Wooneis de prullenbak in Nieuwe Milieudefensie gaat meetbuisjes ophangen in de Oranjestraat s POTLOOD VERSUS GEWEER Krant op Facebook fw VENTURA GAAT BI VOOR TOP 3 9 Twee kaarten vóór Giants of the Ice Age Einde Rentevaste Periode? Hargasport na donderdag dakloos Wie helpt Net Niet Genoeg? Woensdag 14 januari 2015 3 www.nieuwestadsblad.nl Bezorger worden? Meld je nu aan via Theo Gootjes over politieke spotprenten en wat ze teweeg kunnen brengen Toelaten wethouders 'van buiten' In de vorige collegeperiode woonden twee wethouders (Grijzen en Wijten) niet in Schiedam. Dat zorgde voor tumult in de raad die telkens toestemming moest geven voor deze twee uitzonderingen. Minister Plasterk (Binnenlandse Zaken) gaat daar een einde maken. Door Frank Willemse SCHIEDAM - De raad beslist voortaan zelf om een wet houder van buiten toe te laten en dus is de verplichte wooneis passé. Gemeente raden gaan binnenkort zelf bepalen .waar een wethou der vandaan komt en waar hij moet wonen. Nu nog stelt de Gemeentewet dat de wethouder moet wonen op de plek waar hij voor werkt. Slechts in uitzonder lijke gevallen kon de raad ontheffing verlenen om een wethouder van buiten aan te stellen. Deze zogenaamde woon- plaatseis zorgde in de vorige SCHIEDAM - Het Nieuwe Stadsblad is tegenwoordig' veel meer dan alleen de krant die op woensdag in de brievenbus valt. Wij zijn ook te vinden op social media als Facebook en Twitter en hebben een eigen website, met dagelijks 'vers' nieuws. Door voor eigen publiek te winnen zitten, zit Ventura weer in de richting van Top 3 Kllk&Win KLIK WIN ACTIE Ga snel naar deweekkrant.nl/actie verkiezingsperiode voor veel heisa en ongenoegen in politiek Schiedam. Maar liefst twee van de vier wet houders van buiten wilden niet verhuizen. Johan Grij zen van GroenLinks bleef in 2011 in Delfshaven wonen. Net als Arie Wijten (CDA) die bijna drie jaar op en neer naar Westland reed. Elk jaar moesten zij 'ontheffing' vra gen aan de gemeenteraad. Waarbij Wijten aangaf niet te willen verhuizen omdat zijn tienerdochters daar naar school gingen. Het CDA loste deze kwestie op met een nieuwe kandidaat Patricia van Aaken die wel Schiedamse is. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)47311 50 Verschillende politieke partijen in Schiedam reiken deze dagen prijzen uit aan instellingen en inwoners die zich verdienstelijk maken voor de stad. De SP trapte het rijtje afgelopen weekend af met de uitreiking van de Rooie Molen Prijs. De jury had het dit jaar moeilijk, liet de partij weten. Er waren veel kanshebbers maar de vrijwilligers van 'Stichting De Erker' in Schiedam West kregen de meeste stemmen. „"Na ernstige bezuinigingen van gemeentewege hebben deze vrijwilligers toch kans gezien het wijkcentrum open SCHIEDAM - Voetbalclub Har gasport is vanaf donderdag dakloos. De geme.ente heeft de clubleiding namelijk op dracht gegeven om op die dag de sleutels van het club gebouw in sportpark Harga op het stadskantoor in te leveren. Een gemeentelijke woordvoerder bevestigt des gevraagd een en ander. Volgens hem heeft de vereni ging al enige tijd een huur achterstand en is het niet bij machte om die schuld te voldoen. "We hebben de clubleiding in december in gebreke gesteld en dan kun nen we wanneer het ze niet lukt om te betalen, zo luiden de voorwaarden, tussentijds de huur beëindigen." Naar verluidt heeft Hargas port, dat door de KNVB om andere redenen uit de com petitie gehaald is, daarna naarstig geprobeerd om financiële bronnen aan te boren, maar geen sponsors gevonden. Milieudefensie Schiedam gaat vanaf 15 januari een jaar lang de luchtvervuiling meten in de Oranjestraat om vast te stellen hoe ongezond de lucht is die schiedammers inademen. Door de redactie SCHIEDAM - Sinds 1 januari moet Nederland overal aan de Europese normen voor luchtkwaliteit voldoen. Mi lieudefensie Schiedam ver wacht dat de luchtvervui ling op deze drukke lokatie de normen overschrijdt. In 2009 is er in de maand juli gemeten. Er werd toen 47 ugr/m3 gemeten, ver boven de norm van 40ugr /m3 van 1 januari 2015. Meten is weten Het verkeer is de grootste veroorzaker van luchtver vuiling. Auto's maar ook vrachtwa gens en scooters stoten al lerlei ongezonde stoffen uit waaronder het zeer onge zonde ultrafijnstof, kleine deeltjes die diep in de lon gen doordringen en zelfs de bloedbaan in gaan. Actieplan Milieudefensie heeft in ok tober voor Schiedam een actieplan gepresenteerd met onder meer het monitoren van de Oranjestraat waar in juli 2009 de norm werd overschreden. „We hebben in 2009 al om actie gevraagd van de gemeente Schiedam. We hebben echter voor de Oranjestraat nog geen con crete acties gezien van de gemeente, die de luchtkwa liteit als speerpunt heeft voor het gemeentelijk mi lieubeleid. Als blijkt dat de normen nog steeds worden overschreden moet de ge meente daar actie op on dernemen. Er dreigen grote boetes uit Brussel bij over schrijdingen", zegt woord voerder Fred van der Drift. Ophangen buisjes Op 15 januari om 13.30 wor den de meetbuisjes in de Oranjestraat opgehangen. te houden en de dienstverlening op verschillende punten zelfs te verbeteren", was de reden. De jury memoreerde onder andere aan het grote belang van een buurthuis voor de sociale samenhang in een wijk: „Als het goed is zijn zij immers de ogen en oren in de wijk en kunnen zij vroegtijdig problemen signaleren en de maar liefst 43 vrijwilligers vervullen die functie uitstekend. Zo konden met kerstmis een aantal mensen die in stille armoe leven, een riant kerstdiner voorgeschoteld krijgen." SCHIEDAM - Stichting Net Niet genoeg, dat een helpen de hand biedt aan gezinnen die letterlijk 'net niet genoeg hebben' en sinds 2013 een onderkomen, heeft in de voormalige bibliotheek aan het Bachplein is zich rot geschrokken van geruchten over een mogelijke sloop van het gebouw op korte termijn. Op Facebook laten ze weten naar aanleiding van die geruchten contact te hebben gezocht met de betrokken partijen over het feit dat ze mogelijk binnen 2 jaar uit het pand aan het Bachplein 589 moeten ver trekken. „Het pand, onder deel van De Blauwe Brug, stond al jaren op de nomina tie voor sloop en het is dan ook geen verrassing dat het pand op een gegeven mo ment gesloopt zou worden. Toen wij onze intrek namen in De Blauwe Brug, op 1 juni 2013, hadden wij de hoop daar in elk geval nog 5 jaar te kunnen blijven. Een mooi vooruitzicht, al wisten wij dat de mogelijkheid bestond dat dit korter zou worden, afhankelijk van de markt. We hehben daar ook altijd rekening mee gehouden." Uit betrouwbare bron heeft de stichting echter verno men dat de termijn toch minder dan twee jaar zal zijn voor ze er uit moeten. Daarom hoog tijd om nu al vast op zoek te gaan naar een nieuw onderkomen. „Want onze stichting valt of staat met een goede en vaste lo katie." Wie ideeën heeft kan daarvoor terecht op de Face- bookpagina van de stichting waar verschillende anderen al lokaties als het voormalig DCMR-pand en het Spin huispad aandroegen. gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 1