ZOS-Radio en POPUP TV zetten glazen huis open Het Boek van de Week Het wordt aftellen dit jaar NIJ2TO O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 17 december 2014 38 De medewerkers van ZOS-Radio verzorgen in samenwerking met POPUP TV van vrijdag 19 december 18.00 uur tot zaterdag 20 december 18.00 uur een marathon radio-uitzending. Hiermee haken ZOS- Radio en POPUP TV in bij de actie van 3FM Serious Request '14. Door Kathy Huitema SCHIEDAM - Het doel van de actie is aandacht vragen voor vrouwen en meisjes, die tijdens oorlog en conflic ten slachtoffer worden van seksueel geweld. Een stille ramp die miljoenen vrou wen treft en beschadigt. De medewerkers van ZOSRA- DIO en POPUPTV willen deze vrouwen een stem ge ven en zoveel mogelijk geld inzamelen voor het Rode Kruis, zodat deze vrouwen opgevangen worden en een leven kunnen opbouwen. Houden de DJ's Coen, Ge rard en Domien de deur van het glazen huis in Haarlem een week op slot, de mede werkers van ZOS-Radio en POPUP TV zetten de deur van het glazen huis wagen wijd open. Medewerkers ZOS-Radio: ZOS-Radio medewerkers voor het glazen huis in Winterland Schiedam. Foto: Bart Bos SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat Als het licht wordt' van Franka Potente, dat van Ruud een 8 krijgt. Naast acteren kan debutante Franka Potente ook schrij ven. Zij speelde rollen in Lola rennt en The bourne identity en na een verhalen bundel in 2010 schreef zij dit jaar haar eerste roman. Het verhaal is gesitueerd in de USA, de omgeving van Los Angeles. De vijftiger Tim Wilkins is druk bezig zijn leven te verwoesten. Als hij na zijn ontslag als bank medewerker met de onheils tijding in zijn hoofd thuis komt is, ontdekt hij dat zijn vrouw hem verlaten heeft. De communicatie tussen Tim en zijn vrouw verloopt aarzelend via zijn zoon, een succesvol impresario. Tim besluit zijn kampeerspullen in zijn kofferbak te gooien en reist naar plekken waar hij ooit met zijn vrouw va kantie vierde. Dit wordt een turbulente reis die bol staat van drankgebruik, vecht partijen en vluchtige seks. Het leven van Tim glijdt af naar een bedenkelijk niveau. Zelfs een ontmoeting met zijn zoon weet Tim in een ramp te laten eindigen. Net voordat hij totaal ten onder gaat aan drankgebruik krijgt Tim bericht dat zijn vader stervende is. Zijn zoon stelt hem de vraag of zijn nade rende dood hem iets doet. Tims antwoord opent zijn hart en ogen. Een narrow escape! Franka Potente schrijft lek kere korte zinnen wat het verhaal vaart geeft. Aanvan kelijk hanteert zij hardboiled clichés: veel vuistslagen en bloedneuzen Maar gaande weg word je toch het verhaal in gesleept. De walging die Tim oproept verdwijnt in bewondering. „Al vanaf 7 november ma ken we in het glazen huis in Winterland onze program ma's, in samenwerking met POPUP TV. Als je in een gla zen huis zit, leg je natuurlijk al snel een link naar Serious Request 14. Wij willen ook graag een bijdrage leveren aan deze actie en organi seren daarom deze mara thonuitzending. We starten 19 december 2014 om 18.00 uur en stoppen zaterdag 20 december om 18.00 uur. We vragen onze luisteraars langs te komen om een praatje te maken, maar vooral een bij drage te storten in de collec tebus die in het glazen huis staat. Luisteraars kunnen ook bellen met 760 55 55 en een verzoekplaatje aanvra gen. Een verzoekje kost een De ZOS-medewerkers wis selen elkaar tijdens de ma rathon uitzending af. Vrij dagavond van 23.00 uur tot middernacht neemt Mario Stam, wethouder van onder meer jeugd en onderwijs, de presentatie voor zijn reke ning. „Een uur platen draai en is op zich al leuk, maar voor een goed doel als Seri ous Request doe ik het extra graag. Luisteraars mogen een plaat aanvragen, maar dan moeten ze wel geld meenemen. Hoeveel maakt niet zoveel uit. Inmiddels hebben we al een flink be drag binnen, alleen al voor dit ene uur. Maar er kan na tuurlijk nog meer bij ZosRadio is te beluisteren op 99.0 Mhz van het kabelnet in Schiedam en te bekijken op www.popuptv.nl. ANB0-NIEUWS Bijna zit 2014 erop. Voor de een wat gunstiger geweest dan voor een ander. Ik hoop dat in een van de pakjes, die onder de boom liggen, er eentje bij zit met gezondheid. Gezondheid is onbetaalbaar, maar zou bij mij dit jaar goed aankomen. Krijg net bericht dat een lieve vriend is overleden, ondanks dat hij op leeftijd en erg ziek was. Toch heel triest, net in deze dagen. Maar het leven gaat verder en ik krijg op dit moment heel veel kerstkaarten thuisgestuurd, waarvoor ik u hartelijk wil bedanken. U begrijpt hopelijk wel dat ik echt niet iedereen een kaartje kan terugsturen. Het sturen van kaartjes loopt door de hoge prijs van de postzegels elk jaar best wel op, maar kaarten digitaal sturen vind ik toch iets te onpersoonlijk. Het zal wel aan mijn leeftijd liggen, maar als ik alle kaarten opplak op de kastdeur (vindt mijn man niet echt geweldig) en ik bekijk ze elke dag, dan vind ik dat toch veel leuker dan op de computer. Over de computer gesproken: wij hebben volgend jaar weer plaats om u een beetje wegwijs te maken hiermee, geef uw naam door via 426 28 08 en Hanke Clausen neemt dan contact met u op, wanneer er voor u plaats is. Nu nog lekker vrijdag gaan genieten van onze Kerstdiners. Ik heb er zin in, u ook? Tot vrijdag dan en anders tot volgende week! Joke Ballijns iVUC-Moi n atamssatms CitadeBes d*OR Goudbekroonde topwijn uit de Bordeaux Exclusieve Cadeaus U ontvangt als lezer exclusieve cadeaus bij bestelling van deze bekroonde wijn. Bij bestelling I van 2 dozen ontvangt u een I wijnthermometer (t.w.v. 9,95) cadeau. Indien u 4 dozen of meer bestelt, dan ontvangt u ook deze wijnthermometer en de eerste 40 bestel lers ontvangen een prachtigfe 1,5L Magnum Chateau Roc de Villepreux 2009 in kist (t.w.v. €35,-). Dus alleen voor de snelle beslissers! Alle bestellingen worden gratis bij u thuis bezorgd. ('jwét: 'Pmstijt kttópéïïj lltAV0P- Deze goudbekroonde top-Bordeaux is het vlaggen schip van Chateau Le Grand Moulin. Jaargang 2010 was bekroond met een verbijsterend aantal van maar liefst 9 medailles! Deze 'Cuvée Prestige' uit 2011 heeft nu al drie schitterende gouden medailles op zijn naam staan. De Cuvee Prestige 2011 is een zeer indrukwekkende en smaakvolle wijn waar de geuren van rijp fruit, als bramen, en zoete kersen werkelijk het glas uitstuiven. In de smaak is de wijn zeer intens met indrukken van vanille, koffie en cederhout. De afdronk is magnifiek en zijdezacht. Een pure smaaksensatie die u niet mag missen! Deze wijn is nu op dronk, maar u kunt de wijn nog gerust bewaren tot 2023. Bestelbon fles wijn x Dozen van 6 flessen Chateau le grand moulin Blaye cötes de Bordeaux 2011 a 6," per fles j Voornaam: 1 Achternaam: Straat nr: J Plaats: Postcode: j Telefoon: E-mail: Handtekening: elders €13,98 lezersprijs 6* Ik machtig Buckaroo Payment Services in opdracht vs het verschuldigde bedrag te in 1 Wegener Media eenmalig 5É 1 Vragen? Bel 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Let op: verwerking w i_ duurt tot 5 werkdagen. Lees de overige voorwaarden op i www.deweekkrant.nl/webwinkel Uw bestelling snei in huis? Bestel nu op deweekkrant.nl/wijn

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 38