'Moet Ik Overstappen Test' 3 Doe de en weet binnen een paar minuten of u nog goed zit. Ja Nee Ja Nee Ja Nee Ja Nee Ja Nee Ja Nee Ja Nee Ja Nee Ja Nee Ja Nee Ja Nee Ja Nee Ja Nee Ja Nee Biedt uw zorgverzekeraar iedereen dezelfde polis tegen dezelfde premie? DSW hanteert het principe één polis, één premie, ledereen heeft bij ons een restitutiepolis tegen dezelfde premie, of u nu individueel of collectief verzekerd bent. Maakt uw zorgverzekeraar in september de premie al bekend? DSW maakt ieder jaar, een week na Prinsjesdag, de premie voor de basisverzekering bekend. Dit doen wij omdat wij onze verzekerden zo snel mogelijk willen informeren over hun nieuwe premie. Is uw premie voor de basisverzekering voor 2015 gelijk gebleven? Bij DSW is de premie voor de basisverzekering in 2015 niet verhoogd. Betaalt bij uw zorgverzekeraar iedereen dezelfde premie? Bij DSW bieden wijten koste van de een, geen korting op de polis van de ander, ledereen betaalt bij DSW dezelfde premie voor de basisverzekering. Is de premie van uw aanvullende verzekering voor 2015 niet verhoogd? Net als de premie van de basisverzekering houden wij in 2015 ook de premies van onze aanvullende verzekeringen gelijk. Voor de aanvullende verzeke ringen wordt de premie voor het tweede achtereen volgende jaar gelijk gehouden. Wordt u zonder medische vragen toegelaten tot alle aanvullende verzekeringen? Bij ons is iedereen welkom. Als u zich bij DSW verzekert, worden ook voor de aanvullende verzeke ring geen medische vragen gesteld. Wij geloven niet in een selectie op gezondheid. Mag u naar de zorgverlener of naar het ziekenhuis van uw keuze? De vrije keuze van zorgverlener wordt meer en meer beperkt. Let daar op in uw nieuwe polis. DSW bepaalt niet naar welke zorgverlener u dient te gaan. De keuze door wie u behandeld wilt worden, is geheel aan u. Is uw zorgverzekeraar actief in fraudebestrijding? Het geld dat wij bij DSW ontvangen is niet van ons, maar is bedoeld voor de zorg van onze verzekerden. Daar gaan wij zorgvuldig mee om. Wij zien erop toe dat de gedeclareerde zorg rechtmatig en doelmatig is. Fraude vinden wij onacceptabel. In de bestrijding ervan zijn wij zeer succesvol. DSW claimde ten op zichte van het landelijk gemiddelde bijna tien keer zoveel fraude terug. Betaalt uw zorgverzekeraar declaraties snel uit? De meeste zorgnota's verrekenen wij rechtstreeks met uw zorgverlener. Als u zelf een nota ontvangt, dan betalen wij die vrijwel altijd binnen drie werk dagen uit. Krijgt u direct iemand aan de telefoon, zonder keuzemenu's? Bij DSW hechten we aan persoonlijk contact in een wereld waarin verzekerden steeds meer verworden tot nummers en dossiers. Wij zijn altijd bereikbaar voor persoonlijk contact, waarbij u zich niet eerst door onpersoonlijke keuzemenu's hoeft te worstelen. Natuurlijk kunt u bij ons ook 7 dagen per week, 24 uur per dag uw zaken online regelen. Vindt uw zorgverzekeraar ook dat zorgverzekeraars te veel macht hebben? DSW vindt dat verzekeraars nu al te veel macht heb ben. Met de afschaffing van de vrije artsenkeuze krijgen zij nog meer macht. Wij vinden veel te veel macht. Geeft uw zorgverzekeraar weinig aan zichzelf uit? Al een eeuw richten wij ons uitsluitend op onze kerntaak: het zo goed mogelijk verzekeren van mensen. Soberheid staat bij ons hoog in het vaan del. Marmeren vloeren en luxe meubilair zult u in ons hoofdkantoor in Schiedam tevergeefs zoeken. De bedrijfskosten van DSW zijn, objectief vastgesteld door de NZa, over een hele reeks jaren veruit de laag ste per verzekerde. Heeft u bij uw zorgverzekeraar het gevoel dat het echt om u als klant gaat? DSW telt ruim 460.000 verzekerden. Daardoor zijn we geen logge speler in een steeds complexere zorg- wereld, maar opereren we flexibel en met oog voor het individu in een snel veranderende markt. Juist door onze kleinschalige organisatie zijn jwij in staat de menselijke maat te hanteren. Want het gaat ons uitsluitend om u: de verzekerde. Betaalt uw zorgverzekeraar u terug als de premie hoger dan noodzakelijk is? Als blijkt "dat uw zorgpremie hoger uitvalt dan nodig is, betaalt DSW haar verzekerden het teveel betaalde bedrag terug. Wij zijn de eerste zorgverzekeraar in Nederland die dat voor ons vanzelfsprekende principe hanteert. In 2014 zal DSW voor het tweedejaar op rij een bedrag terugbetalen. Half december krijgen alle premiebetalende verzekerden 20,- teruggestort. Wij doen dit omdat wij als onderlinge waarborg maatschappij geen winstoogmerk kennen. Als u alle vragen met 'Ja' heeft kunnen beantwoorden, dan bent u al bij DSW verzekerd en hoeft u niets te doen. Heeft u vragen met 'Nee' moeten beantwoorden, dan is het verstandig om te overwegen naar DSW over te stappen. Voor meer informatie en het berekenen van üw premie gaat u naar www.dsw.nl/goedvoorje. Uiteraard kunt u voor een vrijblijvend advies of een offerte ook bellen met onze afdeling Klantenservice via nummer (oio) 2 466 466 Als u de eerste vraag met 'Ja' hebt beantwoord, kunt u de rest van deze test overslaan. U bent dan namelijk al bij DSW verzekerd!

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 45