/I mooiSmore St. Vincent in Wenneker J AGENDA The Hundred- Foot Journey Een estafette van slecht nieuws Activiteiten voor de agenda bij mooi more wonen NU MET HOGE KORTINGEN! 899,- 995,- 1995,- 1795,- 549,- 699,- 3295,- wonen O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 januari 2015 24 ACTIVITEITEN SCHIEDAM - In de grote zaal van Wenneker -Cinema draait ook komend weekend de film The Hundred-Foot Journey met onder meer He len Mirren. Het Indiase gezin Kadam verhuist met grootse plan nen naar Europa om een In diaas restaurant te openen. Ze stranden in het pittores ke Saint-Antonin-Noble-Val in Zuid-Frankrijk. De eige naresse van het tegenover gelegen sterren restaurant [een rol van Oscarwinnares Helen Mirren) protesteert hevig tegen de opening. Een rus tig begin van een nieuw le ven lijkt er niet in te zitten. Naast een vete tussen vader Kadam en Madame Mallory ontwikkelt zoon Hassan niet alleen een passie voor Fran se keuken maar ook voor de sous-chef Marguerite. Oprah Winfrey en Steven Spielberg produceerden déze heerlijke feelgoodfilm gebaseerd op de bestseller van Richard C. Morais.Op 23 en 24 januari in de grote zaal. Jeugd Voor de jeugd draait zon dag 25 januari bovendien de film "Het Leven volgens Nino", een ontroerende en humoristische familiefilm over een bijzondere vriend schap tussen kind en dier. Vanaf 13.00 uur. SCHIEDAM - Alleenstaande moeder Maggie verhuist met haar 12-jarige zoon Oliver naar Brooklyn, naast de cynische brompot Vincent. Gedwongen om lange werk uren te draaien, geeft ze de zorg van haar zoon in han den van hun nieuwe buur man. De chagrijnige Vincent is niet bepaald een rolmodel voor zijn buurjongen: hij is blut, zuipt, gokt en heeft een affaire met een zwangere Russische prostituee. Er ontstaat al snel een vreemde vriendschap tussen het om- waarschijnlijke paar. Deze feelgood komedie van debu terende filmmaker Theodore Melfi wordt gedragen door de- geweldige cast met Bill Murray en Naomi Watts. Op 22, 23, 24 en 25 januari in de kleine zaal. De cynische brompot Vincent lijkt niet de meest ideale oppas voor je 12-jarige zoon. zien in Wenneker Cinema. Deze weekte Foto: PR ROTTERDAM - Tijdens de 44e editie van het International Film Festival zijn er ook Rotterdamse producties te zien. Zoals het aangrijpende 'Tussen 10 en 12' van Peter Hoogendoorn, waarin vre selijk nieuws het leven van een familie op zijn kop zet. Hij groeide op in Rotterdam, maar woont inmiddels er gens anders. Toch koos Pe ter Hoogendoorn Rotterdam als decor voor zijn eerste speelfilm 'Tussen 10 en 12'. Dat heeft ook te maken met het onderwerp, want hij ba seerde zich op een gebeur tenis uit de werkelijkheid: de dag waarop zijn zusje bij een auto-ongeluk om het le ven kwam. In de film staan twee agenten voor de deur met het nieuws dat de zus van Mike is omgekomen. Wat volgt is een estafette van het doorgeven van het slechte nieuws. 'Tussen 10 en 12' werd opgenomen op locaties waar de oorspron kelijke gebeurtenissen zich afspeelden, zoals een huis in de straat waar Hoogen doorn destijds woonde en de RET-garage waar zijn va der werkte. "Maar niet alles in de film is hetzelfde zoals het werkelijk was." 'Tussen 10 en 12' is op 27, 28 en 31 januari te zien tijdens het filmfestival. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten te melden voor de maanden januari en fe bruari op cultureel, muzi kaal of literair gebied? Stuur ze dan alvast naar ons op onder vermelding van 'agenda'. Een mailtje kan (als het lukt voorzien van beeldmateriaal) naar: redac tie.ns@wegenermedia.nl. Wij dóen het best om het in de agenda op te nemen. Gedichtendag in de Bibliotheek Schiedam SCHIEDAM - De 3e Poëzie- wéek van Nederland en Vlaanderen wordt zater dag 31 januari van 13.45 tot 16.00 uur in de Biblio theek Schiedam aan het Stadserf 1 gevierd. Vluchtelingenwerk Maas delta, stichting Zona Franca en de Bibliotheek Schiedam hebben hun krachten gebundeld in het programma "Verborgen Gedichten". Een kleur rijke poëziemiddag waar in, Schiedammers met verschillende culturele achtergronden, hun lieve lingsgedicht presenteren; zowel in eigen taal als in het Nederlands. Het programma van deze jubileum editie - vijf jaar Verborgen gedichten - bestaat uit een boek presentatie van het boek "Dichters uit Delfshaven", muziek en voordrach ten van vluchtelingen en migranten uit Schiedam en omgeving. Verborgen Gedichten zoekt in de ba gage van Schiedammers met verschillende cultu rele achtergronden naar de parels van hun taal en cultuur. Deze parels wil men graag met alle geïnte resseerden in wereldpoë zie delen. De toegang is gratis. Fauteuil Sergio In stof ViborQL Eenmalig van 899,- Eoixjx Boavista 3 2,5 zitsbank Éénmalig showmodel Compact design met geweldig comfort 4250,' samen van 6935,- voor Master 3-zitsbank diverse maten, 15 stofvarianten! van 1299,- nu Speciale sale aanbieding! 'Jazz 2-zits bank in 25 verschillende kleuren en diverse maten van 1299,- voor Speciale sale aanbieding! Bora-Bora Als 2-zitsbank met lage rug in wapiti leder van 2575,- nu voor tijdelijke aanbieding! Eethoek Cross met 6 stoelen Eenmalig van 2795,- nu voor Unieke collectie kastenwanden Fauteuil Swing Leverbaar in 25 kleuren Normaal 729,- nu voor Carrousel Draaifauteuil, in stof Eenmalig van 1099,- voor Kastenwand Eenmalig van 5209,- nu voor LETOPI INTERSTAR KASTENSHOW! donderdag, vrijdag en zaterdag 29,30 en 31 januari Escudostraat 7 Barendrecht tel. 010 -420 41 45 Woonboulevard Barendrecht ma 13.00-17.301 di t/m do 9.30-17.30 I vr. 9.30-21.00 za 10.00-17.00 uur IARTELIJK WELK0! www.mooienmore.n

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 24