Lamers voelt zich thuis Nieuwe Nieuwe woning? Zeldzame duif neergestreken WESTERBRUG CENTRAAL »11 Aquarium schoonmaken SPORTTOPPERS VAN 2014 8 refill Ga snel naar: Ook op Facebook! Basketbal op Lentiz LIFE Gemeentelijke belastingen via RB-Groep in Palm Party House! Borrels, bitterballen, bowlen 9,95* *Saté (onbeperkt) en bowlen 15,00* *Gourmet (onbeperkt) en bowlen 22,95* Woensdag 7 januari 2015 Import-Gorzenees Sjefvan Duin vertelt honderuit over zijn grote passie: bruggen 'Schiedammers zijn eerlijk en open' Volgens burgmeester Lamers is het vertrouwen van burgers in het bestuur na de affaire Verver hersteld. „Ik heb Schiedammers leren kennen als eerlijk en open. Maar ook als mensen die makkelijk klagen en geen blad voor de mond nemen. Lamers zelf voelt zich Schiedammer en komt hier in het voorjaar ook wonen. Door Frank Willemse SCHIEDAM - „Ik moet toe geven dat je vaak door kla gende Schiedammers heen moet prikken. Schiedam mers doen zich soms stoer der voor dan ze zijn. Klagen over Schiedam, alla, maar o wee als je aan de stad komt. Dan geen kwaad woord en blijf je mooi van Schiedam af." Zo opent burgermeester Cor Lamers zijn Nieuwjaar stoespraak afgelopen week met zijn visie voor 2015. Schiedam is klaar om nieu we taken als jeugdzorg, werk en inkomen en thuishulp aan te pakken. Maar dan moeten volgens Lamers de SCHIEDAM Geriatrisch centrum Frangois Haver- Schmidt aan de Willem de Zwijgerlaan 35 zoekt ie mand die het aquarium kan en wil onderhouden. Wie een passie heeft voor vissen en waterplanten kan bellen met 409 13 33. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 47311 50 3 www.nieuwestadsblad.nl Bezorger worden? Meld je nu aan via Wethouder Gouweleeuw huldigt sportman, -vrouw en -ploeg van 2014 KLIK WIN ACTIE \K»k&win||| Win twee boeken van V I Amanda Prowse deweekkrant.nl/actie rijksoverheid en parlement meer vertrouwen geven aan de lokale gemeenten om die nieuwe taken goed te kun nen uitvoeren. Dichtbij de burgers en niet zoals vroeger van het kastje naar de muur sturen. La mers is ervan overtuigd dat Schiedamse hulpverleners beter maatwerk gaan leve ren. Kritiek heeft hij wel op de forse rijksbezuiniging die met deze decentralisaties gepaard gaan. Vanaf dit jaar moeten de wijk ondersteu ningsteams (WOT) dit gaan opknappen. Hij heeft daar alle vertrouwen in ondanks slechte verhalen in de pers over landelijke instellingen. SCHIEDAM - Wij zijn ook op sociale media te vinden, dus hoeft u niet alleen op woensdag naar ons uit te kijken. Wie onze Facebook- pagina wil liken of delen: Facebook.com/Nieuwe- Stadsblad. Voor Twitter: NieuweStadsblad. SCHIEDAM - Op het Lentiz LIFE College vond dinsdag de Kick-Off plaats van een speciaal Basketbal Program ma, een initiatief van de YETS Foundation en moge lijk gemaakt dankzij Fonds Schiedam Vlaardingen, ge meente en Rabobank Schie dam Vlaardingen. De YETS Foundation is een Schie damse stichting die sport inzet als middel om jonge ren te begeleiden naar een positieve plek in de maat schappij. De stichting heeft een methodiek ontwikkeld waarin de sportcoach als rolmodel en mentor centraal staat, en de spelers behalve aan de sporttrainingen ook meedoen aan activiteiten als huiswerkbegeleiding en sociale integratietraining. Er wordt een team gevormd van 15 tweedeklassers. Het was al dagen van tevoren uitverkocht: Hans Dulfers eerste concert van 2015. Het jaar waarin de jazzlegende 75 wordt en viert dat hij zestig jaar saxofonist is, is goed begonnen. Het dak ging eraf tijdens de aftrap van zijn jubileumtour Route 75, zondag 4 januari bij Jazzpodium Waterweg. „Het was een bijzondere middag", sprak Dulfer na afloop. „Ik ben verrast door de grote opkomst. De Dulfers hebben ervan genoten!" Want niet alleen de vaste bezetting, bestaande uit bassist Eric Barkman, gitarist Jeröme Hol, drummer Cyril Directie en trompettist Rob van der Wouw, speelden mee tijdens het enerverende concert, ook dochter Candy was van de partij. Later in het concert stapte ook Koen Schouten met zijn sax het podium op. Het speelplezier spatte ervan af. En al minstens even enthousiast was het publiek. Alle generaties waren vertegenwoordigd. Fans van het eerste uur, maar ook peuters en tieners dansten saamhorig op de opzwepende muziek. SCHIEDAM - Schiedammers betalen per 2015 hun ge meentelijke belastingen via de Regionale Belasting Groep (RBG). Op 1 januari neemt de RBG de taken op het gebied van gemeentelij ke belastingen over van de gemeente Schiedam. De RBG int de gemeentelijke belastingen en zorgt voor alle werkzaamheden die daarmee te maken hebben, zoals het afhandelen van bezwaren en kwijtschel- dingsverzoeken. Ook voor informatie over belastingen kunnen bewo ners en ondernemers voort aan terecht bij de RB-Groep. De gemeente Schiedam en de RB-Groep informeren iedereen in de loop van fe bruari. SCHIEDAM - Schiedammer Martin van der Schalk maakte aan het einde van het jaar deze prachtige foto van een Turkse tortel die door Ben van As in Holy- Noord is ontdekt. Volgens Van der Schalk is het echt een bijzondere en zeldzame duif. „Het is een Oosterse Tortel en het is pas de vijfde keer dat deze soort in Nederland wordt gezien. De eerste werd in 2010 in Friesland ontdekt. In 2014 is er nog maar een in Nederland ontdekt. Op 14 december werd deze vogel door iemand gezien en ge fotografeerd in het Zeeuwse Zoutelande." De vogel in Vlaardingen pendelt op en neer tussen De Oosterse Tortel werd door Martin van der Schalk op de foto gezet. „Een bijzonder en zeldzaam exemplaar." - globaal - de Rillandhoeve en de Frieslandlaan. Vol gens Van der Schalk gaat het waarschijnlijk om de onder soort Meena die normaliter voorkomt in de Zuidwest Si berische bossteppen en lage bergen van Zuid-Azie. 078-6192388 *L«igewe{3S0* mo zwijgrecht www.pahnp8rtyhou3e.nl gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 1