lentilmbo-opleidmgen Welke school gaat het worden? Laatje goed voorlichten! Creatieve dingen voor peuters en hun ouders Sjakie's Smurftraining 'Flamengo Nights' komen tot leven in Rooie Koffer Schiedams Shantykoor Stuurloos 10 jaar jong It's a small world MBO Maasland - Maasland «uw Vrijdag 30 januari Zaterdag 31 januari 19.00 - 2i.oo uur lo.oo -13.00 uur ^UalADKINE O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 januari 2015 14 Meer informatie over de cursussen bij Violier of KomKids: violierkids@komkids.nl. Foto: Peter Spek SCHIEDAM - In de onlangs geopende multifunctionele ruimte op basisschool De Violier vinden in samen werking met Komkids vanaf februari activiteiten plaats voor ouders en peuters. Op 2 februari wordt er begonnen met een cursus yogadansen, op 4 februari beginnen de muzieklessen. Op de cur sus creatief denken maken ze kennis met tekenen en schilderen en wordt er een kijk- en doewandeling ge maakt door het museum. SCHIEDAM - Voor ouders en kinderen die volgend jaar de stap naar een nieuwe school of opleiding gaan maken, zijn het tegenwoordig druk ke dagen. De eerste serie informatieavonden voor ouders en kinderen is in middels achter de rug. Wat rest zijn de open huizen en informatieavonden voor de beroepsopleidingen. De middelbare scholen in Schiedam spreken allemaal van 'gezellige, goed bezoch te' voorlichtingsavonden die ze achter de rug hebben. Om de leerlingen te helpen hun keuze nog beter te ma ken zijn er traditiegetrouw nog de open huizen waar meestal de school in bedrijf kan worden gezien. Het Ste delijk Gymnasium trapt het rijtje 3 februari af met een open avond vanaf 19.00 uur. Wie een dagdeel mee wil lopen kan hiervoor mailen met de school. De meeloop- week is van 16 tot en met 20 februari, de week voor de voorjaarsvakantie. Lyceum Schravenlant houdt 7 februari open huis van 10.00 tot 13.00 uur, de Mavo XL van Schravenlant op 4 maart van J5.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Spieringshoek organiseert het open huis op 12. februari van 19.00 tot 21.00 uur. Lentiz Life organiseert de open dagen voor het VMBO en MBO op 5 en 7 februari en wel van 16.00 tot 21.00 uur (5 febj en 09.30 tot 12.00 uur. De informatieavond voor het MBO is op 19 maart van 18.30 tot 20.30 uur. Op het Albeda College (beroeps- en MBO-opléidingen) zijn er voorlichtingsavonden op 23 januari (14-20.00) en 24 ja nuari (10-14.00 uur). SCHIEDAM - Op zaterdag 31 januari start de Smurfen training voor de allerklein sten van voetbalclub Her- mes-D.V.S. Alle jongens en meisjes tus sen 4'en 6 jaar zijn welkom om 9.00 uur op Sportpark Harga aan de Olympiaweg. Techniek en plezier gaan hand in hand. Al vanaf de Smurfen be steedt de club aandacht aan het vergroten van balbe- heersing met Sjakie's Smur fentraining. Dit gebeurt spelenderwijs en onder begeleiding van erva ren trainers. Kom een keer langs en doe mee! SCHIEDAM - Het was in sep tember 2004 dat Henk de Zeeuw, samen met de hui dige dirigent Gerhard van Rijswijk, tijdens de Rotter damse Havendagen liepen te mijmeren over een shan tykoor. Schiedam had geen shantykoor en Henk zocht een gezelligheidskoor zon der drempels zoals voorzin gen of ballotage commissies. Op 25 januari 2005 werd het Schiedams Shantykoor Stuurloos te wa ter gelaten. Inmiddels is het koor gegroeid naar ruim 40 leden en heeft het zo'n 250 optredens achter de rug. Onder het motto, wie jarig is trakteert, gaat Stuurloos gra tis optredens verzorgen in Schiedam, als eerste eentje in winkelcentrum Spaland, 4 april van 14.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - Na zijn succes volle muzikale reizen Weg van Cuba en Weg van Kaap verdië komt Thijs Borsten nu met de voorstelling Weg van Spanje. Centraal staat de Argentijns/Nederlandse flamencozangeres Erminia Fernandez Córdoba. Zij is geboren en getogen in Span je, het land waar haar Ar gentijnse vader als politieke vluchteling naartoe was uit geweken. Samen met Arturo en Thijs reist Erminia in beeld en ge luid door haar geboorteland en haalt daarbij de meest bijzondere en muzikale her inneringen op. De Spaanse singer-songwriter Joan Ma nuel Serrat is voor Erminia, net als voor vele andere Spanjaarden, een grote in spiratiebron. Met haar pure en schitteren de stem zal Erminia tijdens de voorstelling Flamego Nights een eerbetoon bren gen aan het repertoire van Serrat. De voorstelling is zaterdag 7 februari te zien in De Rooiè Koffer aan de Tuinlaan 50, entree vijftien euro. Voorafgaand kan er gegeten worden volgens de formule 'Lange tafels in de Koffer'. Meer info: www.rooiekof- fer.nl info@rooiekoffer.nl Fotograaf Paul Meuldijk maakte afgelopen maandag. Blue Monday, deze prachtige foto van Schiedam in de mist. Van 's ochtends vroeg tot in de middag was het maar een klein wereldje om ons heen. Benieuwd hoe de rest van de serie er uitziet? Neem dan een kijkje op onze Facebookpagina en like ons dan meteen even: Facebook.com/Nieuwe-Stadsblad. Kijk voor alle Open Dagen op www.lentiz.nl Kom naar ,0#E#ED "Mijn droom is oii dl grootste fchtbaan van Europa te bouwen." Techniek ként vssfc mogelijkheden. meer dsft je denkt. We bieden 7verschillende toonaangevende opleidingen aan op hef gebied van todwriékeBdoAnelag». Van fhetaslbewedeer tot commercieel technicus, van pKx^sopevaïöftot JCT-bebeefdet. \fotfijd en deeltijd, op verachtende «veaus. Me t goede vooruitzichten baan. Nieuwsgierig geworden? Kom near onze öpers Dagen en ervaar waf techniek voor jou kan betekenen

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 14