I 1 De Rietzeilers treden weer naar buiten I W I M1 w SP gemeente Mededelingen en bekendmakingen vervolg Schiedam 21 JANUARI 2015 Vervolg omgevingsvergunning Mededelingen Omgevingsrecht Aanvragen 2e fase, Gaardenpad 2 A/B en 3 A/B, 3124 WJ; met de activiteit bouwen, vervangende nieuwbouw van een zorgvoorziening, binnengekomen op 22 december 2014. Langs de spoorlijn tussen Schiedam - Centrum en Delft; met de activiteit kappen, het kappen van zes bomen i.v.m. de veiligheid op het spoor, binnengekomen op 13 januari 2015. Olof Palmeborg 168, 3124 TS; met de activiteit bouwen, het plaatsen van een dakka pel, binnengekomen op 10 januari 2015. Verleende vergunningen Reguliere procedure Boylestraat 1 t/m 5, 3112 XA en Van 't Hoffplein 9, 3112 JR; met de activiteit bouwen, het vervangen van houten kozijnen door kunststof kozijnen, verleend op 13 januari 2015.3 De Hoopstraat 13, 3125 AH; met de activiteit bouwen, wijzigen van het uiterlijk en inde ling van het bedrijfspand, verleend op 15 januari 2015 3 Rotterdamsedijk 255A, 3112 AL; met de activiteit bouwen, uitbreiding aan de achter zijde van het pand, verleend op 15 januari 2015.3 Rozenburgsestraat 34, 3114 BV; met de activiteit bouwen, het splitsen van het pand en het plaatsen van een dakkapel, verleend op 12 januari 2015.3 Schie 68A, 3111 PN; met de activiteit bouwen, het terugplaatsen van een balkon en het plaatsen van dakkapellen, verleend op 13 januari 2015 3 Lees de officiële bekendmakingen op Schiedamsedijk, Volkstuinvereniging Vijfsluizen; met de activiteit kappen, het kappen van 69 bomen (diverse soorten) i.v.m. groot onderhoud op het VTV Vijfsluizen en het herplanten van 105 bomen (diverse soorten, voornamelijk sierappel en els), verleend op 15 januari 2015.3 Geweigerde vergunning Reguiiere procedure Nieuwe Haven 100,3116 AB; met de activiteit bouwen, uitbreiden van de fietsenstalling en het terrein, geweigerd op 13 januari 2015 3 Overig Het college van burgemeester en wethouders hebben toezichthouders aangewezen voor het toezicht op wetten op het gebied van de openbare orde en veiligheid. De aanwijzingsbesluiten liggen tot en met 10 april 2015 ter inzage bij de Stadswinkel op het Stadskantoor. Het dak ging er zaterdag af in Theater aan de Schie. Carnavalsvereniging De Rietzeilers vierde haar 44-jarig jubileum samen met zeker 23 collegaverenigingen uit de verre omtrek. Dat zorgde voor een volle bak met ruim 750 carnavalslustigen. Door de redactie SCHIEDAM - Al 's-middags kwam het dak naar bene den. Bij de kindermiddag gebeurde dat letterlijk. In de vorm van wel duizend bal lonnen. Deze feestelijke 'bal loon drop' werd niet alleen beleefd door De Rietzeilers- jeugd. Ook hier waren kin deren van bevriende carna valsverenigingen aanwezig. Ron Dries, oud-voorzitter, oud-Prins en tegenwoor dig adjudant, vertelt dat De Rietzeilers in de 44 jaar dat zij bestaan goede contacten hebben opgebouwd met an dere carnavalsverenigingen. "Schiedam staat bekend om haar goede feesten. Carna val wordt nog wel eens geas socieerd met teveel drank en vreemdgaan. Maar wij heb ben juist de reputatie van een heel nette vereniging. Iets wat al vanaf de start •een belangrijk uitgangspunt was. En dat heeft ervoor gezorgd dat wij nog altijd bestaansrecht hebben." Vol gens Dries is de carnavals vereniging nog altijd spring levend. "Wij hebben nog altijd ongeveer 120 leden. De vaste kern is 35/40 le den groot. Waren deze leden eerst eigenlijk alleen onder nemers nu zijn Schiedam- DESCHIEDAMSE VERENIGING STAAT BEKEND OM HAAR GOEDE FEESTEN mers van alle pluimage lid." Ron Dries onderschrijft dat de Schiedamse carnavals- vereninging de afgelopen ja ren voor de buitenstaander wel minder zichtbaar is ge weest. "Na bet stoppen van de jaarlijkse carnavalsop tocht, zijn wij als club meer naar binnen gekeerd. Maar dat wil niet zeggen dat wij stil hebben gezeten. Wij zijn doorgegaan met leuke din gen organiseren. Wij hebben bijvoorbeeld het Branders- gats Bloasfeest bedacht. Dit gezellige blaaskapellen fes tival krijgt veel navolging bij andere verenigingen, ook uit het zuiden." Een andere activiteit van De Rietzeilers is het bezoeken van verzor gingstehuizen. "Wij zijn be gonnen met drie tehuizen in Schiedam maar dit feest wordt zo gewaardeerd door de ouderen dat wij inmid dels vijftien tehuizen be zoeken. Wij doen ook Vlaar- dingen aan omdat daar geen carnavalsvereniging meer is. Die bezoeken zijn gewel dig om mee te maken. De be woners kijken er echt naar uit om met ons een feestje te bouwen." Ondanks, of juist door, dit succes kriebelt het bij De Rietzeilers om weer iets meer naar buiten te tre den als vereniging. Daarbij aangespoord door burge meester Lamers die een ver leden heeft binnen carna valsverenigingen. "Ook het Centrummanagement staat open voor samenwerking. En Schiedammers staan er toch om bekend dat zij van een feestje houden. Dus waarom zou dat niet kun- nen lukken!" Optocht met praalwagen De Rietzeilers wandelden vorig jaar in een feestelijke stoet van De Erker naar het stadhuis om vanwege de carnavalsperiode bij de burgemeester de stadssleutel in ontvangst te nemen. Op 14 februari, het carnavalsweek end, gaat de vereniging een stapje verder. De Rietzeilers huren in het zuiden van het land een heuse praalwagen en gaan vanaf 12.30 uur van het Land van Belofte naar het oude stadhuis zodat het ophalen van de stadssleutel weer meer op een echte carnavaloptocht gaat lijken. Ook de jeugd van De Rietzeilers weet wat feesten is. De kindermiddag tijdens de 44e verjaardag van de Schiedamse vereniging was een succes. Naast kinderen uit eigen gelederen waren ook hier veel collegaverenigingen present. Foto: Rob Kamminga

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 17