Driejaar cel voor brute overvaller KI>HI Wij 1e en 2e Kerstdag geopend! Nieuwe agenten Getuigen overval gezocht ZSM OFFICIER VAN JUSTITIE Niet alleen afstraffen, maar ook afpakken Reserveer snel, het aantal plaatsen is beperkt Geniet van een fantastisch Kerstmenu voor slechts €37,50 p.p. U kunt dit menu zelf samenstellen, Natuurlijk kunt u ook a la carte bestellen. Kerstavond is ons restaurant ook openI O www.nieuwestadsblad.nl Overvallen op Videocorner en tankstation Nooteboom Een 22-jarige Schiedammer is onlangs veroordeeld tot driejaar cel voor de gewapende diefstallen bij de Videocorner op de Schiedamseweg en een tankstation op de Zwaluwlaan. Van de rechtbankredactie SCHIEDAM - De overvallen werden gepleegd in april en mei van dit jaar. Daarnaast moet hij de 7,5 maand ge vangenisstraf opknappen, die hem eerder voorwaarde lijk waren opgelegd toen hij met de rechter in aanvaring kwam. De caissière van het tanksta tion, die met een vleesbijltje op haar hand werd getikt bij het afdreigen van het kasgeld, en aan haar baas moet de veroordeelde ruim 800 euro schadevergoeding betalen. Tijdens de overval dreigde hij 'haar kop eraf te hakken'. Voor de roofovervallen en de diefstal van enkele mobiele telefoontjes van winkelend publiek op de Broervest eiste Justitie eerder vijf jaar TIJDENS DE OVERVAL DREIGDE HIJ HAAR KOP ERAF TE HAKKEN cel tegen de veroordeelde met negen kantjes strafblad. Maar de rechter vindt niet bewezen dat de Schiedam mer het laatste strafbare feit In de rechtbank verklaarde de Schiedammer eerder nog niets met de overval op de Videocorner te maken te hebben. „Ik was het niet. Ik vierde met mijn vriendin Koningsdag in Arnhem. Ik woon vlakbij de Videocor ner en ken de eigenaar en het personeel. Ik zou daar toch geen overval plegen met een capuchon over mijn gezicht getrokken? Ze zouden me zo herkennen." Een vriend van de verdachte vertelde bij de politie, dat de Schiedammer 'een keer' in zijn auto stapte en riep: „Kom we gaan." Juist dat hadden getuigen de overval ler op Koningsdag ook horen roepen. En op beelden van een be- veiligingscamera is te zien dat de videotheekovervaller dezelfde blauwe bodywar mer droeg en sportschoenen in dito kleur als drie da gen later de overvaller van Tankstation Nooteboom op deZwaluwlaan. Justitie eiste aanvankelijk vijf jaar cel voor de telefoon diefstallen en beide overval len. Daarnaast de tenuitvoerleg ging van een eerder opgeleg de voorwaardelijke celstraf fen van nog eens 7,5 maand. Kevin van Bree is blij met nieuwe collega's. Zo blijkt uit de tweet die hij vanuit de Laurenskerk stuurde: 'Vandaag worden 8o collega's beëdigd. Ze horen de zuiveringseed/ belofte en ambtseed/belofte aan. Een voor een komen de collega's naar voren en leggen de eed of belofte af.' SCHIEDAM - De politie zoekt getuigen van een overval op snackbar Het Haasje in de Nieuwe Maasstraat op 5 december. Rond 21.30 uur kwamen twee onbekende mannen de snacknar binnen. Eén van hen liep direct achter de toonbank en eiste onder be dreiging van een mes geld. Er waren op dat moment geen klanten aanwezig. De twee gingen er met een onbekend geldbedrag vandoor en lie ten de twee personeelsleden ongedeerd achter. Mogelijk reden ze weg met een scoo ter. Getuigen kunnen bellen naar 0900-8844 of anoniem naar 0800-7000. A. Misdrijven worden meestal uit geldelijk gewin gepleegd en daarom proberen poli tie en justitie criminelen ook in hun porte monnee te treffen. Het bekende motto luidt immers, dat misdaad niet mag lonen. Toch blijft dat 'afpakken' een pittige opgave, waarvoor steeds nieuwe manieren worden gezocht. De criminele winst kan berekend en teruggevorderd worden, maar ook kun nen in beslag genomen goederen verrekend worden met openstaande geldboetes of schadevergoedingen voor slachtoffers. Soms wordt een geldbedrag ontnomen - door met een verdachte een schikking te treffen. Een ander voorbeeld is dat samen met de belastingdienst bekeken wordt of een belastingaanslag opgelegd kan worden wegens niet opgegeven vermogen of in komsten. Tijdens grootschalige controleacties hou den politie en justitie hun ogen goed open wanneer de gecontroleerde personen on gebruikelijk kostbare voorwerpen bij zich hebben. Mensen zonder inkomen die dure merkkleding dragen of in luxe auto's rond rijden en daarvoor geen verklaring kunnen geven, kunnen zich schuldig maken aan witwassen. Dat wordt nog aannemelijker, indien zich in zo'n auto geheime vakjes met geldbundels of sieraden bevinden. Soms kan een afpakzaak zich ook op een presenteerblaadje aandienen. Zoals die keer dat de bestuurder van een exclusieve scooter tegen een burgerpolitieauto botste. De politie in burger wilde de aanrijding gewoon via een schadeformulier afhan delen, maar de nogal opgefokte jongeman met een kennelijke bewijsdrang stond erop de schade ter plekke contant te voldoen. Hij wapperde met een dik pak geld boven zijn hoofd, waarbij zijn pols met daarom heen een Rolex ter waarde van 10.000 euro prominent in beeld kwam. De bink mocht daarop mee naar het politiebureau om vragen over de legale herkomst van zijn bezittingen te beantwoorden. Dat werd een nogal lastig verhaal voor deze werkloze jongeman, vooral toen even later bij hem thuis nog veel meer moois werd gevonden. Maurice van Heemst GRIIKSSPECiAirrflTENRESTAURANT Smalle Havenstraat 2 3131 BS VLAARDINGEN RESERVEREN: 010-434 14 00 AA Kennisgeving ontwerpbeschikking Uitgebreide voorbereidingsprocedure Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Onderwerp Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben op 5 juni 2014 een aanvraag fase 1 (milieu) en op 11 juli 2014_een aanvraag fase 2 (boüweri) op grond van dé Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) ontvangen van Shell Nederland Raffinaderij B.V. voor de inrichting aan de Vondelingenweg 601, 3196 KK Rotterdam-Vondelingenplaat Het betreft een inrichting voor de productie van chemicaliën, grondstoffen voor de urethaanindustrie, polypropeen en rubber. De aanvraag is een onderdeel van het Aromaticproject en betreft het splitsen van tankput N11 het bouwen van twee nieuwe opslagtanks in tankput N11, het plaatsen van nieuwe pompen, het gebruik van een bestaande laadarm op steiger 35 voor de overstag van het te verpompen product benzeen heart cut, het plaatsen van een nieuwe dampverwerkingsinstallatie en het geschikt maken van leidingen en appendages voor het te verpompen product benzeen heart cut dat zal bestaan uit een hoog percentage benzeen (50-60massa%). Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het voornemen de vergunning overeenkomstig de aanvraag te verlenen Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het voornemen gelet op de Wabo, artikel 2.31, lid 2, onder b, de voorschriften van de omgevingsvergunning van 3 november 2006 met kenmerk 274000/ 20200094 ambtshalve te wijzigen. In de vergunning worden nieuwe voorschriften (voorschriften 4.1.1 t/m 4.1.3) in overeenstemming met artikel 5.7 lid 1 van het Bor opgenomen die gelden voor de gehele inrichting. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben ook het voornemen dat zij öp basis van artikel 8.42, lid 1, van de Wet milieubeheer en van artikel 2.11, lid 2, van het Activiteitenbesluit (voorschrift 1.1.1) maatwerkvoorschriften opleggen met betrekking tot een nul situatieonderzoek van de bodem. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken tijdens kantooruren van 11 december 2014 tot en met 21 januari 2015 op de volgende plaatsen inzien: Bibliotheek Rotterdam, 5e etage, Hoogstraat 110 te Rotterdam, tijdens de openingsuren (maandag t/m vrijdag van 10.00 - 20.00 uur); Stadskantoor Vlaardingen, Gemeentelijk Contactcentrum, Westnieuwland 6 te Vlaardingen; Gebiedskantoor Hoogvliet, Cloese 200 te Rotterdam (na telefonische afspraak: 14 010); Gebiedskantoor Pernis, Vroomstraat 14 te Rotterdam (na telefonische afspraak: 14 010); de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam (maandag t/m vrijdag yan 09.00 - 16.00 uur, buiten en na deze periode uitsluitend na telefonische afspraak: 010-246 86 21). Zienswijze Tijdens de periode van ter inzage legging kunnen schriftelijk zienswijzen worden ingebracht. Zij moeten worden gericht aan ons college en worden verzonden aan de DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. In deze periode kunnen ook zienswijzen mondeling worden ingebracht. Dit kan telefonisch of na afspraak. Wij maken u erop attent dat slechts beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als ook een zienswijze is ingebracht tegen de ontwerpbeschikking en men belanghebbende is. Inlichtingen De heer R.A.C. Ruigrok van de DCMR, telefoon: 010 - 246 86 93 Zaaknummer: 98454066 en 98456748, DMS-nummer: 21874227 en 21874375

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 15