberen bijvoorbeeld een zo klein mogelijk gebied een hoge dosis bestraling te geven. Op die manier voorkomen we onnodig littekenweefsel." De chirurgen van de mammapoli rijn gespecialiseerd in borstsparend opereren. Zij hebben veel ervaring met directe reconstructie van de borst na amputatie. Onze borstkankerzorg kreeg onlangs voor de vierde keer het roze lintje van de Borstkankervereniging Nederland (BVN). Minder complicaties en sneller herstel Onderzoek moet nu aantonen of de kijkoperatie bij alvleesklierkanker voordelen voor de patiënt oplevert. Uit wetenschappelijk onderzoek bleek al dat bij veel andere behandelingen een kijkoperatie tot minder complicaties en sneller herstel leidt, omdat er minder beschadiging van weefsel optreedt. Reinier de Graaf is een van de 14 Nederlandse ziekenhuizen die gespecialiseerd rijn in het opereren van alvleesklierkanker. Ook bij de behandeling van andere aandoeningen van de alvleesklier neemt het ziekenhuis een vooruitstrevende positie in. Veel aandacht voor nazorg Het team heeft daarnaast veel aandacht voor de psychosociale (na)zorg. Verpleegkundig specialist Nel van Holsteijn licht toe: "In de eerste fase is iedereen er voor je. Maar juist als je klaar bent met de behandeling, kun je in een gat vallen. Het is belangrijk dat een deskundige je dan begeleidt." Tijdens een nazorgspreekuur gaat het over hoeveel last patiënten hebben van problemen, klachten en zorgen. Zo nodig wordt de patiënt doorverwezen voor extra ondersteuning. Van Holsteijn: "Ook bij slechtnieuwsgesprekken wijzen we patiënten de weg naar passende hulpverlening. Het is maar net wat iemand nodig heeft om verder te kunnen." Meer informatie over dit onderwerp leest u op reinierdegraaf.nl. Patiëntgericht Het weekblad vindt ons bovendien ook bijzonder patiëntgericht. Wij behoren met 4 bolletjes tot de beste 15 procent van de ziekenhuizen. Elsevier oordeelt dat de dienstverlening aan de patiënt goed is (3 bolletjes) en de wachttesten naar verhouding kort (4 belletjes), Bovendien te d® beschikbare informatie duide lijk en weten patiënten waar rij met vragen terecht kunnen. Ook zijn de resultaten van een onderzoek snel beschikbaar. Dit is het stiltecentrum in het nieuwe Reinier de Graaf. Benieuwd hoe de rest van het nieuwe ziekenhuis er uit komt te zienOp reinierdegraaf.nl/algemeen/nieuwbouw vindt u meer impressies en een filmpje van uw toekomstige ziekenhuis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 21