Schiedam in 't kort *1 Een leuke baan? Haal nü je diploma! vroegbtfcte- Uw (reclame)drukwerk verder dan de deurmat! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 14 januari 2015 14 Dalton is een kat van zo'n twee jaar oud. Hij is erg lief en wordt graag over zijn bolletje geaaid. Hij kwam bij het asiel binnen met een gebroken heup, maar daaraan is hij inmiddels geopereerd en hij is weer helemaal hersteld door een flink aantal weken hokrust te houden. Het gaat gelukkig de goede kant op dus nu zoekt De Hargahoeve voor deze lieverd een nieuw thuis: 088-3437112. Foto: Rick van Helden Repaircafé is weer open Na de succesvolle start in 2014 gaat het repaircafe ook in 2015 weer vol enthousias me verder met het repareren van spullen die anders zou den worden weggegooid. Hiermee willen ze meewer ken de afvalberg niet node loos groter te maken. Zaterdag 17 januari staan vakkundige vrijwilligers klaar om kapotte elektri sche apparaten, kleding, (kinder)fietsen en meer van dat soort dingen gratis te re pareren in ontmoetingscen trum De 5 Molens, Nieuwe Damlaan 818 van 09.30 tot 12.00 uur. Het Repaircafé is elke derde zaterdag van de maand open. Lezing: Liduina voor dummies Het jaar 2015 is door de Ge meente Schiedam uitgeroe pen tot Liduinajaar. Er ko men allerlei activiteiten om de stadsheilige te belichten. In januari is er de lezing: Liduina voor dummies, bedoeld voor mensen die weinig of niets weten over Liduina. Wie was zij? Hoe was haar leven? Hoe komt het dat ze heilig werd? Wat is eigenlijk een heilige? Wat herinnert aan Liduina hier in Schiedam? De lezing (met veel illustraties) wordt gege ven door Lidwien Meijer, die als Schiedamse opgroeide met de verhalen over haar beroemde naamgenote. De lezing wordt twee keer aan geboden: op dinsdagmiddag 20 januari, aanvang 14.00 uur en op donderdagavond 29 januari. Aanvang 20.00 uur. Beide keren in zaal de Wilgenburg, Land van Ris 6 (achter de Liduinabasiliek). De toegang is vrij. Een bij drage is welkom. Expositie van quilts in De Wissel In inloophuis De Wissel op het Broersveld is tot en met 15 januari een expositie van quilts te zien die gemaakt zijn door een clubje van drie quiltvriendinnen: Daniëlle Hanekamp, Trudy Onver- wagt en Marja Schneider. Al 15 jaar lang, eenmaal per week, komen zes quiltvrien dinnen bij elkaar. Onder het genot van de nodige versna peringen worden behalve patronen en stofjes ook lief en leed gedeeld. Dit samen zijn noemt men in de quil twereld een Bee. Word een supervoorlezer Bibliotheekleden kunnen sinds kort een leuke en leer zame online-cursus volgen: de Voorleescursus. Deze is onderdeel van de CPNB- campagne 'Vaders Voor Le zen' en is ontwikkeld door het CPNB samen met Ruben Nicolai. Alle huidige én toekomstige bibliotheekleden die een ac count hebben aangemaakt bij de Bibliotheek/HEMA academie, krijgen in hun packet deze Nieuwe Voor leescursus .cadeau. Voorlezende vaders stimule ren het leesgedrag van kin deren enorm. In de Voorlee scursus krijgen vaders - en iedereen die het maximale uit voorlezen aan kinderen wil halen - tips om van voorlezen een geweldige er- Varing te maken. Nieuwjaarsconcert Harpe Davids Het harmonieorkest van Harpe Davids geeft zaterdag 17 januari om 15.00 uur haar traditionele, feestelijke en gratis toegankelijke nieuw jaarsconcert in de Dorps kerk aan het Noordeinde. Het programma bestaat uit bekende melodieën die voor iedereen herkenbaar zijn. Voorbeelden hiervan zijn de Radetzky-mars van Johann Strauss en Happy New Year van Abba. De muzikanten van Harpe Davids zullen traditiege trouw samen met het pu bliek een toost uitbrengen op 2015. Voor nadere informatie: www.harpedavids.nl Symposium over Parkinson Zaterdagmiddag 24 januari organiseert het behandel- en expertisecentrum Parkin son van de Frankelandgroep een inspirerend symposium voor mensen met de ziekte van Parkinson en hun man- telzorgers. Deze middag introduceert de Frankelandgroep, in sa menwerking met het ArteZ Conservatorium, de uitgave van het werkboek Doctor Beat. In dit werkboek wordt ge bruik gemaakt van duide lijke ritmes, waarbij aan de hand van een cd met op maat gecomponeerde mu ziek en praktische beweeg- oefeningen, het bewegen bij mensen met de ziekte van Parkinson wordt vergemak kelijkt. Na deze presentatie kunnen er verschillende workshops over bewegen op muziek worden gevolgd. Ook zijn er workshops spe cifiek voor mantelzorgers waarin onderwerpen aan de orde komen waar mantel zorgers in de zorg aan hun naaste mee te maken heb ben. Expositie fantasiedieren schilderijen Bij lunchroom De Beurs op de Dam 2, winnaar van de Schiedamse Horecaprijs, hangen tot eind januari de kleurrijke fantasiedieren schilderijen van kunstena res Anke van den Burg. De voorstellingen op de schilderijen zijn gebaseerd op de illustraties uit het door Anke van den Burg geschre ven boek Fantasiedieren. Aan alle vier de zijden van het doek zijn dieren te ont dekken. Bestelformulier Zondagochtendconcerten voorjaar 2015 Omschrijving Prijs Aantal Bedrag Keuzepassepartouts Ik neem alle concerten met korting (5 x 11,30 €56,50 Ik neem 3 concerten, keuze-passepartout €35,70 1 maart 70 jaar vrijheid €13,60 8 maart Ra pal je 13,60 15 maart Rosenberg Trio €13,60 22 maart Van smartlap tot Opera 13,60 29 maart Jan Vayne en Petra Berger €13,60 Administratie, porto- en verzendkosten TOTAAL BEDRAG: Woonplaats: Email: Dhr/Mevr.: Adres: Postcode: Telefoon: Bank/girorekening: Dit bank- of gironummer wordt door onze administratie op uw acceptgiro vermeld. Ik ontvang van u een bevestiging en wacht met betalen op uw acceptgiro. Handtekening: FORMULIER UITKNIPPEN EN INSTUREN! Hanson BV, Postbus 37014, 3005 IA Rotterdam. Tel. 010-4225244 opleidingen Receptioniste Telefoniste (6 mnd). Administratief Medewerker (9 mnd), Financieel Administratief Medewerker (12 mnd), Commercieel Administratief Medewerker (12 mnd) Diverse commerciële opleidingen (12 mnd), Medewerker Projectadministratie (12 mnd). Secretaresse (12 mnd) BKB BKC PDB Geen specifieke vooropleiding nodig teortivV'0 t/W- Fabius is een CRKBO erkende opleider \flWUdrtl 1 ochtend of 1 avond p/w les in meer dan 50 locaties Meer dan 90% van onze cursisten beveelt onze opleidingen aan Bezoek onze infoavond, aanvang 19:30 uur! Spijkenisse: ma. 26 januari, Groenewoudlaan 25 (De Ring van Putten) Capelle Aan Den IJssel: di. 27 januari, De Vallei 2 (De Gaarde) Zoetermeer: di. 27 januari, Leidsewallen 80 (CKC) Delft: di. 27 januari, Buitenhofdreef 274 (Het Buitenhuis) Dordrecht: do. 29 januari, Dudokplein 212 (MFC Het Palet) 0800-4464464 (gratis) www.fabiusopleidingen.nl o.a. Rotterdam, Spijkenisse, Vlaardingen, Capelle, Delft, Zoetermeer, Dordrecht WGGGNGR Media Met uw (reclame)drukwerlcéeht opvallen in uw eigen regio? Verspreid uw boodschap met de huis-aan-huiskranten van Wegener. Uw drukwerk wordt exclusief verspreid met een beperkt aantal folders. Hierdoor bent u verzekerd van uitstekende bezorgkwaliteit en bovendien: optimale aandacht! Meer weten? www.FolderVertpreidingWegenerMedla.nl Telefoon: 088-01388 90 E mail: reclameverspreiding@wegenermedia.nl Een Hanson productie in de Doelen Rotterdam www.zondagochtendconcerten.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 12