'Eén ritje naar het afvalbrengstation, en ik ben al m'n afval van de feestdagen weer kwijt' u gescheiden inleveren? Feestmaandkampioen van Schiedam: Renate Naam: Leeftijd: Beroep: INZAMELCONTAINER FRITUURVET -OLIE HOENEN HANI Renate van Deventer 42 jaar Medewerker projectbureau Woont met haar man en twee kinderen in een eengezinswoning in Schiedam Noord Renate viert de feestdagen uitbundig, maar zorgt altijd dat zij haar afval gescheiden inlevert. Eén ritje naar het afvalbrengstation en ze is alles weer kwijt, van cadeaupapier tot frituurvet. "In december is het altijd extra genieten. We geven elkaar cadeaus en koken uitgebreid: van een driegangen diner met kerst tot gefrituurde hapjes op oudejaarsavond. En natuurlijk bakken we zelf onze oliebollen. Al die feestdagen geven ook een hoop rommel. Cadeaupapier, verpakkingen, lege flessen en frituurvet, want dat moetje regelmatig vervangen. We leveren het allemaal gescheiden in. Voor het milieu en omdat het een hoop ruimte scheelt in onze minicontainer. Zeker sinds deze nog maar eens in de twee weken wordt geleegd, zijn we veel selectiever in wat we erin gooien. Papier gaat dus in de papierbak, glas in de glasbak en plastic in de kunststofcontainer. Frituurvet gieten we terug in de verpakking en leveren we in bij het afvalbrengstation. En als we dan toch naar het afvalbrengstation gaan, nemen we de rest gelijk mee. Zo gaan we opgeruimd het nieuwe jaar in!" Ook na de feestdagen zijn kerstbomen en vuurwerk waardevol! Tot en met 2 januari 2015 krijgen kinderen (tot 16 jaar) bij speciale inzamelpunten €0,50 per ingeleverde boom en op vrijdag 2 januari €1,00 per volle vuilniszak vuurwerkafval. Kijk voor meer informatie op onze website. Let op! Het afvalbrengstation is gesloten op 24,25, 26,31 december en 1 januari. gemeente Schiedam Kapotte feestverlichting Lege wijn-/champagneflessen Cadeaupapier Cadeauverpakkingen Kerstboom Vuurwerkafval Frituurvet - kijk op www.nietinhetriool.nl voor de speciale schoolactie 'Vetstrijd' waarbij scholen de strijd aan gaan om in januari zoveel mogelijk frituurolie- en vet in te zamelen. Benieuwd naar nog meer praktische tips van Renate? Scan met je tablet of smartphone dan deze QR-code voor de filmpjes.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 11