r§Wt Museum in zwaar weer ABSINT tip SOEPELER PARKEERBELEID Nieuwe Stadsblad ook op Facebook Onafhankelijk advies? Nieuw A.Vogel Hoestspray Tip voor de feestdagen: Thermen Barendrecht Cadeaubon KLIK EN WIN KERSTCIRCUS win! Win het boek 'André Hazes Ik' 'Problemen zijn tijdelijk' Kruispunt wordt aangepast Stadsbla Bezorger worden? Meld je nu aan via Woensdag 3 december 2014 3 www.nieuwestadsblad.nl http://www.krantjecontantjenl Het is voor een klussende loodgieter maar lastig om een busje te parkeren Door Frank Willemse SCHIEDAM - Vorig week werd bekend dat B W het Stede lijk Museum een overbrug gingskrediet heeft verleend. Een lening van 450.000 euro wegens acute liquiditeits problemen ofwel een lege kas. De salarissen van de circa 25 mari/vrouw personeel kon den anders niet worden uit betaald net als bijvoorbeeld de huur aan de gemeente Schiedam en betalingen aan andere schuldeisers. Met deze noodhulp wil wethouder Cultuur Marcel Houtkamp (D66) deze vol gens hem 'voor Schiedam SCHIEDAM - Het Nieuwe Stadsblad is natuurlijk ook te vinden op Social Me dia als Facebook en Twit ter. Hiervoor zoek je naar: Nieuwe-Stadsblad op Face book en NieuweStadsblad op Twitter. Dagelijks is er vers nieuws te vinden op onze website: www.nieuwestadsblad.nl. Hier kun je ook klikken op leuke acties als het Kerst circus (zie boven) en mooie prijzen winnen! Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreid klachten Helpt snel en effectief, ook 's nachts Zie artikel elders in dit blad. Sauna \Thalasso - Beautycenter Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)47311 50 Maak kans op vrijkaarten voor het kerstcircus in Ahoy. Kijk op www.nieuwestadsblad.nl KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Noodlening van bijna half miljoen Het Stedelijk Museum heeft acute geldnood. Alleen met een noodlening van (bijna) een half miljoen kunnen de salarissen en schuldeisers betaald worden. Volgens directeur Wind komt dit door tegenvallende inkomsten na de lange verbouwing van de entree. Volgens oud-werknemers heeft zij 'n gat in haar hand. belangrijke culturele instel ling' uit de brand helpen. De financiële problemen zijn volgens directeur Di ana Wind, begonnen bij de verbouwing van de entree en Giudici-kapel. Die zorgde ervoor dat inkomsten uit het museumcafé én de winkel flink tegenvielen. Bezuiniging viel zwaar Ook de bezuiniging op de subsidie van 2,5 mil joen euro viel het museum zwaar met als resultaat een lege kas. Daarom werd hulp gevraagd bij de gemeente Schiedam. Het onderwerp staat voor 9 december op de agenda van de commissie. Het zijn gekke dagen voor de Sint. Het ene feest na het andere moet hij af, winkel in, winkel uit en dan nog een beetje fit zien te blijven ook. Want bezoekjes afleggen met een verstopte neus of zere keel kan op 5 december natuurlijk niet. En dan probeert hij tussendoor ook nog een beetje te genieten van zijn tijd in Nederland, want voor je het weet zit je weer op de boot naar Spanje. Zo werd Sinterklaas afgelopen week betrapt op het ijs, waar hij zich prima vermaakte met de Nederlandse kinderen die Vervolg van boven hem de fijne kneepjes van het schaatsen bijbrachten. De Sint toonde zich een snelle leerling, maar voor alle zekerheid werd hij toch maar 'aan de staf genomen, zodat er geen struikelpartij bij was. Op dit moment leggen Sint en de Pieten de laatste hand aan alle cadeau's en suprises. Hoe leuk dat bij jullie thuis wordt, zien we graag terug in onze mailbox of op onze Facebookpagina: redactie.ns@wegenermedia.nl. en Facebook.com: Nieuwe-Stadsblad. SCHIEDAM - Ook de Schie- damse politiek werd over- vallen door de acute lening van bijna een half miljoen euro waardoor een faillisse ment van het Stedelijk Mu- seum werd voorkomen. De 'verraste' wethouder Houtkamp blijft deze 'be langrijke culturele iïistel- ling' steunen maar stelt wel nadrukkelijk vragen bij het gevoerde financiële beleid. Ook de nationale pers dook op de affaire. Volgens media als NRC, AD en Volkskrant heeft juist de directeur een gat in haar hand. Zo ver klaarde een oud-werknemer dat er onder directeur Di ane Wind een angstcultuur heerst. Volgens de direc teur zelf zijn de problemen tijdelijk en wordt de lening echt terug betaald. Het mu seum blijft 'gewoon' bestaan en behoort volgens de BBC zelfs tot de beste acht musea van de wereld. Betrokkenen vertrouwen erop erop dat de financiële problemen in goed overleg worden opgelost. De Schie- damse politieke partijen krijgen kans hun commen taar te leveren. De financiële situatie van het Stedelijk Museum Schiedam staat bij de eerst komende commissiever gadering van dinsdag 9 december namelijk op de agenda. Reageren? Stuur een mail naar: redactie.ns@wegener- media.nl SCHIEDAM - De gemeente is vrijdag gestart met voorbe reidingen voor het vervan gen van de verkeersregelin stallatie op het kruispunt 's-Gravelandsweg De Brauwweg noordelijke op en afrit A20. Hierbij worden ook de ver keerslichten en een deel van de detectielussen in het weg dek vernieuwd. Het verkeer kan tijdens de werkzaamhe den gewoon doorrijden. De nieuwe verkeersregelinstal latie komt de verkeersveilig heid en -doorstroming ten goede. Zo komen er onder andere rateltikkers voor blinden en slechtzienden. Zodra de nieuwe ontslui- tingsweg naar Schieveste gereed is, worden de ver keersregelinstallaties op de 's-Gravelandseweg (de noor delijke en zuidelijke op- en afrit van Üe A20) gekoppeld zodat een groene golf kan ontstaan. Er wordt tot en met januari aan het project gewerkt. Om het verkeer zo min moge lijk te hinderen, worden de werkzaamheden in twee fasen uitgevoerd. Vóór de jaarwisseling worden de regelautomaat en de lichten vervangen, iets waarvan het verkeer geen directe hinder ondervindt. Tot 8 december blijft de oude regeling van de installatie werken. De nieuwe regeling wordt per 12 december ingeschakeld. Begin 2015 worden de de tectielussen vernieuwd, op een naastgelegen strook kan het verkeer dan passeren. A-Z Gourmet Menu per persoon: Lekker makkelijk, alles inclusief, minimaal 5 personen Salades Ananasstukjes Eieren, paprika Uien, champignons Knoflooksaus Aardappelschijfjes Perzikschijfjes Komkommersalade Ontbijtspekplakjes Rauwkost Stokbrood met Hamburger met broodje Rundvleessalade kruidenboter Bieflap •Slavink Kipfilet Kipsaté Blanke schnitzel Bakbote Steakkruiden Porseleinen borden RVS bestek Gourmetstelletjes of elektrische gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. JMMI,

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1