Eetpiraat is dol op Chinees eten 799,00,- Toonzaalmodellen tegen grote kortingen www.veringmeierwoninginrichting.nl Overval op snackbar Twee kwekerijen ontmanteld Iemand iets in de schoenen schuiven O wwvu.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 januari 2015 12 nu voor 2-zits nu voor €499,00,- ii p I C p Gerard Burgerlaan 16 ^C,CIV 3131 KZVlaardingen woninginrichting Tyfoon:0104260193 info@vermgmeierwoninginrichting.nl Het Nieuwe Stadsblad bericht vanuit de rechtbank Bij Chinees restaurant Chekiang Garden op de Stadhoudersweg in Rotterdam kunnen ze waarschijnlijk zijn bloed wel drinken. Urenlang hield de 47-jarige eetpiraat het personeel bezig, nadat hij voor een bedrag van 21,00 euro zich tegoed had gedaan aan een maaltijd en bier. REGIO - "Mijn baas komt me zo ophalen en betaalt de rekening", had hij gezegd. Maar toen de werkgever maar niet binnenstapte, be gon men argwaan te krijgen en schakelde het restaurant de .politie in. "Ik wil mijn werkgever bellen, maar heb geen tegoed meer op mijn telefoontje", loog hij tegen de politie. Die herkende de notoire eetpiraat. Want twee weken eerder had de liefhebber van Chinees eten uitgebreid zitten dineren met alcoholische versnape ringen bij Chinees Japans Teppan Yaki Restaurant Asia in Prins Alexanderpol- der. Hij had het op een lopen gezet, toen het op afrekenen 'IK HEB HEERLIJK GEVRETEN EN GEZOPEN ZONDER EEN CENT OP ZAK' aankwam, maar werd in gehaald. Dat criminele feit heeft Justitie uiteindelijk geseponeerd. "Oké, het was een smoesje. Ik heb heerlijk gevreten en gezopen zonder een cent op zak. Ik zou het morgen zo weer doen", zei hij op het politiebureau. Onlangs in de rechtszaal kwam de man toch weer terug op die bekentenis. "Ik had een man gebeld, waar voor ik een klusje zou doen en hij zou echt komen afre- Wijkagent Rein Hendriks maakte op Twitter natuurlijk al heel snel na de overval op een snackbar op het Van 't Hoffplein melding van de aanwezigheid van zijn collega's. 'Grootschalig buurtonderzoek ivm #overval Van 't Hoffplein afgelopen donderdag rond 21:45 uur'. Foto: Rein Hendriks/Twitter kenen, dacht ik", probeerde de alcoholist met 23 kantjes strafblad de rechter te doen geloven. Al jaren worstelt hij met de fles. "Alleen toen ik mijn ouders moest verzor gen, moest ik er wel vanaf blijven. Maar nu is het al jaren weer erg mis", aldus de dakloze, die na de eetpi- raterij door de rechter maar liefst drie maanden in voor arrest is gehouden om hem te beschermen tegen nieuwe uitglijders. Zelf heeft de maninmiddels contact opgenomen met een ontwenningskliniek, waar hij eerder - in tegenstelling met de instellingen waar dat niet lukte - wel van de drank raakte. Maar de aanklager heeft weinig hoop en ziet de man het liefst voor twee jaar opgeborgen in een afkick- en resocialisatie-instelling. De rechter gunde hem 'een laat ste kans' en veroordeelde hem tot drie maanden cel en voorwaardelijke opname. REGIO - De gemeente Vlaar- dingen en de Politie eenheid Rotterdam hebben dinsdag 20 januari twee hennepkwe kerijen ontmanteld. De ont mantelingen zijn onderdeel van de bestuurlijke aanpak hennepteelt, die sinds 1 ja nuari 2009 actief is om over last van hennepkwekerijen te bestrijden. Aan de Talingstraat in Vlaardingen is een hennep kwekerij aangetroffen met 178 planten verdeeld over twee ruimtes In de Sonoys- traat zijn geen planten meer aangetroffen maar wel 2,55 kilo gedroogde toppen. ZSM OFFICIER VAN JUSTITIE JL Vanwege het schelle geluid van de alarm- poortjes keek iedereen verschrikt om richting de uitgang van de schoenenwin kel. Te zien was dat twee meiden, zo'n vijftien jaren jong en allebei een damestas aan de arm, mee mochten lopen met de winkelbeveiliger. Die trof even later een paar niet-afgerekende schoenen aan in één van de tassen. Zaak opgelost, zou je denken, ware het niet dat de meiden eikaars tas droegen. Die dag hadden ze namelijk voor de lol van tas geruild. En de jongedame met de niet betaalde schoenen in de tas ontkende met klem iets van die schoenen af te weten. Ze verklaarde dat haar schoolvriendin zulke schoenen dolgraag had willen hebben. Zij moest ze erin gestopt hebben, toen ze tij dens het schoenen passen op beide tassen paste. Maar de andere arrestant bestreed die lezing en wees erop dat ook haar vrien din daarvoor de gelegenheid had gehad. Dus had ik een probleem, toen ik de zaak moest beoordelen. We hadden een dief te pakken, maar wie van de twee de dief was, wisten we niet. Was degene met de schoe nen in de tas een doortrapte dievegge, die haar vriendin valselijk beschuldigde? Of was zij een straffeloze tassendraagster, die zich er niet van bewust was geweest dat haar vriendin haar gebruikte om een diefstal te plegen? Op de ZSM kunnen we alleen een straf op leggen, als het bewijs in een zaak helemaal rond is. Alle twee de verdachten bestraf fen, wetende dat één van hen onschuldig zou kunnen zijn, mag niet. Door naar elkaar te blijven wijzen zouden beide da mes er mee weg komen, hoe pedagogisch onverantwoord dat ook zou zijn- Als laatste troef stelden we beide meiden tegenover elkaar, om hen nogmaals, maar nu samen, te verhoren in het bijzijn van hun moeders (die allebei overtuigd waren van de onschuld van hun dochter). Met resultaat, want één van de meiden werd van alle blaam gezuiverd...en de doortrapte dievegge kon naar HALT. Maurice van Heemst

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 12