I I I I I 5Wfi5twe«S Lisa en Sam willen samen blijven 17,95 19,95 4,95 La Venezia, beste bezorger Voorleesfeest in de bieb Het Boek van de Week: 'De smalle weg naar... Bezoek deze aanbiedingen op: Ook partner worden van de snelst groeiende dealsite in Nederland? Mail: Bartner@Sweetdeal.nl voor meer informatie. O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 januari 2015 25 Deze twee katten op leeftijd zijn op zoek naar een huisje waar ze samen kunnen blijven. Foto: Rick van Helden Lisa en Sam zijn twee kat ten op leeftijd die samen in de opvang terecht zijn geko men. Lisa is de stoerste van de twee, ze ligt graag languit op de verwarming en vindt het fijn om geknuffeld te worden. Sam is behoorlijk verlegen en zal wat tijd no dig hebben om zijn plekje te vinden. In de opvang rent hij het liefst naar buiten als hij Flink meer verkochte woningen REGIO - In december 2014 registreerde het Kadaster 25.265 verkochte woningen. Dit is een stijging van 63,4 procent ten opzichte van de cember 2013 (15.463). Ver geleken met de voorgaande maand, november 2014, is er sprake van een stijging van 116 procent. Het Kadaster registreerde toen 11.696 ver kochte woningen. Het Kadaster registreert de transacties van bestaande koopwoningen op het mo ment dat de notaris deze bij het Kadaster laat inschrij ven. Traditiegetrouw worden er in de maand december veel akten bij het Kadaster aan- iets eng vindt. Samen zijn ze nu op zoek naar een huisje met een tuin. Wie belang stelling heeft kan bellen: Dierenbescherming Rijn mond, tel. 0900-112 00 00. SCHIEDAM - Bezorgrestaurant La Venezia mag zichzelf het best beoordeelde bezorgres taurant in Schiedam van 2014 noemen. Daarop volgen bezorgres- taurants Chinees-Indisch Restaurant ChaLiShe en Bellagio. Dit blijkt uit de ruim 1,5 mil joen beoordelingen die afge lopen jaar op eten-bestelsite Thfiisbezorgd.nl werden ge plaatst. Mensen die eten bestellen via Thuisbezorgd.nl kunnen achteraf het bezorgrestau rant beoordelen op kwaliteit en bezorging. Beoordelingen zijn een be langrijk onderdeel van het platform. SCHIEDAM - Van woensdag 21 januari tot en met zater dag 31 januari zijn het de Nationale Voorleesdagen. Woensdagmiddag 28 janua ri is er tussen 14.00 en 16.00 uur een feestelijke voorlees- middag voor kinderen van 2 tot en met 6 jaar in de Bibli otheek aan het Stadserf. Het voorleesfeest is helemaal Vrijstaande woningen stij gen het meest, de kleinste stijging is te zien bij tus senwoningen. In december vonden 356 executieveilin gen plaats. Ook dat is een stijging ten opzichte van 2013. SCHIEDAM - Elke week le- zèn Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'De smalle wég naar het verre noorden' van Richard Flanagan, dat door Ruud beoordeeld wordt met een 9. 'De smalle weg naar het verre noorden' van Richard Flanagan won niet voor niets de grootste boeken prijs van Groot-Brittannië, de Man Booker Prize 2014. Het is een meesterwerk! Een meeslepende roman die twee verhaallijnen heeft. Een rode draad die door het gehele boek loopt is de liefde die de hoofdpersoon Dorri- go Evans koestert voor Amy. Dat zij toevallig de veel jon gere vrouw van zijn oom is, maakt het spannender en de andere lijn is het meemaken en traumatische, verwerken van dwangarbeid bij het aan leggen van de Dodenspoor- lijn tussen Siam en Birma in 1943. Evans is legerarts en het behoort tot zijn dagelijks taken bij de ondervoede en uitgeputte soldaten van een Australisch regiment levens te rekken. Met één doel: ten koste van alles de Japanse Keizer dienstbaar te zijn. Tijdens zijn verblijf in het krijgsgevangenkamp ontvangt Dorrigo een brief waarin staat dat Amy bij een brand is omgekomen. Zij leven verandert op dat moment, zijn belofte om na de oorlog zich bij haar te voegen is verdwenen. Ove rigens is Dorrigo getrouwd met een andere vrouw. De omstandigheden in de tro pische bossen worden door Flanagan zo nauwgezet en bloedstollend beschreven dat het beelden opleveren die op het netvlies gebrand blijven. gratis. In verband met het beperkte aantal plaatsen voor de the atervoorstelling 'Oma en Liesje gaan naar zee' zijn gratis kaartjes op te halen in de Bibliotheek aan het Stad serf en Jeugdbibliotheek De Klinker. Hiervoor geldt wel: op is op! Dus wees er snel 'bij. dat Ruud Aret nog lang zal Foto: archiej Deze week een boek in de spotlights bijblijven. Een absolute aanrader! cg Bezoek onze website voor nóg meer leuke aanbiedingen! Moderne bartafel met 2 verstelbare barkrukken s f vH 6 Flessen goudbekroonde Spaanse topwijn GRATIS verzending WV)Nt; 2x iPhone glamour stickers - 9 kleuren! Bluetooth Finder, nooit meer je spullen kwijt! Bluetooth 1/\ nq 49% korting Sweetdeal.nl/krant Berg veilig je sleutels op in deze Mini, muurkluis 50% korting 4-in-1 LED lifehammer Gezond 2015 in met Tarwegras Acai poeder 49^95 75% korting

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 29