A/lascha maakte een boek over haar ex-geliefden Zondag 14 december 16:45 uur FEYENOORD - AZ Met Feyenoord Soccer Schools naar Salou! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag io december 2014 34 Een boek maken over je ex-geliefden. Documentair fotograaf Mascha Jansen deed het. Tien mannen, jongens, of nog beter: vriendjes met wie ze soms langdurig verkering had of een korte relatie van een paar maanden, portretteert ze in haar boek getiteld 'Mr. Right', een zoektocht naar de ware liefde.' Door Loes Verton "Het is een thema dat heel veel mensen aanspreekt. Te genwoordig meer dan ooit. 1 op de 3 huwelijken, ofwel relaties loopt stuk en het aantal singles is ongekend hoog. Ik ben als documen tair fotograaf een zoektocht begonnen naar mijn oud-ge- liefden", zegt Mascha Jan sen. Wat ging er mis? Mr.Right gaat over tien ex- geliefden in haar leven, over wat ze nu doen, hun huidige gezinnen. Met als achterlig gende vraag: 'Wat ging er toch steeds mis en wat als het wel wat was geworden. Had ik dan kinderen gehad met een van deze tien man nen?" Hoe is het boek tot stand ge komen: Mascha: "Ik werkte al heel lang in de culturele sector in Amsterdam en zat naar mijn idee aan mijn top van mijn carrière. Toen ben ik documentair fotografie gaan studeren aan de kunstaca demie in Den Haag, en heb het boek gemaakt." Rotterdam Mascha's roots liggen in Rot- HET SLAAT GEWELDIG AAN, ER ZIJN NU AL 140 BOEKEN VERKOCHT terdam. Daar speelden ook de eerste prille romances af van de dochter van oud-bur gemeester Ries Jansen van Krimpen aan den IJssel. Het is een openhartig boek met foto's van vriendjes van toen, liefdesbrieven en -te- keningen dagboekfragmen ten, en foto's van nu van de mannen die nu dertig jaar ouder zijn. Ook de vrouwen Niet alleen de mannen zijn geportretteerd ook hun ge zinnen, vrouwen en kin deren poseren in Mr.Right "Ze hebben allemaal mee gewerkt aan de totstand koming van het boek. Ook hun vrouwen en kinderen. Ik moet je wel zeggen dat het ook een emotionele achtbaan was. Een van de vriendjes van toen, was ver ongelukt, zo bleek tijdens de zoektocht. Ik heb contact ge zocht met de familie. En sa- Fotograaf Mascha Jansen: "Het maken van Mr.Right was ook een emotionele achtbaan." Foto: Menno Schreuder. men met hen besloten dat de grafsteen in het boek zou ko men. Ik heb nog contact met ze. Ja dat was heel heftig en confronterend allemaal." Jan Drost Samen met vormgever Teun van der Heijden, onder meer maker van bekroonde foto boeken en vormgever voor World Press Photo is het boek Mr.Right tot stand ge komen. Jan Drost, filosoof en schrijver van het boek Het Romantisch Misverstand en Kira Wuck, schrijfster van de dichtbundel Finse Meis jes hebben speciaal voor dit boek een nieuwe tekst en respectievelijk een gedicht geschreven. Mr.Right, een zoektocht naar de ware liefde Het boek telt 128 pagina's en bestaat uit archiefbeel den, liefdesbrieven en tekeningen en dagboekfragmen ten, een essay, een gedicht en nieuwe portretten van de oud-geliefden in hun huidige (gezins)situatie. Prijs: 29,90 euro. Het boek is verkrijgbaar in boekhandel De Korf in Krimpen aan den IJssel en via www.maschajansen.com maschaamsterdam@gmail.com Feyenoord start het nieuwe kalenderjaar op zondag 4 januari met een benefietwedstrijd in De Kuip tegen FC Emmen. De opbrengst van deze wedstrijd komt volledig ten goede aan de Feyenoord Foundation, hetgoede doel van Feyenoord. Kaarten voor deze benefietwedstrijd zijn verkrijgbaar voor 7,50 per stuk. Via de Feyenoord Foundation worden pro jecten en activiteiten gefinancierd, waarmee Feyenoord de (Rotterdamse) samenleving van positieve impulsen voorziet. De focus ligt op de jeugd, waarbij sport, gezondheid en talentontwikkeling de belangrijkste ingrediënten vormen. (Jonge) supporters wordt een steun in de rug gegeven bij een terugkeer naar school of het vinden van geschikt werk. Ook de invulling van bijzon dere wensen van zieke Feyenoord-suppor- ters wordt via de Feyenoord Foundation mogelijk gemaakt. Kaarten voor de benefietwedstrijd Feyen oord tegen FC Emmen zijn vanaf nu verkrijgbaar via www.feyenoord.nl/ ticketshop. Alle kaarten voor dit duel kosten slechts 7,50 per stuk en de opbrengst gaat volledig naar de Feyenoord Foundation. Kortom: een schitterende manier om het nieuwe jaar goed te beginnen, terwijl een kaartje voor dit duel natuurlijk ook een ideaal cadeau is voor kerst! Kom dus naar Feyenoord tegen FC Emmen op zondag 4 januari (aftrap: 14.30) in De Kuip en steun de Feyenoord Foundation! trouwen tste thuiswedstrijd v kalenderjaar, aanstaande zondag t< e ploeg van Fred Rutten kan ;en de Aiktnaarders de achtste t winning op rij boeken. Fe; or op 21 september voor h in eigen huis (0-1 tegen Aj •ren bleef het team in De i competitie wedstrijden en c League-duels zonder punten' Meun jij Feyenoord tegen AZ? tel dan nu jouw k I tlyenoord.nl/ricketsho I tegen AZ wo m KAARTVERKOOP: WWW.FEYENOORD.NL/TICKETS In navolging van de succesvolle eerste editie van het Feyenoord Soccer Camp 2014 in Salou, organiseert Feyenoord Soccer Schools in de meivakantie van 2015 maar liefst twee compleet verzorgde trainingskampen in Spanje. Tijdens deze unieke Soccer Camps worden deelnemers aan de trainingen in staat gesteld om zelf te ervaren hoe het is om als prof op trainingskamp naar het buitenland te gaan! De trainingen staan onder leiding van voormalig Feyenoord-aanvoerder Ben Wijnstekers. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, dus meld je nu aan via www.feyenoordsoccerschools.nl!

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 34