'Wij zijn arm hè, mam? Nieuwe Haven: Het particulieren alternatief KORT NIEUWS ieuwe Waven O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 26 november 2014 33 De Kleine Ambassade organiseerde in het Wenrfekerpand weer een editie van Dineren Debatteren. Schiedammers van alle leeftijden gingen hier met elkaar in gesprek over het thema armoede. Door Najat Chaatouf SCHIEDAM - Kinderen uit de groepen 7 konden stemmen op verschillende thema's, zoals milieu en speelplekken, maar ook al cohol en comazuipen. Maar liefst 1600 kinderen brach ten hun stem uit voor de politieke Kik'r enquête, waar uiteindelijk het thema armoede op nummer één eindigde. Tijdens deze edi tie van Dineren Debat teren werd gesproken over de effecten van armoede op kinderen, over hoe schulden ontstaan en hoe we armoede in Schiedam tegen kunnen gaan. Elk vraagstuk werd ingeleid met een filmpje waar kinderen en deskun digen werd gevraagd wat ar moede betekent. Ook kwam een gezin aan het woord dat vertelde hoe het is om 'net boven het minimuminko men te zweven'. In het filmpje maken we kennis met David, die merkt dat zijn situatie anders is; hij maakt zich bijvoorbeeld zorgen wanneer hij zakgeld- verhoging krijgt. "Redden we dat wel?", vraagt hij zich dan af. Volgens moeder Lisette moe ten ze voorzichtig omgaan met geld, maar zij rekent zichzelf rijk: "Ik heb jou, we zijn gezond, we hebben een dak boven ons hoofd en we hoeven ons geen zorgen te maken over of we morgen eten hebben" zegt ze dan te gen hem. Na het eerste filmpje is het tijd voor soep en een discus sie over wat kinderen die in armoede opgroeien missen. Aan onze tafel vinden kin deren sport het belangrijk ste: „Sport zorgt voor ont spanning, zonder sport zou ik de hele dag thuis zitten en me vervelen." Ook zorge loosheid is een gemis: "Als je elke keer nét rondkomt maak je je meer zorgen." Tij dens het hoofdgerecht komt de tweede stelling aan bod: schulden en wat we daar aan kunnen doen. "Als je iets niet kunt betalen moet je het niet kopen", vinden de meesten. Bij het toetje en tevens de derde stelling vanavond gaat over oplos singen. Opvallend is dat respect hebben voor elkaar en meer acceptatie voor de situatie van anderen steeds terugkeren in de discussie. Ook kan het delen van speel goed dan een oplossing zijn: „Dan hoeven we dus minder spullen te kopen." Zorgtopper van het jaar' Monique Schenk, acti viteitenbegeleidster van Frankeland, is genomi neerd voor 'Zorgtopper van het jaar'. Dit is een initiatief van ActiZ en Bureauvijftig. Zij zijn op zoek naar mensen die het verschil maken met een goed idee, leuk initiatief of tomeloze inzet dat vol gens hun een zorgtopper typeert. Monique heeft vanuit haar studie, vaktherapie richting muziek, een mu- ziekactiviteit voor demen te bewoners en hun man- telzorgers ontwikkeld. Nieuwe trend bij Decokay van Loenen Met de Recycled Fabric gordijnstoffen van A House of Happiness zet Decokay van Loenen een nieuwe trend in de gor dijnenbranche. 'Restanten krijgen een nieuw leven', zegt Sander Jongepier trots. 'Het resultaat is de eerste collectie Recycled Fabric. De stoffen Recycle en Recycle stripe zijn ge maakt met 42% gerecycle de katoen, afkomstig van restmateriaal bij de pro ductie van t-shirts. Her gebruik van restmateriaal zonder het milieu extra te belasten!' 'Wij willen voorop blijven lopen in de markt', zegt Sander. Advertorial Nieuwe Haven is een kleinschalig particulier verpleeghuis voor dementerende en hulp-behoevende ouderen die niet meer zelfstandig kunnen wonen. Wanneer men niet meer zelfstandig kan wonen zijn de consequenties vaak zeer divers en ingrijpend. Men moet concessies doen aan persoon lijke levensstijl, wooncomfort, eigenwaarde en algemeen welbevinden. Nieuwe Haven biedt ouderen die zorg nodig hebben een goed en betaalbaar alternatief; wonen met een kleine groep medebewoners in een veilige en beschermde leefomgeving met professionele zorg, de benodigde structuur, aandacht en dienstverlening op maat. De zorg gaat tot op het niveau van verpleeghuiszorg. Men verblijft in een eigen appartement en ontvangt een zeer breed pakket aan zorg en dienstverlening afgestemd op persoonlijke behoeftes en wensen. Aandacht, respect, veiligheid en geborgenheid zijn daarbij onze uitgangspunten, goede zorg onze missie. Het zorgteam van de Nieuwe Haven bestaat uit helpende, ziekenverzorgsters en verpleeg kundige. Zij hebben veel erva ring in de zorg en zijn kundig in wondverzorging en revalidatie na bijv. een heupoperatie. Verder heeft de Nieuwe Haven door de jarenlange ervaring een breed netwerk van zorgverle ners om zich heen verzameld. Daardoor komen huisarts, fysio therapeut, ergotherapeut, dië tiste en maatschappelijk werk bij ons in de Nieuwe Haven. Om het verblijf in de Nieuwe Haven zo prettig mogelijk te maken, wordt er regelmatig een wandeling gemaakt of wordt er een spelletje gedaan met-een bewoner. Bij alle activiteiten staat de behoefte van de indivi duele bewoner centraal. De Nieuwe Haven beschikt over een ruime huiskamer waar het gezellig vertoeven is. Bewoners kunnen elkaar hier ontmoeten en in de gezellige eetkamer worden de maaltijden genuttigd. De warme maaltijd wordt binnen de Nieuwe Haven zelf klaar ge maakt. Dit geeft vaak heerlijke geuren in huis en betekend dat de bewoners een verse maaltijd rechtstreeks uit de keuken geserveerd krijgen. Natuurlijk zijn alle benodigde faciliteiten die nodig zijn om goede zorg te leveren aanwezig op de Nieuwe Haven. U kunt hierbij denken aan hoog/laag bedden,-til- liften en rolstoelen op maat. Als u interesse heeft om eens nader kennis te maken met het zorgteam van de Nieuwe Haven en de mogelijkheden wil bespreken, kunt u contact op nemen met Ronald Oostlander te bereiken op 06 30166608. Ook kunt u kijken op www.nieuwehaven.org Kortom; heeft u zorg nodig en wilt u ook nog prettig wonen, kom dan kijken op de Nieuwe Haven!!! Nieuwe Haven Nieuwe Haven 153 3117 AA Schiedam T 06-30166608 I www.nieuwehaven.org Momenteel ruime tuinkamer beschikbaar. zorgfvoorz iening Foto: N. Chaatouf Aan tafel werd gediscussieerd over armoede. Oorzaken en oplossingen kwamen aan bod.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 33