m Aanpak drugspanden met Wet Damocles m Kerstsamenzang in Grote Kerk KORT NIEUWS COLOFON KLEIN NIEUWS Hier willen wij ook wel meer over leren! 'Een stevige aanpak' O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 10 december 2014 3 De politie en gemeenten lieten zich al vaak zien in wijken als Oost, maar dat zal nu alleen nog maar toenemen met de Wet Damocles. Foto: archief Nieuwe Stadsblad Drugspanden die na een sluiting van 3 maanden doodleuk weer open gaan; dat schiet niet op. Met de Wet Damocles in de hand wil Schiedam drugpanden voorgoed sluiten. De rechter stemt in maar 'Damocles' moet wel staand beleid worden. „Veegacties in Oost bewijzen ons succes", zegt burgemeester Lamers. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Vorig jaar werden 75 drugspanden in Schie dam opgerold en gesloten. Dit jaar zijn al meer dan 50 hennepkwekerijen gesloten. Maar het probleem blijft als de politie merkt dat illegale handel in woningen of ho reca gewoon weer na drie maanden kan herstarten. „Met de nieuwe bestuurlijke maatregel gaan we overlast gevende panden voorgoed sluiten. En de woningen of bedrijfs gebouwen een nieuwe be stemming geven. Woningen kunnen worden onteigend en huurcontracten opge zegd zodat de oude eigena ren niet opnieuw in over- SCHIEDAM - De Grote- of Sint Janskerk staat zondag 14 de cember vanaf 17.00 uur hele maal in het teken van kerst tijdens de sfeervolle jaarlijk se kerst-samenzang-dienst. Burgemeester Lamers leest bij kaarslicht van de vele kandelaars het kerstevange lie voor. Jong en oud worden uitgenodigd om in de mooie kerstsfeer samen bekende kerstliederen te zingen. De bezoekers worden bij het samen zingen ondersteund door het Christelijk Man nenkoor 'Excelsior' uit H.I. Ambacht en Vrouwenkoor 'Chantibelle' uit Zwijn- drecht. Ook de Christelijke Mu ziekvereniging 'Harpe Da- lastgevende panden in de wijk terugkeren", zeggen ze bij de gemeente. Met de harde aanpak zoekt burgemeester Lamers de randen van de wet op. In de regio wordt Damocles vids' laat zich horen, onder leiding van dirigent Bram Soentjens. En stadsorganist Arjen Leistra bespeelt het - naar de Griekse legende 'het zwaard van Damocles'- nu structureel. Niet alleen voor hennepkwekerijen maar ook voor bordelen en gokhuizen. Allemaal criminele activi- hoofdorgel. De toegang is vrij, maar er wordt wel ge collecteerd om dè onkosten af te dekken. teiten die voor grote onrust in straat of wijk zorgen. Opiumwet Er wordt niet alleen ontman teld, maar met de opiumwet in de hand gaan ze ervoor Vervolg van boven In meer dan tien rechtsza ken kreeg Schiedam met deze Damocles-aanpak ge lijk bij de rechter. Die eist wel dat Schiedam van deze uitzonderingen staand be leid maken. Daarmee kan de burgemeester hennep panden niet slechts voor 3 maanden maar voorgoed sluiten en zelfs onteigenen. Of de huurder het huurcon tract ontnemen. Een stevige aanpak dus die volgens La mers hard nodig is waarbij hij wijst op de laatste 'veeg- actie' in Oost. Eind november werd met een interventieteam de wijk uitgeplozen op criminele activiteiten en openstaande boetes. Samen met de poli tie, brandweer maar ook de belastingdienst, Stedin en zorgen dat de professionele bendes niet terugkeren. Zeker omdat er veel geld omgaat in deze drugspan den en omdat criminele organisaties zich erachter verschuilen. RET werd de wijk Oost uit gekamd. Waarbij rond het centraal Station Schiedam ook mensen staande wer den gehouden en gefouil leerd. Bij deze actie werden wapens aangetroffen achter de bar van een koffiehuis. En werd nahij Stationsplein een gokhandel opgerold en werd in de Daltonstraat een bordeel gesloten. Volgens de burgemeester bewijst deze aanpak dat met succes wordt opgetreden te gen criminaliteit. Ook tegen buitenlandse kentekens die parkeerboetes hebben open staan. 'Daar gaan wij achter aan', aldus de burgemeester. Het nieuwe Damoclesbeleid is per direct ingegaan. Toch moet Lamers zijn bestuur lijke maatregel nog verdedi gen in de raadsvergadering van dinsdag 16 december. DSW geeft deel premie terug SCHIEDAM - Meevallertje voor de klanten van DSW. De zorgverzekeraar stort binnenkort 20 euro terug op de rekening van de ver zekerden. „In plaats van dat we het gebruiken als lokkertje voor nieuwkomers, geven we het terug", zegt direc teur Chris Oomen over de reden van de teruggave. Het is voor het tweede opeenvolgende jaar dat DSW geld teruggeeft aan de verzekerden. Het geld had in een premieverla ging gestopt kunnen wor den, maar omdat beloofd was dat het geld eventueel terug zou gaan naar de klanten, heeft de maat schappij woord gehouden. De zorgkosten zijn onder meer meegevallen door apotheek- en ziekenhuis kosten die afgelopen jaar minder hoog uitvielen. De Beurs wint Horecaprijs 2014 SCHIEDAM - Lunchroom De Beurs heeft vanavond de Horecaprijs 2014 gewon nen. De aanmoedigings prijs ging dit keer naar Lisa's Kitchen op de Mgr. Nolenslaan. De prijzen werden uitge reikt in muziekcafé Van de Wal, dat afgelopen jaar de felbegeerde prijs in de wacht wist te slepen. Naast De Beurs waren cafe Sjiek en cafe Quekel genomineerd. Burgemees ter Lamers reikte de prij zen uit. Slachtoffer van zakkenrollers? REGIO - De politie is naar stig op zoek naar mensen die slachtoffer zijn ge worden van zakkenrol lerij in het weekend van 6 en 7 december. Het gaat om drie specifieke (grote) evenementen, waarvan inmiddels al vele meldin gen binnen zijn gekomen bij de meldkamer. Het gaat om Armin Only (Ziggo Dome, Amster dam), Timewarp (Jaar beurs, Utrecht) en Life in Color (Ahoy, Rotterdam). De politie heeft sterke aanwijzingen dat er tij dens die evenementen zakkenrollers actief zijn geweest en dat die meer dere slachtoffers hebben gemaakt. De politie roept slachtof fers op toch vooral aan gifte te doen op de website www.politie.nl/aangifte, of op afspraak bij het poli tiebureau. Bellen kan na tuurlijk ook: 0900-8844. Sfeervol kerstconcert met Kizzy SCHIEDAM - Orkestvereni ging Wilton geeft zater dagavond 13 december een sfeervol kerstconcert met medewerking van zangeres en entertainer Kizzy. Het concert is in De Ark aan het Hargplein, aanvang is 20.00 uur. Toe gang vijf euro. Voor meer info: www.ovwilton.nl. Burgemeester Lamers leest in de kerk het kerstevangelie voor. Foto: pr WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088)013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ 1(0900)6743836 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie tyieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV In het Nieuwe Stadsblad van 26 novem ber lazen wij een artikel over het na schoolse project 'Afvallab'. Tijdens dit project kregen kinderen op basisscholen in Vlaardingen les over het milieu, de natuur en energie. Wij vinden het erg goed dat kinderen hier les over krijgen, want wij vinden het een heel belangrijk onderwerp. Wat wij hier zo belangrijk aan vinden? Wij merken dat er niet overal zuinig met het milieu wordt omgegaan. Mensen pakken vaak de auto, want dat is makkelijk. Of mensen gooien hun afval op straat, wat schadelijk is voor dieren. Of mensen laten onnodig het licht branden, wat veel energie kost. Wij denken dat het goed is dat kinderen al op jonge leeftijd leren hoe ze goed met het milieu om moeten gaan, want dan kunnen zij het ook weer aan hun kinderen door geven. Zo wordt de wereld daar langzaam steeds een stukje schoner van. Wij zouden zelf ook wel les willen krijgen over dit onderwerp. Nu gaan de lessen bijna nooit over het milieu, terwijl we er wel graag meer over willen leren. Eigenlijk vinden wij dat alle scholen hier les over moeten geven. Isabel (10), Mar it (11), Timo (10) obs de Violier De Kleine Ambassade wil kinderen zoveel mogelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een ei gen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren kan door een mail te sturen aan: redactie.ns@wegenermedia.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3