Boom bedreigt clubhuis Schiespoor Nieuwe parkeerautomaten Goed idee: overvallers een lesje leren Opknappen of verhuizen? COLOFON KORT NIEUWS Gewijzigde sluitingstijden SP reikt weer Rooie Molen Prijs uit Metingen luchtkwaliteit vergelijken Laatste O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 17 december 2014 3 Elke woensdagavond stroomt het clubgebouw vol. Mannen die met treintjes spelen. Nee, een serieuze hobby volgens de Schiespoor-mannen zelf. Het verenigingsleven staat momenteel in het teken van een reuze boom voor het clubhuis. Takken dreigen af te waaien en wortels zorgen voor een 'golvende' vloer. 'Kap die boom' is de noodkreet naar de gemeente. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Het grijze clubge bouw staat verborgen tussen woonboten en opgeknapte pakhuizen. Ervoor een rij platanen die de Westerkade een statige uitstraling geeft. Maar juist zo'n plataan zorgt voor over last bij de modelspoorver eniging. Pal voor de deur staat een oude plataan die de gevel weg- en opdrukt waardoor het houten clubgebouw, zonder fundering, in twee dreigt te breken. Dinsdag avond trok het bestuur van Schiespoor aan de bel bij de gemeenteraad. Het hou- De oude plataan lift de tegels naast het clubgebouw op. De wortels zorgen voor een 'golvende vloer'. ten gebouw wordt door de enorme wortels opgetilt, een scheve dakgoot tot gevolg hebbende. Consultatiebureau lang een consultatiebureau waar baby's medisch onder zocht werden. De keet werd daarna door de gemeente 'om niet' aan de modelsport liefhebbers gegund. „Het Het clubgebouw was 50 jaar was al zes keer afgeschre ven toen wij het kregen te gen huur van de grond. Door eindeloos opknappen door de leden zelf hebben wij dit jaar ons 30-jarig bestaan ge vierd", verduidelijkt voor zitter Peter Bruynzeels. Maar nu is het bijna op. En een verbouwing met nieuwe fundering kunnen de vijftig leden niet ophoesten. „We kunnen niet blijven opkale fateren", zo waarschuwt hij de gemeente Schiedam. KLEIN NIEUWS In het Nieuwe Stadsblad van woensdag 10 december lazen wij een artikel over een overvaller die drie jaar cel heeft ge kregen voor een brute overval. De 22-jarige man heeft een strafblad van negen kantjes! Het is echt ongelofelijk dat deze man zijn lesje na al die slechte dingen die hij heeft gedaan nog steeds niet heeft geleerd. Wij vragen ons af waarom sommige mensen van die slechte dingen doen. Misschien is er in hun jeugd iets mis gegaan, werden ze zelf vroeger mishandeld of is er iets mis in hun hersenen. Wij kunnen uit eigen ervaring vertellen dat het echt verschrik kelijk is als je het slachtoffer bent van zulke gebeurtenissen. Bij Fleur is vorige week ingebroken. "Er zijn sieraden, de ipad en de computer meegenomen. Het ergste vind ik dat ze het zakhorloge van mijn overleden opa en het trouwkettinkje van mijn moeder hebben meegenomen. We zijn er nog steeds bang en verdrietig van." Ook Thomas kan erover meepraten, bij zijn oma is ook ingebroken waardoor hij zelf ook wel eens bang is als hij alleen thuis is. Misschien helpt het als de daders zien hoe erg de slachtoffers het vinden. Fleur: "Ik zou het wel goed vinden als de dader 'sorry' zou zeggen, en alle spullen terug zou geven." Dylan (11), Thomas (11), Fleur (10) obs De Violier De Kleine Ambassade wil kinderen zoveel mogelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het Vervolg van boven Opknappen of verhuizen is de vraag die Schiespoor be zighoudt. Het liefst willen ze opknappen door er stenen muren van te maken. Want de ligging is vertrouwd en ideaal voor de leden die uit de hele regio naar Schiedam komen. Zelf vragen de leden zich af wat deftige buren als Nolet met het gerenoveerde pakhuis Olijfboom niet denken van de keet voor de deur. Vandaar de oproep aan de gemeente Schiedam om dui delijkheid te scheppen over de toekomst het gebouw. Of de straat te renoveren door het verwijderen van de boom. Of anders zorgen voor een onderkómen in bijvoorbeeld een leegstaand schoolgebouw. Binnen is het warm en gezel lig in het houten keet waar in de werkruimten man nen druk in weer zijn. Nee, ze spelen niet met treintjes maar hebben een hobby die serieus genomen wordt. Met veel technische kennis maar ook creatief met ro mantische berglandschap pen en minutieus nage bouwde stations. Achterin een werkplaats met boren, beitels en soldeerbouten. In de bestuurkamer tien man nen aan tafel die zitten te priegelen met ijzerdraad voor de miniatuurboompjes van de U-Bahn. Aanstaande zaterdag houdt Schiespoor open dag tot 's middags drie uur. Voor 1 euro kijken naar het resul taat van 30 jaar bouwen. Een serieuze sport en niet alleen treintje spelen. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam is begonnen met het vervangen van haar par keerautomaten. Dat is nodig vanwege het verdwijnen van de chip knip. Voor de aanschaf van de nieuwe automaten heeft de gemeente zich laten advi seren door Schiedammers. Zij zijn als onderdeel van de aanbesteding gevraagd hun mening te geven .over de ge bruiksvriendelijkheid van verschillende typen automa ten. De gekozen automaten worden overgenomen van de gemeente Amsterdam, die het aantal automaten sterk terugbrengt. Op 19 december zijn alle parkeerautomaten vervan- De nieuwe automaten zijn eind deze week overal in Schiedam geplaatst. Foto: gemeente Schiedam gen en zijn de nieuwe auto maten operationeel. In alle nieuwe parkeerautomaten kan met PIN en credit card worden betaald. Vanaf week 51 worden de parkeerauto maten voorzien van vuur werkbeveiliging. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E fathilieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop 1(088)0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ 1(0900)6743836 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelonjm@wegenennedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl ©Wegener Media BV SCHIEDAM - In verband met Kerst hanteren wij gewijzigde sluittijden en verschijndagen. Kijk voor mper informatie op wege- nermedia.nl SCHIEDAM - Net als in voor gaande jaren zal de SP- Schiedam ook nu weer de "Rooie Molen Prijs" uit reiken. De prijs is bedoeld om een persoon, instelling of vereniging die zich het afgelopen jaar, bijzonder heeft ingezet op sociaal of cultureel gebied, in Schie dam, eens goed in het zonnetje te zetten. De SP wil graag zoveel mogelijk Schiedammers laten mee beslissen over wie de prijs krijgt, daar om vragen zij lezers hun sug gesties te sturen naar: schiedam@sp.nl. De prijs wordt uitgereikt op vrij dagavond 9 januari tij dens de Nieuwjaarsborrel van de SP-Schiedam. REGIO - Vanaf vandaag zijn alle resultaten van lucht- metingen in Nederland beschikbaar via www. luchtmeetnet.nl. Lucht- meetnet.nl is een nieuwe gezamenlijke website van het RIVM, GGD Amster dam, Omgevingsdienst Midden- en West-Brabant, de provincie Limburg en de DCMR Milieudienst Rijnmond. Alle genoemde organisaties beschikken over een eigen luchtmeet net. Eerder stonden op deze website alleen de re sultaten van luchtmetin- gen in de provincie Zuid- Holland. De website biedt de ge bruiker de mogelijkheid om meetresultaten in de vorm van een grafiek op te vragen. Je kunt dan voor verschillende stoffen de uurgemiddelde waarden voor een week of de dag gemiddelde waarden voor een maand bekijken. rommelmarkt van 2014 SCHIEDAM - SWS Welzijn organiseert als afsluiter van het rommelmarktsei zoen 2014 op 21 december een kerstmarkt. Iedereen welkom en er is gratis glühwein. Snert koste die dag een euro. Natuurlijk zijn er ook oliebollen voor handen en staan er hapjes op de bar. Locatie kerstmarkt: Wijk centrum Oost aan de Boerhaavelaan 79 van 10.00 -15.00 uur. Wie nog een tafel wil kan zich aanmelden bij Wijk centrum Oost, dagelijks van 09.00 -17.00 uur. Kos ten tafel: 9,00, twee tafels voor 15,00. Het parkeren is die dag rond het wijkcentrum gra tis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3