Een mooie Kerst voor ieder kind. Steun Free a dirl via de adventskalender. frw'-s WONEN Woningcorporaties maken hoge kosten VEH wil andere 0ZB- systematiek Slimme details voor een functionele keuken -- O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 10 december 2014 14 Zuinige en efficiënte wo ningcorporaties spenderen drie keer minder per wo ning dan sectorgenoten met hoge bedrijfslasten, blijkt uit onderzoek van branchever eniging Aedes. Woningcor poraties bouwen voorname lijk voor huishoudens met lage inkomens. Eerder bleek al dat de corporaties meer uitgeven aan bedrijfslasten dan commerciële verhuur ders.' Dit zou komen door hun maatschappelijke rol, stellen de corporaties. Toch blijkt uit onderzoek dat de uitgaven aan leefbaarheid slechts 10% van het totaal uitmaken. Het meeste geld gaat op aan personeelslas ten, automatiserings- en kantoorkosten. De duurste corporaties zijn jaarlijks zo'n 1.600 per verhuurde woning kwijt, circa drie maanden huur. De meest efficiënte corporaties zijn ongeveer 500 kwijt, met een gemiddelde van 1.000 per verhuurde eenheid. Er is ook geen enkel verband tussen de tevredenheid van huurders en de hoogte van de uitgaven. Gemiddeld waarderen huurders hun corporatie met een 7,3. Ae des maakt de cijfers open baar in de hoop dat corpora ties efficiënter gaan werken. De sector moet bezuinigen vanwege hoge belastingen ën verliezen op grondposi- ties. Sommige corporaties hebben al fors gereorgani seerd waardoor uitschieters verklaard kunnen worden. Er zijn 1,4 miljoen sociale woningen. Een op de drie huishoudens woont in een corporatiewoning. Voor 40% van de Nederlanders voelt de ontwikkeling van wifi-bedienbare apparaten als een 'ver van mijn bed show'. Toch denkt 46% dat dit in de toekomst zal veranderen. Siemens begint vast met de iQ700-apparaten die vanaf tablet of smartphone kunnen worden bediend. De OZB stijgt volgend jaar met gemiddeld 2,4%, zo wijst een steekproef van Ver eniging Eigen Huis (VEH) uit onder 109 gemeenten. Hoewel de gemiddelde OZB- stijging bijna het dubbele is van de verwachte inflatie, lijken gemeenten te luiste ren naar de oproep van het Rijk en VEH om de jaarlijkse belastingstijging voor wo ningbezitters te temperen. Zoals ieder jaar zijn er wel uitschieters. In Zevenaar stijgt de OZB met een ver hoging- van 16% het hardst. Dit kost een gemiddelde wo ningbezitter daar bijna 39 per jaar meer. Ook Helmond (+15%) en Uitgeest (+11%) voeren een forse OZB-ver- hoging door. Huiseigenaren in Arnhem en Rhenen zijn in 2015 goedkoper uit. De OZB daalt daar respectieve lijk met 7% en 4,5%. VEH verzet zich al jaren te gen de stijgende belastingen voor huizenbezitters. De wo- ningwaarde nam fors af, ter wijl de OZB doorgaans steeg. VEH pleit voor een ander sy steem, waarin huurders en eigenaren meebetalen aan gemeentelijke voorzienin gen via een algemene inge- zetenenheffing. Tot dan wil VEH dat gemeenten bij de jaarlijkse OZB-aanslag een bijsluiter meesturen, waarin de besteding van belasting geld wordt verantwoord. Funtioneel en visueel aantrekkelijk komen samen in het keukenontwerp. De filosofie van SieMatic is dat er in een keuken met ple zier moet worden gekookt. Daarom wordt elke nieuwe keuken tot in detail uitont wikkeld. Bovenkasten met schuifdeuren bijvoorbeeld geven de keuken meer berg ruimte zonder dat dit ten koste gaat van de ruimtelijk heid. Geen deurtjes die open blijven staan en waartegen je je hoofd kunt stoten. Geen rommel meer. in het zicht, maar in het open ge deelte kun je wel met je mooiste servies pronken. De lamellenplint voor hoge kasten in de SieMatic 6006 is ook zo'n echte SieMatic vinding. De lamellen ronden het design niet allen mooi af, ze zorgen er ook voor dat ingebouwde apparaten - zoals koelkast en vriezer - kunnen ontluchten. In de SieMatic Sl zorgen drie lichtsystemen voor perfecte belichting van alle werk zaamheden in de keuken, maar ook voor sfeerlicht. De kleuren van de Mood lights kun je individueel regelen. Het Gripdeck in de laden is geïnspireerd op het scheeps dek. Zoals rubberen schoe nen op het houten deck niet kunnen slippen, zo kunnen pannen en potten op de la debodem niet verschuiven met Gripdeck. De bodem van de lade is vervaardigd van smalle stroken eiken hout met daartussen rubbe ren strips. Hoe zwaarder het voorwerp in de lade, des te solider blijft het op zijn plek staan. Bijkomend voordeel is dat krassen worden voor komen. Adventskalender Een adventskalender komt voort uit de christelijke traditie en stamt uit de 19e eeuw. De kalender maakt het leuk om de dagen voor Kerst af te tellen. In de adventsperiode bereiden christenen zich voor op kerstfeest. De kalenders zijn razend populair. Bij aanschaf van deze unieke 'Free a Girl' adventskalen der met koffie steunt u de nood hulporganisatie Free a Girl. Deze organisatie bevrijdt meisjes uit de gedwongen prostitutie en pro beert de daders achter de tralies te krijgen. Bij elk kopje koffie dat u drinkt geeft u steun aan deze groep kinderen. Geef deze kinderen de kans op een normaal leven en laat deze kerstwens in vervulling gaan. Goed drinken is goed doen Goedcupje is een Nederlandse koffiebrander van koffiecups ge schikt voor Nespresso apparaten. Er zijn drie smaken: een lekkere milde Lungo, sterke Espresso en een goede stevige Ristretto. Lekker voor uzelf of om cadeau te doen! Deze adventskalender en de kof fiecups zijn exclusief verkrijgbaar voor lezers van dé Weekkrant vanaf 12,50 en worden gratis thuisbe zorgd. Dus bestel snel via onder staande bestelbon of via: deweekkrant.nl/webwinkel Advent koffie kalender Bestelbon 100 koffiecups adventskalender incl. 24 koffiecups - van 45,95 voor 29,95 N 50 koffiecups adventskalender incl. 24 koffiecups 'xi van 37,50 voor 24,95 adventskalender incl. 24 koffiecups x van 24,95 voor €12,50 Voornaam Achternaam: Straat nr Plaats: Postcode: Telefoon: E-mail: Handtekening: De Adventskalender wordt gratis thuisbezorgd. Ik machtig Buckaroo Payment Sen/ices in opdracht van Wegener Media eenmalig het verschuldigde bedrag te Vragen? Bel 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Let op: verwerking van een bon order duurt tot 5 werkdagen. *Bij een online bestelling betaalt u geen administratiekosten. q! Lees de overige voorwaarden op www.deweekkrant.nl/webwinkel Stuur deze bon in een gefrankeerde envelop naar Webwinkel, Postbus 1090,5004 BB Tilburg

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 14