Jaarwisseling verloopt prettig Ondernemer in beeld een succes KORT NIEUWS Wethouder (van buiten de gemeente) Enquête over vliegveld O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 7 januari 2015 3 Wenneker te gast bij D66 borrel SCHIEDAM - Geertjan Wen neker, fractievoorzitter van D66 Zuid Holland, is 9 januari te gast bij de nieuwjaarsborrel van D66 afdelingen Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis. Wenneker kijkt in Restaurant Beloofd in Schiedam terug op het afgelopen jaar en blikt alvast vooruit naar 2015. De borrel aan het Land van Belofte 11a begint om 18.00 uur. Nieuw bij D66? Aanmelden kan via anne- liesheek@gmail.com. Kussentjes maken in handwerkcafé SCHIEDAM - In de Parti cipatieshop van MAC Brandersstad aan het Spinhuispad 19 is een handwerkcafé waar ieder een kan komen handwer ken. Maandagmiddag, za terdagmiddag en dinsdag tot en met vrijdag worden in samenwerking met Stichting Meredia, rond het thema 'Hoe zit- het bij jou thuis', kussentjes gemaakt. De kussentjes worden tentoongesteld op verschillende plekken in Schiedam. Let op. Dins dags is het handwerkcafé vol maar op andere dagen is er nog plek genoeg om mee te handwerken. Jaarprogramma Argos l'Entrée SCHIEDAM - Argos l'Entrée presenteert op 15 januari in zorgcentrum Frangois HaverSchmidt en op 29 januari in verpleeghuis DrieMaasStede haar jaarprogramma van the mabijeenkomsten. De presentatie in Frangois HaverSchmidt aan de Willem de Zwijgerlaan 35 is van 10.00 tot 12.00 uur. In DrieMaasStede aan de Voorberghlaan 35 start de bijeenkomst om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Bel voor meer informatie over Argos l'Entrée 4278390. Argos l'Entrée organiseert maandelijks gratis thema bijeenkomsten Plantagekerk open op zaterdag SCHIEDAM - De Plantage- kerk aan de Lange Nieuw- straat 61-63 is elke tweede zaterdag van de maand tussen 14.00 en 17.00 uur te bezoeken. Tijdens ope ningstijden klinkt ook het in 1881 gebouwde Rüt- ter-orgel door het kerkge bouw. Driegangendiner MAC Brandersstad SCHIEDAM - In MAC Bran dersstad aan Spinhuis pad 19 wordt donderdag 8 januari tussen 17.00 en 19.00 uur weer een drie gangendiner geserveerd voor 4,00 euro. Op het menu staat soep, haché en een toetje. Voor donderdag 15 janua ri biedt de kok soep,.sweet chili en een toetje. Aan melden uiterlijk 12.00 uur dezelfde dag. BERICHTEN UIT DE KAMER De wet schrijft voor dat wethouders verplicht in de gemeente moeten wonen waar zij de functie vervul len, wel is het mogelijk dat de gemeente raad daar een ontheffing voor verleend. In Schiedam moet een wethouder van buiten de gemeente dus ontheffing - zeg maar toestemming - vragen aan de gemeenteraad om buiten de stad te mogen wonen en toch als wethouder te werken. Deze ontheffing geldt telkens maar voor één jaar. Meestal wordt zo'n ontheffing wel verleend, maar niet zelden na een behoorlijke discussie. Eerlijk gezegd vraag ik me af waarom de wet dwingend voorschrijft dat de wethou der moet wonen in de gemeente waar hij werkt. Waarom laten we dat de gemeente raad met bepalen? En waarom verplicht de wet een gemeenteraad elk jaar weer een ontheffingsprocedure te volgen, als de gemeenteraad de wethouder geschikt voor de functie acht? Kortom, wat mij betreft krijgen gemeenteraden meer autonomie in het beslissen welke wethouders het wil en onder welke voorwaarden. Dat versterkt ook de lokale democratie. De minister deelt dit standpunt en heeft recent de Tweede Kamer bericht naar aanleiding van een in de Kamer aangenomen motie hier over een wetswijziging voor te stellen. Als het overigens gaat over de positie van wethouders heb ik recent ook nog voor een nieuwe figuur gepleit, de zogenaamde samenwerkingsbestuurder. Als gemeen ten op een bepaald terrein eigenlijk alles samendoen, zou het dan niet mogelijk moeten zijn dat twee of meer gemeenten dezelfde wethouder daar verantwoordelijk voor maken? Wel zo efficiënt, zonder dat de eigenheid van de gemeenschap in het gedrang komt. Foort van Oosten REGIO - Rotterdam The Ha gue Airport heeft plannen om zowel het aantal vluch ten als de kantoren en be drijvigheid bij de luchtha ven uit te breiden. In 2015 zullen hierover besluiten genomen worden. Met een enquête wilde de Natuur en Milieufederatie Zuid- Holland (NMZH) nagaan hoe inwoners van de regio het huidige gebruik van de luchthaven ervaren en hoe zij tegen de uitbreidings plannen aankijken. Aan deze enquête, in het kader van de Groene Peiler, na men bijna 500 mensen deel. De uitkomsten van deze en quête betrekt de NMZH bij de beoordeling van de voor genomen plannen. In de enquête gaf één op de twee respondenten uit de buurt van de luchthaven aan wel eens geluidshinder te ondervinden van het vlieg verkeer dat opstijgt of landt in Rotterdam. Meer dan'20 procent van de regiobewo ners gaf aan dat het hierbij zelfs otn dagelijkse overlast gaat. Er werd dan ook kri tisch geoordeeld over de uitbreidingsplannen van de luchthaven: slechts de helft van de bewoners van de re gio gaf aan een uitbreiding van het aantal vluchten te zien zitten. Een aanzienlijk deel van deze voorstanders maakte hierbij wel het voor behoud dat er dan 's nachts niet gevlogen mag worden. De andere helft gaf aan dat het aantal vluchten niet toe mag nemen of zelfs af moet nemen. Ongeveer 65 procent van de bewoners gaf aan zelf wel eens met het vliegtuig vanaf Rotterdam te reizen. SCHIEDAM - Meer dan 500 advertorials, gepubliceerd in huis-aan-huiskranten en daarna gebundeld in zes regioboeken. De advertoria- lactie 'Ondernemer in Beeld' van Wegener Media, uitgever vaiï onder meer het Nieuwe Stadsblad, is een doorslaand succes geworden. Honder den ondernemers zagen hun bedrijf, waarop ze zo trots op zijn, terug in hun lokale krant en in een boek vereeuwigd. Voorafgaande aan de start van de Wieier- zesdaagse in Ahoy werd het eerste exemplaar van 'Ondernemer in Beeld' door commercieel directeur Bas Stikkelorum uitgereikt aan zesmalig Sportvrouw van Leontien met Bas Stikkelorum: "Samenwerken is een vereiste want samen ben je vele malen sterker." Foto: Marianke Peters het Jaar en Olympisch Kam pioene wielrennen Leontien Zijlaard-van Moorsel. Een sportvrouw pur sang, die zich na haar wielercarrière stprtté op het ondernemer schap met een kledinglijn, clinics en een foundation. COLOFON weGeNGR Media Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam, T (088) 0131 01Q E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Twitter: @NieuweStadsblad Facebook: Nieuwe-Stadsblad Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemo gelijkheden, belt u uw accountmanager of (088) 013 99 85 of mailt u: adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Commercieel Directeur Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Redactie Nieuwe Stadsblad Rob Kokkelink Karin Moerman Emile van de Velde Chef regioredactie Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Verspreidklachten 1(0900)424 5726 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.femilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E: telesales@wegenermedia.nl T (0900) 674 38 36 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV De overgang naar 2015 is in Schiedam goed verlopen. Burgemeester Lamers bezocht tijdens de jaarwisseling verschillende plaatsen in de stad en vond dat er een prettige sfeer heerste. Door de redactie SCHIEDAM - „Mensen wilden vooral feestelijk het nieuwe jaar in. Ook op plaatsen waar het in voorgaande ja ren niet altijd goed ging, is de jaarwisseling nu goed verlopen, mede dankzij de inzet van een groot aantal wijkbewoners", is de indruk van de burgemeester. Er deden zich geen grote in cidenten voor. Rond 22.00 uur was op de Parkweg bij het Dreesplein een kerstboombrand, omdat en kele tientallen jongeren hier vuurwerk in gooiden. Nadat de brandweer het vuur had gedoofd werden twee jon geren, die zich vervelend gedroegen, door de politie aangehouden. Daarna bleef het rustig. In de P.J. Troelstralaan moest de brandweer er aan het be gin van de avond aan te pas komen om kerstbomen te verwijderen, die tegen de gevel van een snackbar in brand waren gestoken. Het pand liep enige schade op. Op de Rotterdamsedijk brandde een motor uit, in Oost en in de Gorzen sneu velden door vuurwerk en kele autoruiten. Afsteektijden Dit jaar mocht vuurwerk voor het eerst pas vanaf 18.00 uur worden afgesto ken in plaats vanaf 10.00 uur 's ochtends. De indruk is dat het overdag rustiger was dan in voorgaande jaren, al nam het aantal knallen wel toe naarmate het tijdstip van 18.00 naderde. In de aanloop naar de jaar wisseling trad aanzienlijk minder schade op dan in voorgaande jaren, mede doordat afvalbakken en par keerautomaten preventief waren afgesloten door me dewerkers van de gemeente. Overdag was het een stuk rustiger voorheen, doordat er pas vanaf 18.00 uur vuurwerk afgestoken mocht worden, 's Avonds ging het, vooral na de champagne en oliebollen, wel los. Foto:archief weoe]

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3