Woonplus nieuws 'Gewoon aan de slag' Jaarplan 2015 Algemeen, Veranderingen in de Wet Maatschappelijke Ondersteuning Voor de huurderJJ] Wijziging inkomens- en huurprijsgrens ER, Per 1 januari 2015 verandert de inkomens- en huurprijsgrens van sociale huurwo ningen. Houdt u daarmee rekening als u op zoek bent naar een sociale huurwoning. Vanaf 1 januari verhuren woningcorporaties de meeste woningen met een netto huurprijs tot 710,68 aan woningzoekenden met een inkomen tot 34.91,1,- (gezamenlijk belastbaar inkomen van u en uw eventuele partner en/of medebewoners). Bij het toewijzen van een sociale huurwoning is Woonplus verplicht de inkomensgegevens te controleren. Die controle kunnen wij al leen uitvoeren als u de volgende informatie overlegt: IBRI-2013 een definitieve of voorlopige aanslag inkomstenbelasting (2013) van de Belastingdienst. De meest recente maandelijkse salaris- of inkomensstrook. Jaaropgaaf 2014 Kopie geldig legitimatiebewijs Verhuurderverklaring (Alleen bij zelfstandig gehuurde woonruimte. Niet bij inwoning, niet als u nu een woning van Woonplus huurt en niet bij een koopwoning.) Uittreksel uit de basisadministratie van de gemeente met historische adresgegevens en het aantal personen.(Alleen voor kan didaten die niet in Schiedam wonen) Heeft u hier nog vragen over? Neemt u gerust contact op met de afdeling Mutatie, op werkdagen van 8.00 - 11.00 uur via telefoonnummer: (010) 204 51 00, keuze 3 van het keuzemenu. Vorig jaar stelde Woonplus haar ondernemingsplan bij op de veranderde woningmarkt en het nieuwe Rijksbeleid. Ook werd de eigen organisatie hierop aangepast. Met de aangepaste koers kan Woonplus dit jaar en de komende jaren 'gewoon aan de slag'. Met die titel verscheen deze maand het jaarplan 2015. Daarin staan de projecten die Woonplus dit jaar onderneemt en een financiële doorkijk tot en met 2019. De wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) heeft het doel dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen en meedoen in de samenleving. Deze wet is per 1 januari 2015 veranderd. Gemeenten zijn nu, naast de al bestaande voorzieningen, ook verantwoordelijk voor dagbesteding, individuele begelei ding, logeren in een instelling, begeleiding bij persoonlijke verzorging en beschermd wonen. Contact met ROGplus Heeft u vragen over de Wmo of wilt u meer informatie? Neem contact op via 010 - 870 11 11. Meer informatie is ook te vinden op www.ROGplus.nl. "Onze kerntaak is duidelijk", zegt directeur bestuurder Bob Venhuizen. "We onderhouden, beheren, bouwen en verhuren woningen in de sociale huursector. Dat doen we voor onze huurders en in samenwerking met bewo ners, gemeente en onze andere partners in Schiedam. Dat was zo en dat blijft zo. Wel hebben we onze koers geactualiseerd op de huidige situatie. Daarmee kunnen we Schie dam nog vele jaren voorzien van voldoende betaalbare huurwoningen. Dat betekent duidelijke keuzes maken. Daarbij is het accent meer komen te liggen op het onder houden en verbeteren van ons bestaande woningbezit en minder op nieuwbouw." Komende jaren Waar verwijst de titel van het jaarplan naar? "We hebben een enerverend jaar achter de rug", vertelt Venhuizen. "We ROGplus voert de Wmo onder andere uit voor de gemeente Schiedam. ROGplus levert verschillende soorten voorzieningen. Voorheen kon u bij ROGplus al terecht voor vervoersvoorzieningen, hulp bij het huis houden, woonvoorzieningen, voorzieningen voor mobiliteit (zoals een rolstoel of scoot- mobiel) en voorzieningen voor kinderen met een ziekte of beperking. ROGplus levert 'maatwerkvoorzieningen'. De behoeften en mogelijkheden van de hulpvrager zijn altijd het uitgangspunt. Heeft u onder steuning nodig, dan kunt u contact opnemen met ROGplus. Samen wordt gezocht naar een oplossing. WijkOndersteuriingTeams (WOT's) Sinds 1 januari kunt u als inwoner van Schiedam ook terecht bij één van de zes WijkOndersteuningTeams (WOT's). De WOT's bieden advies, hulp en ondersteuning in alle wijken. U kunt bij de WOT's terecht voor vragen over bijvoorbeeld Wonen, Opvoeden, Welzijn, Zorg, Werk en Inkomen. WOT Schiedam is bereikbaar via (010) 754 15 15 of info@wotschiedam.nl. Meer informatie kunt u vinden op www.wotschiedam.nl. hebben onze doelen herijkt en we hebben gereorganiseerd. Verder was er de parle mentaire enquête, die de gemaakte fouten in de corporatiesector in kaart bracht. Voor ons een bevestiging dat wij de juiste keuzes hebben gemaakt. We concentreren ons op het goed en efficiënt uitvoeren van onze kerntaak. We hebben daarbij een duurzaam verdienmodel ontwikkeld, waarmee we de komende jaren verder kunnen. Kortom, weer gewoon aan de slag." Programma "We hebben voor dit jaar dan ook genoeg op het programma staan. Ik denk bijvoor beeld aan de renovatie van de woningen boven de winkels in de Nolenslaan en aan een nieuwbouwproject in de Aleidastraat. In de Wetenschappersbuurt in Schiedam Oost gaan we door met het herhuisvesten van de bewoners van vier complexen. Daar start volgend jaar de sloop. Verder is er het planmatig onderhoud aan het Van Beethovenplein en ronden we in Groenoord de werkzaamheden aan de galerij vloeren af. ■In Nieuwland verwachten we aan het eind van dit jaar de helft van de galerijen hersteld te hebben. Daarnaast zijn we natuurlijk gewoon aan de slag met ons dagelijkse verhuur- en onderhoudswerk". Jaarplan lezen? Bent u geïnteresseerd in de inhoud van het Jaarplan 2015? U vindt het op www.woonplus.nl in de rubriek 'over woonplus' onder 'publicaties/jaarplannen'. Algemeen Valeriusstraat 3 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100 Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus nieuws verschijnt op woensdag 25 februari 2015.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 12