Asielzoekers welkom hier? m Nieuwe REBEL MET EEN GROOT EGO SSS3S-—-- ZESDAAGSE BOMMEN EN GRANATEN 21 Like ons! Win de Oudejaarscon ference op cd Cameratoezicht Koemarkt blijft Meer dan 7 ton voor SR '14 Vuurwerk pas na 18.00 uur Schiedam heeft goede oliebol! Einde Rentevaste Periode? Woensdag 31 december 2014 3 www.nieuwestadsblad.nl Bezorger worden? Meld je nu aan via Nathalie Lans maakt artbook ter ere van 75e verjaardag Hans Duif er Informeel debat in foyer theater Steden als Maastricht lieten hun sociale gezicht zien en laten 700 asielzoekers toe. Maar andere, veelal kleinere dorpen, zien een centrum met asielzoekers absoluut niet zitten. Ook Schiedam zal kleur moeten bekennen, maar: zijn asielzoekers welkom in Schiedam? Door Frank Willemse SCHIEDAM - Al eerder stelde GroenLinks voor om asiel zoekers in leegstaande kantoorpanden onder te brengen. Zo kan Schiedam ook haar sociale gezicht la ten zien zeker nu het aan tal vluchtelingen snel toe neemt. Om lastige vragen of een dienstopdracht voor te zijn, wil de gemeenteraad zijn oor te luister leggen bij de Schiedammers. In een stadsdebat waar burgers en organisaties hun mening kunnen geven over de vraag of Schiedam tijdelijke vluch telingen wil opvangen. Volgens de fracties van Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten ScM van schiedammer^ stimuleren-en van de w.|K waarin zij leven. SCHIEDAM jVvww.wotschiedam.nl 2 - 7 JANUARI 2015 ROTTERDAM Je kunt honden van hun vuurwerkangst afhelpen, maar 't duurt wel even Klik&Win GroenLinks en Progressief Schiedam (PS) is Schiedam een witte vlek op de kaart voor asielzoekers. Al eerder pleitten zij bij de raad voor actieve opvang. Niet afwach ten maar op zoek naar leeg staande kantoorgebouwen of locaties die geschikt zijn voor de tijdelijke opvang. Het voormalige DCMR pand aan de 's Gravelandseweg noemen zij als voorbeeld. De vraag is of Schiedam een centrum voor asielzoekers wil/kan herbergen. Op het Stadserf van dinsdag 13 ja nuari kan ieder zijn mening geven of vormen. Het infor mele debat vindt plaats in de foyer van het theater. Wij zijn ook te vinden op Fa- cebook en Twitter. Zoeken kan op: Facebook. com: Nieuwe-Stadsblad en Twitter.com/@Nieuwe- Stadsblad. Champagne? Check. Gezelligheid? Check. Kaarsjes? Check. Een kerstboom die nog nét een paar dagen kan blijven staan? Check! Oké, alles is klaar voor een fantastisch Oud en Nieuw! De medewerkers van het Nieuwe Stadsblad wensen Schiedam een mooi feest en natuurlijk een heel gelukkig 2015! Foto: Arjen Stada i^http ://www. krantjecontantjenl^ KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie SCHIEDAM - Ook de komende drie jaar blijven de camera's op de Koemarkt in gebruik. Uit een enquête blijkt dat horecaonderne mers, omwonenden en be zoekers van het uitgaans gebied zich veiliger voelen door de aanwezigheid van de camera's. Naast andere maatregelen, zoals de inzet van politie op straat tijdens uitgaans avonden, is in 2009 op de Koemarkt cameratoezicht ingesteld om verschillende soorten criminaliteit en uit- gaansgeweld tegen te gaan. Het gebruik van camera's draagt bij aan de opsporing en vervolging van verdach ten. Zo zijn onder andere vernie lingen aan een pand van een ondernemer en zaken als wildplassen en onenigheid tussen horecabezoekers vastgelegd door de camera's. Ook is het aantal aangiften afgenomen en waren er min der mishandelingen, vernie lingen en diefstallen van en uit voertuigen. De verwachting is dat door het cameratoezicht voort te zetten, het aantal aangiften nog verder omlaag kan. En dat is een goede zaak. SCHIEDAM - Serious Ambte naar 2014 heeft maar liefst 755.555,50 euro aan het Gla zen Huis gedoneerd. Een Schiedamse delegatie over handigde de cheque liye aan de DJ's in het Glazen Huis. Met dit bedrag werd door de. gemeente een bijdrage geleverd aan het bestrijden van seksueel geweld in oor- logs- en conflictgebieden waar 3FM Serious Request samen met het Rode Kruis dit jaar actie tegen voert. De organisatie van Serious Ambtenaar is dit jaar in handen van de gemeente Schiedam. Het streefbedrag van vijf ton is ruimschoots overschreden. Er zijn zo'n 150 opdrachten aangemeld door ruim 90 verschillende (overheids) organisaties en instanties uit heel Neder land. „We zijn ongelooflijk trots dat we met alle deelne mers dit fantastische bedrag hebben kunnen doneren. Ook Schiedamse vrijwil ligers hebben met ruim 30 eigen initiatieven bijgedra gen. Deze maatschappelijke betrokkenheid is om stil van te worden', aldus de ge meentesecretaris. SCHIEDAM - Vuurwerk mag dit jaar verkocht worden op 29, 30 en 31 december. Dit staat in het 'Vuurwerkbe- sluit'. Sinds dit jaar mag vuur werk afsteken alleen op 31 december vanaf 18.00 uur 's avonds tot 1 januari 2.00 uur 's nachts. Dat is anders dan in voorgaande jaren, toen er al vanaf 's ochtends 10.00 uur geknald mocht worden. De politie gaat hier streng toezicht op houden. De boete voor het afsteken van toegestaan consumen tenvuurwerk buiten de ge stelde tijden is 100 euro. Ben je onder de 18 jaar, dan ga je naar Bureau Halt. Hier krijg je dan een alter natieve straf (een werkstraf van bijvoorbeeld zes uür in plaats van een gevangenis straf). VOOR TICKETS EN INFO: ZESDAAGSE ROTTERDAM. NL fiOMan» 3^1 De Havenloods <S? HfcunSms SCHIEDAM - Twee Schiedam se kramen hebben prima werk geleverd bij het bakken van oliebollen. Zo blijkt uit de AD Oliebollentest 2014. Gebakkraam Nico Sterren- berg aan de Nieuwe Haven is te vinden op de 15e plek met een 8,5. Gebakkraam Joop van de Weerdt in Hof van Spaland kreeg een respectabele 7 als eindoordeel. Sterrenberg werd geroemd om de vrien delijke prijs en zijn 'mooie, eenvoudige maar niet saaie oliebol'. Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)4731150 gemeente Schiedam Nieuwjaarsbijeenkomst gemeente Schiedam op 3 januari De traditionele nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Schiedam vindt plaats op zaterdag 3 januari 2015. ledereen is in de foyer van het Theater aan de Schie, Stadserf 1 tussen 16.00 uur en 18.00 uur welkom om elkaar een gelukkig Nieuwjaar te wensen. Het gemeentebestuur van Schiedam is gastheer en er is uiteraard gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen. Burgemeester Lamers houdt rond 16.45 uur zijn nieuwjaarstoespraak. gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1