Superieure chocoladei Wie geeft deze knul een aai? 1 Gewijzigde openingstijden rond feestdagen Sporten voor kinderen met lichte beperking Kerstversiering top! Lezing over kerststallen Gemaakt in België uit liefde voor vakmanschap €19,95 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 17 december 2014 -40 Hargahoeve is te bereiken via nummer 088-3437112. Zippy verblijft daar momenteel. van Helden SCHIEDAM - Zippy is een jonge gecastreerde kat van ongeveer 2 of 3 jaar oud. Hij is in Hargahoeve terecht gekomen omdat zijn oude eigenaar wegens financiële reden niet meer voor hem kon zorgen. Ze zijn dus hard op zoek naar een nieuw huis voor hem. Zijn voorwaar den: regelmatig een aai, geen andere katten in huis en een tuin. Een makkelijk katje dus dat aan weinig al genoeg heeft. Wie geeft Zippy een nieuwe kans en zoekt hem op aan de Sportlaan? SCHIEDAM - Rond de feestda gen zijn de openingstijden van de Bibliotheek Schie dam aangepast. Op woensdag 24 december, kerstavond sluiten alle voor zieningen om 16.00 uur. Beide kerstdagen zijn alle bibliotheekvoorzieningen gesloten. Maar dat spreekt wellicht voor zich. Op oudejaarsdag sluit de Bibliotheek Schiedam om 16.00 uur. Op nieuwjaars dag zijn alle voorzieningen van de Bibliotheek Schie dam gesloten. Vanaf vrijdag 2 januari is iedereen weer welkom in de Bibliotheek Schiedam aan het Stadserf, in De Erker, in Wijkcentrum De Brug, in De Nieuwe Harg en in Ba sisschool De Klinker (ook geopend tijdens de school vakantie). O Bekijk de openingstijden op www. debibliotheekschiedam.nl. SCHIEDAM - Circusschool Hannes en Co start een ves tiging in Schiedam waar kinderen met een lichte be perking kunnen sporten en bewegen. Het is met name bedoeld voor die kinderen die in een reguliere club niet uit de voeten kunnen. Hannes en Co heeft al vesti gingen in Vlaardingen, Delf- gauw, Woerden, Alphen a/d Rijn en Gouda en heeft naast haar circusscholen ook een Club Extra. Deze club is voor de bedoelde kinderen. Als er in Schiedam vol doende belangstelling blijkt te zijn, gaat de club van start op woensdagmiddag in de gymzaal van de Gelinck- school. Het gaat om kinderen die een lichte beperking hebben waardoor ze tot nu toe wéi nig plezier in bewegen heb ben. Kinderen die bepaalde vaardigheden op sociaal, emotioneel en/of motorisch gebied missen, obesitas heb ben, erg druk zijn, faalang- stig zijn of autistische ken merken hebben. De groep is ook bedoeld voor kinderen die slecht tegen hun verlies kunnen. Club Extra biedt, in samen werking met de gemeente Schiedam, speciaal voor deze kinderen bewegings activiteiten aan, met als doel meer plezier in bewegen. Ook wordt op deze manier gewerkt aan het vergroten van het zelfvertrouwen van deze kinderen om zo weer aansluiting te vinden bij het reguliere sportaanbod. Deze aangepaste bewegings- lessen blijken in Vlaardin gen al erg succesvol te zijn en daarom wordt er nu ook in Schiedam mee gestart. Er is ruimte voor 15 kinderen. Voor meer info: www.cir- cusschoolhannesenco.nl REGIO - Maar liefst 65 procent van de mensen in Zuid-Hol land is gek op uitgebreide kerstversiering op huizen. Het idee leeft dat het de ge zelligheid in de buurt bevor dert. Een op de vijf Zuid-Hollan ders pakt deze december maand groots uit en zorgt voor uitgebreide versiering rondom huis en tuin. Ren dieren op de gevel, licht jes bij de schutting of een krans op de voordeur. Het kan voor deze mensen niet gek genoeg. De helft van de Zuid-Hollanders geeft aan zelf hun gevel en tuin niet uitgebreid te versieren, maar het wel leuk te vinden als de buren dit doen. SCHIEDAM - In heel wat huis kamers staat een kerststal letje. Het is een traditie die verbreid is over vele landen waar het christendom voet aan de grond kreeg, zoals Mexico, Peru, verschillende Afrikaanse landen en de Fi lippijnen. Theo Roelofs ver zamelt al jaren kerststallen van over de hele wereld, en weet er veel over te vertel len. Zondagmiddag 21 de cember geeft hij een lezing, en laat hij afbeeldingen zien van het kerstgebeuren in de St. Jan de Doper-Visitatie- kerk op het Lieftinckplein in Nieuwland. Aanvang: 12.30 uur tot ongeveer 13.15 uur. Daarna, is een expositie van stalletjes te bewonderen. Onder deskundige begeleiding wordt gewerkt aan plezier in bewegen en kweken wan zelfvertrouwen. Foto: PR België is beroemd om zijn superieure chocolade. Chocolatiers maken er sinds zo'n 100 jaar onder meer de heerlijkste pralines van. In België worden deze pralines genoemd. De chocolatiers zijn veelal bekroond met de meest prestigieuze prijzen. Het is gebruikelijk in België een doos pralines in plaats van bloemen mee te brengen voor de gastvrouw. Het smaakvolle geschenk komt dan op tafel tijdens het dessert of bij de koffie. Dit is een trend die nu in Nederland een geweldige vlucht neemt. De pralines worden heel veel als cadeau weggeven, maar natuurlijk ook gekocht om zelf van te genieten. Deze Belgische pralines zijn op ambachtelijke wijze gemaakt van de beste cacao van de wereld op 100% natuurlijke basis. Met een smaakdie u herkent uit duizenden. De smaken versmelten op uw tong. Belgische ambachtelijke pralines van39r95" Bestel nu de heerlijke ambachtelijke pralines in twee verschillende verpakkingen: Mini feestpakket Het mini feestpakket a 4 pralines kost 2,95 inclusief verzendkosten. Luxe pralines box Speciaal voor lezers van Dé weekkrant kunt u de luxe pralines box a 30 pralines bestellen voor €19,95. BESTELBONBON x mini feestpakket Belgische pralines a 2,95 (ind. verzendkosten) I x luxe Belgische pralines box a 19,95 Woonplaats: Postcode: Telefoon: E-mail: Ik machtig Buckeroo Paymant Services in opdracht van Wegener Media eenmalig het verschuldigde bedrag 4,95 verzendkosten (geen verzendkosten mini feestpakket) te ir IBAN: NL Handteken|ng Uw bestelling snei in huis? Bestel nu op deweekkrant.nl/webwinkel

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 40