Wat is er te doen in Schiedam? n Frisse start van 2015! Daan HerwegTrio bij Jazzpodium Waterweg 's ZONDAGS GEOPEND van 10.30 -17.00 uur EEN SELECTIE UIT ONZE VOORRAAD PRIJSKLASSE VAN 1.000 - 50.000 Kom naar onze showroom voor een prima deal! www.autoklip.nl O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 januari 2015 26 Wintersport in Hof van Spaiand Voor thuisblijvers die graag hun kunstjes op skipistes vertonen hebben de winke liers van het Hofvan Spa- land zaterdag 24 januari een primeur. Met behulp van simulators kunnen waag halzen een afdaling maken waarbij je zonder stoten naar beneden slalomt. Met de wind door je haren waan je jezelf op een echte piste met behulp van een monitor van 1.25 meter. Sta je liever op een snowboard, maak dan alle mogelijke 'airtricks' en 'jibben' op de snowboardsi- mulator. Een geweldige ervaring voor jong en oud. De simulators staan tussen 12.00 en 16.00 uur in het winkelcentrum en meedoen is gratis. Schiedam op de kaart Bij de Historische Vereni ging Schiedam, Hoogstraat 74a, is tot 1 februari de ten toonstelling Schiedam op de kaart te zien. Diverse plattegronden tonen hoe de stad zich door de eeuwen heeft ontwikkeld. Van een nederzetting bij een dam in de Schie in de tweede helft van de dertiende eeuw tot een belangrijke schakel in de huidige randstad. Deze tentoonstelling sluit aan bij het onlangs verschenen boek Historische atlas van Schiedam. Stad van vis, schepen en jenever. Open op woensdag van 10.30 tot 12.30 uur, vrijdag van 13.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. De oud-Griekse cultuur en wij De geschiedenis van Europa begint in het oude Grieken land. Al meer dan tweedui zend jaar is de Oudgriekse cultuur een inspiratiebron voor onder meer schrijvers, beeldende kunstenaars, ge leerden, architecten, artsen en redenaars. Het doel van deze korte cursus is een beeld te geven van het belang van de oude Griekse cultuur voor ons en na te gaan welke sporen we daarvan tegenko men in onze tijd'. Op vier woensdagmiddagen behan delt cursusleider drs. Fred Graumans de onderwerpeiL architectuur, beeldhouw kunst, vaasschilderkunst, mythologie en godsdienst. De cursus start op 28 janu ari van 14.00 tot 16.00 uur in de pastorie van de Heilig Hartkerk, Lekstraat 55. In troductieprijs: 25 euro. Meer informatie en opgeven: post@stichtingmooiwerk.nl Sleuteloptocht door Schiedam Centrum Feestelijk vergezeld door live muziek zullen vijf praalwagens met daarop le den van verschillende car- Jazzpodium Waterweg is het jaar goed begonnen. Op 4 januari luidde Hans Dulfer zijn jubileumtour Route 75 in tijdens een wervelend optreden met zijn eigen band en dochter Candy Dulfer in een uitverkocht Wennekerpand. Zondag 8 februari is het volgende concert. Dan is het Daan Herweg Trio te gast. Pianist en componist Daan Herweg kennen we als bandleider bij Caro Emerald en als co-auteur van hits voor Lange Frans. Deur open: 13.00 uur. navalsverenigingen 14 fe bruari ook het centrum van Schiedam bezoeken om uit handen van dè burgemees ter de sleutel van de stad te ontvangen. Daarbij worden straten als het Land van Belofte, Broersveld, Broers- vest, Koemarkt, Hoogstraat, Grote Markt en Lange Kerk straat aangedaan. Esther Gerritsen op bezoek bij de bieb In de reeks 'Schiedam leest' houdt schrijfster Esther Ger ritsen woensdag 21 januari een lezing uit eigen werk in de Bibliotheek aan het Stad- serf 1. De inloop begint om 19.30 uur. Gerritsen (1972) debuteerde in 2000 met de verhalenbundel Bevoor recht bewustzijn. Twee ro mans volgden en in 2008 verscheen haar alom ge prezen De kleine miezerige god. In 2012 verraste ze met de roman Dorst, waarmee zij op de toplist van de AKO Li teratuurprijs en de shortlist van de Libris Literatuurprijs stond. Gerritsen heeft een wekelijkse, zeer populaire column in de VPRO Gids en is regelmatig te gast in radio programma's en op literaire festivals. Kaarten kosten tien euro en zijn te koop bij de Bibliotheek. Zaterdag 14 februari: Valentine's Night Zaterdagavond 14 februari wordt er uitgebreid stil ge staan bij Valentijnsdag in Schiedam. Op dit moment wordt er gewerkt aan de pos ter waarop de deelnemende ondernemers zich presente ren. Speciale menu's. Live muziek. Alles om de be zoekers aan deze horecage- lenheden te laten genieten van een heerlijk romantisch avondje uit. Maak van je tuin een groene oase Groei&Bloei Waterweg start woensdagavond 25 maart in samenwerking met Buitens- kamers tuinontwerpen, De Snoepjestuin en Volkstuin vereniging Thurlede met een cursus Tuinreservaten. In 5 avonden en 2 excursies leer je hoe je je eigen tuin, klein of groot, kan omtove ren in een plek waar behal ve jijzelf, ook kleine dieren graag komen. Na afloop van de cursus kan je ook een officieel bordje 'Tuinreser- vaat' aanvragen. De cursus wordt gegeven op het volks tuincomplex Thurlede en start 25 maart. Kosten zijn 90 euro per persoon. Aan melden via info@buitenska- mers-tuinontwerpen.nl. Vedic Art cursus Woensdag 28 januari start de Stichting Amateur Kun stenaars Collectief -Oran jestraat 17- met de cursus Vedic Art. Vedic Art bestaat uit een aantal principes uit de traditionele kunstop leiding gecombineerd met Vedische kennis. Deelname aan de proefles kost 35 euro. Meer informatie op: www. stichtingakcs.nl Autobedrijf de Klip Tel 010-4733271 Gustoweg 47 Rotterdam (grens Rotterdam/ Schiedam) JJwado verkopen? Wij hebben ÊÈL altijd interesse! Ruime keuze uit MPV's, sportieve modellen, stationwagons, bedrijfswagens, luxury cars, cabrio's, benzine- of dieseluitvoering.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 26