Eikenhout: 'Ze nog zijn te bescheiden' 'Tweede divisie' bij SVV vst onderuit Boksbond wijzigt koers Lagerwaard vierde dan De zaal in Spoorverdubbeling tussen Rijswijk en Delft Zuid Programma Hoogfrequent Spoorvervoer O www.nieuwestadsblad.nl Zal je altijd zien. Zet Spirit begin november de uitstekende reeks van de dames in de etalage, verliezen ze driemaal. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Het ging aan vankelijk best lekker. De meiden van coach Maurits Eikenhout mengden zich in de strijd om de top en dat mocht best een extra accent krijgen. Daarna volgde ech ter, volgens de coach, ver diend verlies bij Leiden, een onterechte nederlaag tegen Gouda en pas in de slotfase opgelopen schade bij kam pioenskandidaat Warande. "Wat telt is", vindt Eiken hout, "dat ze ondanks die nederlagen verdienstelijk hebben gespeeld. Dan is het natuurlijk wel zuur, dat je voor dat goede hockey niet beloond wordt. Excuus was 'dat die drie goede tegen standers waren. Maar het In de laatste wedstrijd voor de winterstop zag Maurits Eikenhout zijn Spirit-meiden bij Warande een puike wedstrijd spelen. Foto: PR kan natuurlijk beter." Waar het aan mankeert is het geloof in eigen kunnen. "Ze zijn te bescheiden. Hoc key speel je namelijk niet al leen met bal en stick, maar zit ook tussen de oren. Als je in de Top-5 staat, mag je best wat arrogantie en lef uitstra len. Dat ontbreekt er nog een beetje aan." Toch zag hij tegen Warande ("waar de meeste clubs met de moed in de schoenen naar toe gaan"] een meer vastberaden Spirit. "Vanuit die optiek gezien komt de winterstop eigenlijk toch wat te vroeg. Ik had die op gaande lijn graag nog een paar weekjes vastgehou den." SCHIEDAM - De tweede divi sie keert terug. Alleen niet als onderdeel van de recent door de clubs goedgekeurde nieuwe competitie-opzet. Op initiatief van de jour nalisten Leo Oldenburger en Edwin Struis wordt een toernooi gestart met teams van failliet verklaarde oud- betaalde voetbalclubs. Het project werd "Tweede Di visie" genoemd en omarmd door Wageningen, SVV, Haarlem en Veendam. In middels is een werkgroep geïnstalleerd, die oud-spe lers van deze clubs gaan benaderen. In juni 2015 spelen de teams op vier ach tervolgende woensdag tegen elkaar opnèmen. Bekend is al, dat ze op 17 juni in actie komen bij SVV in Harga. SCHIEDAM - Apeldoorn heeft Van Stigt Thans een 14-6 nederlaag bezorgd en de Schiedamse dammers daar mee het zicht op het lands kampioenschap ontnomen. De nederlaag werd ingeluid met verlies van Ron Heus- dens tegen ex-wereldkampi oen Tsjizjov. Prinsen, Rent meester, Samb, Gantwarg, Van der Stap en Van Berkel zorgden met remises voor zes punten. Korfbal Nexus kwam met een zege terug uit Strijen, waar het hekkensluiter Ventura Sport met 14-15 klopte. De thuis club nam de leiding, snel daarna werd het 1-1, uitein delijk overwon Nexus. SCHIEDAM - De aanhouder wint. Dat geldt voor Nou- chka Fontijn niet alleen voor het presteren in de boksring, maar zo bleek dit jaar, zeker ook in de manier waarop ze zich op die wed strijden wilde voorbereiden. De boksbond en met name de inmiddels vertrokken technisch directeur Louis Wijdenbosch vond, dat de Schiedamse zich volledig moest committeren aan de centrale training van bonds coach Nigel Davies. Omdat ze dat niet wilde en koos voor begeleiding van trainer en levenspartner Abdul Fikri dreigde Wij denbosch haar uit te sluiten voor de Olympisch Spelen van Rio in 2016. Uiteindelijk bereikten beide partijen een compromis. Ook dat is nu van tafel. De boksbond is een andere koers ingeslagen en gaat zich focussen op boksers, die, zoals het omschreven wordt, "een goede kans heb ben op deelname aan het Olympisch bokstoernooi." Dat is precies wat Fontijn wilde. Ook Peter Miillen- berg (tot 81 kg) is een kan didaat voor de Spelen.. In de komende periode wordt met de sporters en trainers hun overlegd hoe de route naar Brazilië op de juiste manier ondersteund kan worden en welke middelen kunnen worden ingezet. Nadat hij eerder al op vijf onderdelen examen deed heeft Patrick Lagerwaard, eigenaar van en judoleraar bij Ped's Sports Centre, met succes (en met hoge cijfers) de reeks testen afgesloten die nodig waren om vierde dan te worden, in Schiedam is hij de enige met een dergelijke status. SCHIEDAM - Selectiespelers van Excelsior'20 en PPSC nemen op donderdag 18, vrijdag 19 en zaterdag 20 december in de hal van het Vlaardingse Polderpoort deel aan de vierde editie van de Polderpoort Cup, het offi cieuze Vlaardingse zaalvoet balkampioenschap. PPSC treft een All Stars-team, Victoria'04/zo en titelverde diger Deltasport en speelt donderdag vanaf 19.00 uur. Excelsior'20 neemt het een dag later (ook vanaf 19.00 uur) op tegen Zwaluwen, Cion en CWO. Op zaterdag 20 december volgen vanaf 18.30 uur de halve finales en om 22.00 uur de finale. Voor de winnaar ligt een waarde bon van 200 euro klaar. Rijksoverheid Studie naar milieueffecten gereed Meer reizigerstreinen in de drukke delen van het land en meer ruimte voor goederenver voer. Dat is de kern van het Programma Hoogfrequent Spoorvervoer(PHS). In 2010 nam het kabinet het besluit over dit pro gramma. Voor de diverse trajecten is gestart met het uitwerken van de plannen. Stap voor stap zullen er meer treinen kunnen rijden. PHS is een initiatief van het ministerie van Infrastructuur en Milieu. Het programma wordt in opdracht van het ministerie uitgevoerd door ProRail. Spoorverdubbeling Rijswijk - Delft Zuid Op het traject tussen Den Haag centraal en Rotterdam centraal gaan in de toekomst acht intercity's en zes sprinters per uur per rich ting rijden. Daarvoor is het nodig dat tussen Rijswijk en Delft Zuid het spoor wordt ver dubbeld. Ook zullen er op verschillende plaatsen meer seinen worden geplaatst. Milieueffectrapportage (m.e.r.) Voordat de werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd wordt er een procedure doorlopen in het kader van de Tracéwet. Onderdeel van de procedure is een milieueffectenrapportage (m.e.r) waarin is onderzocht welke varianten er mogelijk zijn in de te nemen maatregelen en wat de effecten daar van zijn op mens en omgeving. De studie is onlangs afgerond en heeft geresulteerd in een milieueffecten rapport (MER). Ontwerptracébesluit In het Ontwerptracébesluit (OTB) zijn ont werp keuzes gemaakt voor de aanpassingen en maatregelen. Het MER heeft meegewo gen bij het maken van deze keuzes. Ook is rekening gehouden met de wensen van gemeenten langs het tracé. Van 18 december 2014 tot en met 28 januari 2015 ligt het ont werptracébesluit (OTB) en milieueffecten rapport (MER) ter inzage. Wat verandert er? De capaciteit op het spoor wordt vergroot door onder meer de volgende maatregelen: - spoorverdubbeling aan weerszijden van het bestaande spoor tussen Rijswijk en Delft Zuid, zodat een viersporige eind situatie ontstaat; - seinoptimalisatie tussen Schiedam en Delft Zuid; - de directe aantakking van het DSM-rac- cordement op het hoofdspoor, op Delfts grondgebied; - de vervanging van de huidige gelijkvloerse overweg 't Haantje in Rijswijk door een onderdoorgang op ongeveer 250 meter ten noorden van de huidige overweg; - de realisatie van een fiets- en voetgan gerstunnel bij station Delft Zuid, die tevens met trappen en liften toegang zal bieden tot de perrons van dat station. Verder worden er maatregelen getroffen zoals de plaatsing van geluidschermen nabij station Rotterdam Centraal en Delft. Uw mening geven U kunt uw mening geven over de plannen, ledereen mag een zienswijze indienen. Wij ontvangen uw reactie bij voorkeur digitaal. Dat kan via www.platformparticipa- tie.nl/projecten/lopendeprojecten/. Per post kan ook; Directie Participatie, PHS-Delft Rijswijk, Postbus 30316, 2500 GH Den Haag. Wilt u uw zienswijze mondeling geven? Dat kan via de Directie Participatie, telefoon nummer 070 - 456 95 50. Woensdag 28 januari 2015 sluit de termijn om zienswijzen in te dienen. Alleen belang hebbenden die een zienswijze op het ontwerptracébesluit hebben ingediend kunnen later in beroep gaan bij de Raad van State. In uw zienswijze kunt u ingaan op alle onderdelen van het OTB en het MER en de onderliggende stukken. We stellen het op prijs als u aangeeft op welk deel van de plannen u reageert. Ook is het prettig als u uw zienswijze onderbouwt met argumenten. U kunt bijvoorbeeld ingaan op de volgende punten: - Staan er naar uw mening zaken in het OTB die naar uw mening niet kloppen? - Zijn er grote zaken en/of grote belangen over het hoofd gezien? - Wordt u geraakt in uw belang? Zo ja, kunt u dat toelichten? Waar vind ik het MER en OTB? Het MER en OTB zijn vanaf 18 december 2014 digitaal beschikbaar op www.platformparticipatie.nl/projecten/ lopendeprojecten/. Gedrukte versies van het MER en het OTB, inclusief de onderzoeksrapporten, liggen ook ter inzage. Op de volgende locaties kunt u de stukken inzien: - Den Haag: ministerie van Infrastructuur en Milieu, Koningskade 4; - Den Haag: stadhuis, Spui 70; - Delft: stadhuis, Phoenixstraat 15 - Delft: informatiecentrum Spoorzone Delft, Barbarasteeg 2; - Rijswijk: stadhuis, Bogaardplein 15; - Schiedam: klantcontactcentrum, Stadserf i; - Rotterdam: stadhuis, Coolsingel 40. - Gemeente Midden-Delfland, Klantcontactcentrum Anna van Raesfeltstraat37, Schipluiden. Informatiebijeenkomsten Het ministerie van Infrastructuur en Milieu nodigt u uit voor een informatieavond over het MER en het OTB. Graag willen wij u informeren over de onderzoeksresultaten en de ontwerp keuzes die zijn gemaakt. Ook informeren wij u graag over hoe het proces van besluitvorming verder gaat verlopen. Data en locaties informatiebijeenkomsten Delft, Phoenixstraat 66 Dinsdag 6 januari 2015 Rijswijk, Herberg Vlietzigt, Jaagpad 7 Woensdag 7 januari 2015 Rotterdam, Baptistenkerk, Proveniersstrt 52 Donderdag 8 januari 2015 Tussen 19.00 tot 21.30 uur bent u van harte welkom. U kunt binnènlopen wanneer u wilt. Op verschillende panelen vindt u informatie over de diverse aanpassingen op het traject. Deskundigen van ProRail en het ministerie van Infrastructuur en Milieu staan u graag te woord om uitleg te geven. Om 20.00 uur wordt een plenaire presentatie gegeven. Wilt u meer weten? Voor meer informatie over de inspraak procedure kunt u telefonisch contact opnemen met de Directie Participatie. Telefoon: 070 - 456 89 99 of via www.platformparticipatie.nl/contact/. Voor meer informatie over de inhoud van het ontwerptracébesluit kijkt u op www.prorail.nl/projecten/delft/ spooruitbreiding-rijswijk-delft-zuid. U kunt ook contact opnemen met de afdeling Publiekscontacten van ProRail via 0800 - 7767 245 (gratis) of via het contactformulier op www.prorail.nl/contact. Ministerie van Infrastructuur en Milieu

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 8