KOM iN ACTIE! w Doe mee met Serious City Schiedam! Veel begrip voor klaagzang loodgieter Het Boek van de Week Houdt u ook zo van de donkere dagen voor Kerst? Dance for Serious City Schiedam Oude Media markt Boks for Serious City Schiedam Rooien Kastanje (Broersvest) Oliebollenkraam Winterland Schiedam Doneren op locatie (collectebussen): BuurTvrouw Winterland for Serious Citv Schiedam Veiling Serious City Schiedam Kerstmarkt Korenbeurs Zondag 14 december 114.30 -15.30 uur O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 10 december 2014 23 SCHIEDAM - Ongelofelijk veel reacties kwamen er op de re dactie binnen op het relaas van loodgieter Hans van Eldert. Tijdens het klussen in het centrum kan hij zijn bus niet in de buurt kwijt en het aanvragen van een ver gunning duurt veel langer dan de duur van de klus. De lichtblauwe brigade weet hem echter heel goed te vin den. „Ja het parkeren in het Schie- damse centrum is ook niet goed", vindt Jan Osterholt. „Wij wonen zelf in de Boter- straat in het complex Land van Belofte. Wanneer bij de mensen in het Blok iets ge maakt of bezorgd wordt dan is het een groot probleem. De bekeuringen worden ge lijk uitgeschreven." „Schiedam is groot in het pesten van de kleine mid denstander. Het is helemaal niet zo gek dat de Hoogstraat en omgeving eruit ziet als èen armoe stad vol verpau pering", zucht Marijke Soe- ters. „Helemaal met mijn collega epns, heb zelf ook bekeurin gen gehad door op laden/ lossen te staan en 200 meter lopen te lang duurt met mijn deuren dicht. Doordat je zwaar en duur gereedschap hebt. Je kan beter je bus mid den op straat parkeren voor de deur, mag je 3/4 uur de boel ophouden zonder bon. Loodgieter Hans van Eldert deed vorige week zijn beklag over het parkeren van zijn bestelbusje. Foto: F.W. Wat is beter voor Schiedam en haar inwoners?", vraagt Ronald Kastelijn zich hard op af. J. Leermakers vindt,dat de lichtblauwe brigade gewoon veel te snel schrijft. „Ben ook ondernemer in Schiedam en efVaar dat de blauwe brigade sneller schrijft dan de poli tie. De brigade moet juist een uithangbord worden voor schiedam en zijn bezoekers. Maar ik geloof dat ze dit nog steeds niet doorhebben en voor ondernemers zouden ze wat makkelijker moeten zijn. Die zijn hard aan het werk en ze kunnen ook ff checken." Ook Gerard Stemmerik geeft aan dat hij gek wordt van alle regeltjes. „Ik las net het Stadsblad en ik kan uw WOEDE zo goed begrijpen. SCHIEDAM - Elke week lezen Gerben de Bruijn of Ruud Aret een boek voor het Nieu we Stadsblad. Deze week is dat De jaagster van Pauline de Bok, dat beloond wordt met een 8. Twee vrouwen staan in De jaagster centraal: de jonge Merel Alvarez, die na de dood van haar ouders naar het Duitse platteland trekt en Luise Zingg. Zij woont een groot deel van haar leven vlak hij het IJzeren Gordijn en heeft de ontwik kelingen in Duitsland aan den lijve ondervonden. Haar vader was Oostfrontstrijder, na de oorlog werd het gezin gedeporteerd uit hun dorp omdat dit in het grensge bied, de Zone, tussen Oost en West lag. Uiteindelijk vluchtte het gezin naar West Duitsland. De jacht is een belangrijk thema. Luise is als vrouwe lijke jager een vreemde eend in de bijt. Op deze manier komt ze ook in contact met de Ostiegrensbewakers. In een spel van aantrekking en afstoting wordt ze geronseld als informant, zonder dat ze het uit overtuiging doet. Meer vanwege haar gevoe lens voor contactpersoon Peter. Merel komt vol over tuigingen naar Duitsland, maar al gauw houdt ze zich meer bezig met de natuur om zich heen. We zien Pau line de Bok langzaam Merel naar de wereld van de jacht duwen. Een glijdende schaal van slakkenbestrijding in de tuiii naar langzaam het besef dat de jacht haar trekt. Pauline de Bok beschrijft de jacht in haar romantische traditie. Urenlang wachten in de natuur, de eenheid tussen jager en prooi. Jagen om voor de natuur te zorgen. Vooral deze goed geschre ven passages appelleren aan een gevoel dat recht tegen over de dierenbescherming staat. Schiedam is zo bureaucra tisch, dat wil je niet we ten!!" Mijnheer Versteeg gaf aan dat dergelijke parkeerpro blemen zich ook op de lo catie aan het Stationsplein voordoen. „Toen ik hier iemand hielp met een ver huizing kreeg ik ook een be keuring. Ik had een vergun ning moeten halen, zeiden ze. Maar de parkeerwachten die daarover gaan zitten tot 16.00 uur en ik kreeg om 21.00 uur de bekeuring. Waar had ik die moeten ha len dan? De woningen staan op 70 meter van de openbare weg, iemand heeft dat plein ingericht maar totaal niet nagedacht over de proble men waar je mee te maken krijgt als je met je auto in de buurt moet komen." ANBO-NIEUWS Zelf vind ik de donkere dagen voor Kerst heel gezellig en intiem. Ik doe sneller een lichtje aan en dan ziet mijn huis er altijd gezelliger uit. Tenmin ste, dat vind ik! Weet niet hoe u erover denkt. Wat is nu fijner dan de folders voor de feestdagen door te spitten en ideeën op te doen. Als ik de prijzen zie bedenk ik mij dat er gelukkig voor iedere beurs iets leuks en lekkers te koop is. Het gaat er niet om wat u op tafel zet, maar wel om de liefde waarmee u dit doet. Helaas zijn er veel mensen die dagen alleen. Als je wat ouder wordt vallen er steeds meer mensen om je heen weg. Ook wij hebben geen ouders en grootouders ineer, dus ook ons kringetje wordt steeds kleiner. Nu maar weer eens eerst de boom optuigen en het huis versie ren. Vrijdag een bestuursvergadering, er is voor de vrijwilligers veel werk te doen volgende week vrijdag en alles moet goed worden voorbereid. Door deze vrijwilligers is zo'n diner betaalbaar voor iedereen. Door de grote belangstelling zijn er die dag twee sessies. Eentje in de middag, wel zo fijn voor die mensen die niet zo graag in het donker over straat gaan. Er is muziek, heerlijk eten en ook in de avond is er een sessie waarbij ik zelf lekker aanschuif. Bij het schrijven erover krijg ik al veel zin, maar nog even geduld. Eerst vergaderen en regelen maar geloof mij, alles komt goed. Joke Ballijns vrijoag 1 Korenbeurs Kaartverkoop: www.facebook.com/betschiedam 22 en 23 december 18.00-19.00 u, 19.00-20.00 u en 20.00-21.00 u O.l.v. Nouchka Fontijn en Don Diego Poeder Max. 12 pers. Per uur I Deelname: 10,00 p.p. Budo Sport Schiedam Aanmelden: Bas Duchenne 06 - 6177 3206 Verkoop 2e hands cd's, boeken, computerspellen en bordspellen 12 t/m 19 december 2014 Hagazaal Stadskantoor Stadserf 1 Schiedam Info: www.seriousambtenaar.nl onder Serious City Kunstenaar Roet Crut maakt o.a. meubeltjes van hout Verkoop voor het goede doel van Serious Request. Info: www.seriousambtenaar.nl onder Serious City Zaterdag 20 december Deelname: 15,00 voor Kerstmanpak (Kids 10,00) Organisatie: Rotary Schiedam Aanmelden: www.schiedam.rotarysantarun.nl Land van Belofte I Zondag 14 december 50% van elke verkochte olie- of krentenbol gaat naar Serious City Schiedam Wijning, Wijn Beleving (De Dam 40) KoffieMet (Hoogstraat 99) Winterland Schiedam (Zondag 14 december) Wandelingen door Schiedam 15 sept-17 december 2014 I Deelname: 1.00 p.p. Ma. Wo Vrij. Avond 19.30 u Aanmelden op locatie: Ingang Julianapark Organisatie: BuurTvrouw Info: www.buurt-vrouw.nl 0p zondag 14 december 2014 staat Winterland Schiedam in het teken van Serious City Schiedam. Programma: 12.00-16.00 uur Cheques acties Serious City Schiedam (Glazen Huis Winterland Schiedam) Gastvrouw en presentatrice: KIZZY 12.00-16.00 uur DJ 12.30-12.50 uur Schoonrijden Streekdrachtengroep 13.00-13.30 uur Optreden Pim Kouwenhoven (Winterland Café) 14.00-14.30 uur Kerstshow kunstrijvereniging De Drechtsteden 15.15-15.35 uur Schoonrijden Streekdrachtengroep 16.40-16.45 uur Bekendmaken opbrengst Serious City Schiedam (Winterland Café) 16.45-17.15 uur Borrel [Winterland Café) Items: Gesigneerd shirt Sparta Z.Sparta Rotterdam-Jong Ajax Sparta business lounge 8 Masterclass Boksen Don Diego Poeder Gesigneerd shirt Luc Castaignos/selectie FC Twente ^.Workshop Bonte Koe voor twee personen 6.Kunst de Wachtende Spijker kunstenares Nynke Sybrandy /.Overnachting B&B Jeneverlogies voor 2 personen 8.Diner voor twee, restaurant Beloofd /.Rondleiding Molen museum de Nieuwe Palmboom voor 10 pers 10.Rondleiding Jenevermuseum voor 12 personen 1 Zonnebril man Guess Tiësto Tempel Optiek Hoorcentrum 1Z.Zonnebril vrouw Guess Tiësto Tempel Optiek 8e Hoorcentrum 8.Thermen Holiday, twee toegangskaarten ''LSchiedambon VVV Schiedam (€100) 1 8.Schiedambon WV Schiedam (€100) 16.Print Walking the Park Jacques Tange 1 /.Pastel workshop Jacques Tange voor 10 personen 1/.Gesigneerde cd's en foto's Sharon Doorson 19.Meet 8e Greet Sharon Doorson ZO.Wijnproeverij Hosman Vins voor 8 personen 21.4 vrijkaartjes Theater aan de Schie, horeca arrangement rondleiding 22.Fondue voor 2 personen bij Femmes Fondue 23.2x half jaar abonnement bij sportschool Klaverstede 24.privé- rondleiding door tentoonstelling Ik hou van Holland" voor 20 personen 25.1 Magnum fles Riesling van Weingut Weegmüller Wijning, Wijn 8( Beleving 26.Mozaiektableau met kerstster mozaïekatelier Stukje bij Beetje 27. 3-D staande kerstboom mozaïekatelier Stukje bij Beetje 28.High Tea 8 pers. Kadobon voor gastvrouw. Schiedamse Vrouwen 29.High Wine 2 pers. Restaurant Zaalig 30.High Tea 2 pers. Restaurant Zaalig 31.Kunst "Dobber" Studio Wieki Somers 32.Mozaïek op steen "Vis"

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 23