U Reinier Duurzaam groen siert daken Reinier Reinier de Graaf Steunt u onze lopers? Professionele kinderopvang tijdens uw afspraak Vinkje voor goede stomazorg Voorlichting over glaucoom www.reinierdegraaf.nl "Groeien en bloeien als een Tropisch oerwoud" Je ziet het niet meteen, maar een deel van de daken van het nieuwe Reinier de Graaf krijgt een bedekking van groene mos en het vetplantje sedum. Beide zorgen voor natuurlijke waterafvoer, C02 reductie en warmtebeheersing. Een logische keuze dus voor het energiezuinige en duurzame gebouw. Mario van den Bom van adviesbureau Stevens Van Dijck vertelt: "Op de vier lagere daken op de eerste etage en het dak van het energiegebouw komt mos sedum. Deze plantjes zijn zichtbaar vanuit het gebouw en zorgen zo voor een frisse, groene uitstraling. Het gebouw staat midden in een stedelijke omgeving, dus al het groen is welkom. De hoogste daken krijgen geen beplanting. Deze zijn immers niet zichtbaar." Amper onderhoud De groene daken vergen een wat hogere investering, maar daar staat veel minder onderhoud tegenover. De beplanting kan veel water absorberen. Daardoor wordt tussen de 40 en- 80 procent van het regenwater opgevangen en/of vertraagd naar het riool afgevoerd. De rest verdampt of gebruiken de plantjes zelf. Van den Bom: "Het mos sedum is een levend organisme dat onder invloed van jaargetijden, zon en regen zal bloeien en groeien, net als een tropisch oerwoud. Bemesten is niet nodig en we hoeven ook niet bang te zijn voor het uitwoekeren van de beplanting.* Duurzaam gebouw Meer lezen over de groene daken en de andere duurzame aspecten van het nieuwe ziekenhuis kan op onze website: www.reinierdegraaf.nl/nieuwbouw Tientallen medewerkers van Reinier de Graaf doen zondag 8 maart mee aan de City Pier City loop 2015 in Den Haag. Ze lopen 5, 10 of 21 kilometer. En niet alleen voor hun eigen plezier, velen proberen rennend geld in te zamelen voor het kindvriendelijk aankleden en inrichten van een behandelkamer, een allergiekamer en een speelkamer in ons nieuwe ziekenhuis. Wilt u de lopers steunen? Dat kan. Ga naar de website van Stichting Vrienden van Reinier (www.vriendenvanreinier.nl) en help ons om kinderen kampioen te maken. Unieke service Voor patiënten van Reinier de Graaf die naar het ziekenhuis moeten en geen opvang hebben voor hun kleine kinderen, is er nu een oplossing: vanaf 2 februari biedt Knotz incidentele kinderopvang in het nieuwe onderkomen van Villa Duimelot naast het ziekenhuis in Delft. Het doel van de incidentele opvang is dat kinderen een prettige tijd hebben, terwijl u als ouder of verzorger zonder tijdsdruk en extra zorgen naar uw afspraak in het ziekenhuis kan gaan. Unieke service Robbert Jan van der Ent Braat, manager Facilitair Bedrijf, is blij met deze unieke service: "Ik ben er enorm trots op dat wij in samenwerking met Knotz Kinderopvang kortdurende opvang kunnen aanbieden. Dit past uitstekend bij onze visie op gastvrijheid. Wij hopen dat we op deze manier patiënten met jonge kinderen ontzorgen tijdens hun afspraak of herstel in het ziekenhuis." De kinderopvang kost 7,50 euro per uur per kind en is bestemd voor kinderen van 0 tot 5 jaar. Op www.reinierdegraaf.nl/kinderopvang leest u meer informatie. Lekker kleien in het atelier, terwijl mama en papa de dokter bezoeken. Reinier de Graaf heeft voor het derde opeenvolgende jaar het groene vinkje van de Nederlandse Stomavereniging gekregen. Dit vinkje laat zien dat u bij Reinier de Graaf optimale stomazorg kunt verwachten. Voor zowel de colo- en ileostomazorg als de urinestomazorg voldoen we aan alle 13 nonnen van de Nederlandse Stomavereniging. Op 19 februari a.s. geeft de poli oogheelkunde van Reinier de Graaf voorlichting over de oogziekte glaucoom, ook wel groene staar genoemd. Tijdens de bijeenkomst krijgt u deskundige uitleg over de ziekte zelf, onderzoeken, behandelmethoden, ziekteverloop en druppeltechniek. De bijeenkomst is van 17.30 tot 19.00 uur op de zesde verdieping van het H-gebouw aan de Reinier de Graaf weg. Aanmelden kan via onze website www.remierdegraaf.nl/Glaucoomvoorlichting

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 15