KemperS 2 HALEN* 1 BETALEN Genomineerden voor sportprijzen bekend mKOOPZONDAGEN HZP/Schiedam wint derby M IN SCHIEDAMCENTRUM www.schiedamcentrum.nl Bijna kampioen WK-brOIIS VOOI" Nouchka Weer zege Luke Verburg Herstel Nexus f SINCE 1967 f "T Wo Men shoes Duurste artikel afrekenen of 30 korting op 1 paar. KOOPZONDAG 30 nov. en 21 dec geopend van 12.00 tot 17.00 Fransenstraat 17-19 Vlaardingen Tel. 010-434 39 38 www.KempersSchoenmode.nl O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 26 november 2014 8 Wie wordt sportman/ sportvrouw, sportploeg of talent van het jaar? De namen zijn bekend. doorGerard S. Verver SCHIEDAM - Op zaterdag 3 januari huldigt het stads bestuur, voorafgaand aan de nieuwjaarsreceptie, de Schiedamse sportkampioe- nen. Niet met een groots gala in één van de sporthallen, maar op bescheiden schaal en met alleen de genomi neerden voor de sportprij zen. Met daaraan gekoppeld de vraag wie de hockey- mannen van Spirit, Nouch- ka Fonfijn en karateka Bran don Schaap gaan opvolgen. Een vakjury, bestaande uit Schiedamse sportjourna listen en een sportdeskun- dige, hebben voor de finale keuze, waarbij ook de inwo ners weer worden betrok ken, in iedere sector drie genomineerden aangewe- zen. De ploeg komt uit het trio SVDPW (tweevoudig kampioen), het damescric- ketteam van Hermes DVS (landskampioen en winnaar van het T20-toernooi) en de honkballers van Schiedam (kampioen en gepromoveerd naar de eerste klasse. Voor sportvrouw/sportman zijn de kandidaten Britt Eerland SCHIEDAM - Het Zwarte Paard/Schiedam heeft voor een verrassing gezorgd door in het bekertoernooi van de Rotterdamse Schaakbond stadgenoot Fianchetto, dat een klasse hoger speelt, te verslaan. David van der Mast zette de toon door in drie kwartier Jos Kruidenier te verslaan. Oleksii Kapi- tonenko klopte vervolgens Bart Voogt en bracht de stand op 2-0. In een boeiend duel legde John van Baarle, na het verspelen van zijn SCHIEDAM - De Scyedam- vrouwen moeten, om de titel zeker te stellen, op de laatste speeldag van de na jaarscompetitie, voluit aan de bak tegen het zwakke US 3. Zaterdag deelden de tafel- tennissters in een spannend duel de punten met De- demsvaart (5-5). Daardoor kon GTTC, dat met 10-0 van US 3 won, de Schiedamse lijstaanvoerder tot op 1 punt naderen. Het derde team van de Amsterdamse studentes moet ook voor Scyedam een simpel te nemen hindernis zijn. GTTC treft met Vrien denschaar een wat minder zwakke tegenstander. Om zeker te zijn van hun zaak mogen de Schiedamsen ech ter geen punt prijs geven. SCHIEDAM - Nouchka Fon- tijn heeft met brons op het WK boksen op het Kore aanse eiland Jeju haar gelijk gehaald. Het blijkt namelijk dat de door de boksbond de hemel in geprezen centrale training inderdaad niet za ligmakend was. Haar eigen weg, met trainer en levens partner Abdul Fkiri, bleek meer rendement op te leve ren en uiteindelijk naar de halve WK-finale te leiden. Dat ze geklopt werd door de Chinese Qian Li weet ze, er naar gevraagd door de NOS, "aan het ontbreken van de juiste scherpte." Dat hadden twee juryleden blijkbaar door, want die wezen haar tegenstander Het veldrijseizoen opende vorige week op gepaste wijze: op een door de regen doorweekt parkoers. Het deerde Luke Verburg niets. De zandbak was dankzij de nattigheid een makkie, de heuveltjes en de grasstroken niet. Het jonge talent reed, getekend door de modder, naar zijn 8e seizoenszege. Spelverdeler Wessel Keemink werd met zijn maatje tweede op het NK beachvolleybal en verdiende vooral daarmee zijn nominatie. Foto: PR (6e EK tafeltennis)Nouchka Fontijn (EK boksen) en Wes sel Keemink (2e NK beach volleybal). De genomineer den talenten zijn tennisser Noa Liauw-a-Fong, turnster Chiara Frisina Fauste en judoka Mark Roon. Tussen 1 en 14 december kunnen Schiedammers stemmen via www.schiedam.nl dame, het loodje tegen Ron Burgerhout en lag voor Fi anchetto de weg naar een gelijke eindstand open. Invalkracht Frans Groene- weg stak er een stokje voor, oogstte het paard van Rene Mérsch en bood remise aan. aan als winnaar. In de eer ste ronde had ze Dara Flora Shen (Taiwan) via tech nisch knock-out verslagen. Later volgden de Kame- roense Azangue Yannicke en de Marokkaanse Maral Khadije. Daarmee was ze al verder gekomen dan op het WK 2010 waar ze in de kwartfinale uitgeschakeld werd. Met haar in juni verworven Europese titel en nu het WK- brons ligt de Schiedamse uitstekend op koers voor de Olympische Spelen 2016 in Brazilië. Nooit eerder in de geschiedenis van de boks bond wist een deelnemer ster in de Olympische klasse op een WK zo ver te komen. SCHIEDAM - Nexus heeft zich, na het onfortuinlijke verlies tegen Vlaardingen, hersteld met een 9-11 over winning op Triade. In Groot Ammers vloog het Schie damse achttal uit de start blokken en liep weg naar 1-7. De thuisploeg bleek ech- terf een taaie tegenstander, die terugknokte naar 8-8. Daarna nam Nexus het heft in handen en gaf de winst niet meer uit handen. Badminton Smashing Fellows hebben in de 4e divisie de kopppositie veroverd door een 7-1 zege op het laag geklasseerde Conquesto 4. BCRS 2 heeft twee punten minder maar nog een wedstrijd tegoed.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 8