Conny Janssen Danst ONS FEYENOORD II Gratis Feyenoord voorleesboek voor nieuwe Kameraadjes Zondag 1 februari 12:30 uur Zwanenmeer; kroonjuweel onder balletten Spraakmakende productie 'Songs for Drella' FEYENOORD - AD0 DEN HAAG 4 Feyenoord bezig aan sterke thuisreeks O www.nieuwestadsblad.nl Het Rotterdamse dansgezelschap Conny Janssen Danst is een week lang te gast in het Schiedamse theater. Foto; Raymond de Vries SCHIEDAM - Na het overwel digende succes van haar locatievoorstelling in 2014, laat choreografe Conny Jans sen zich voor haar nieuw ste voorstelling INSIDE OUT inspireren door de rol van het individu. Het Rot terdamse dansgezelschap Conny Janssen Danst is een week lang te gast in Theater aan de Schie om deze voor stelling te monteren en te repeteren. De allereerste voorstelling van INSIDE OUT is vrijdag 30 januari, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Voorafgaand aan de voorstelling, om 19.15 uur, vindt er een inleiding plaats. Toegang voor de inleiding is 2,00. Opnieuw maakt Conny Jans sen Danst een voorstelling met alle ingrediënten die ie dereen van haar gewend is. De dansvoorstelling INSIDE OUT is geïnspireerd op de rol van- het individu in de complexiteit van een massa. Door wat je ervaart als je in zoomt, en dat wat je ziet als je het totale beeld probeert te omvatten. INSIDE OUT gaat over de menselijke er varing achter een structuur, over het kleine detail in het grote geheel. En over de kwetsbare binnenkant van de geharnaste fagade. De Rotterdamse singer song writer iET (genomineerd Soul&Jazz Award Radio 6), gitarist en multi-instru- mentalist Budy Mokoginta, cellist Jonas Pap (Red Limo String Quartet) en toetse nist Pieter de Graaf (Kyte- man Orchestra en Wouter Hamel), werken in INSIDE OUT voor het eerst samen aan nieuwe composities en bewerkingen gebaseerd op thema's van Bach. Kaartverkoop Toegang: 22,00. Reserveren kan via de kassa van Thea ter aan de Schie, 2 467 467. SCHIEDAM - Het Zwanenmeer, op de muziek van Pjotr Iljitsj Tsjaikovski, behoort tot de grote romantische balletten uit de Russische geschie denis. Voorafgaand aan de voorstelling vindt een gratis openbare repetitie plaats. Het Zwanenmeer is zondag 1 februari, om 15.00 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang: 31,00. Het Zwanenmeer Het Zwanenmeer gaat over een ongelukkige liefde: prins Siegfried houdt van prinses Odette, die door to venarij in een witte zwaan is veranderd. De prins kan deze betovering verbreken door een eed van eeuwige liefde af te leggen. Dit wordt echter verhinderd door de tovenaar, die zijn dochter Odile, die als twee druppels water op Odette lijkt, in een zwarte zwaan verandert. Gratis openbare repetitie Voorafgaand aan deze voor stelling vindt er een gratis openbare repetitie plaats. Reserveren voor deze repe titie is niet nodig. Iedereen (kinderen en vol wassenen) is welkom, on geacht of er kaarten zijn gereserveerd voor de voor stelling. Deze openbare re petitie begint om 13.00 uur en zal ongeveer één uur du ren. Na deze repetitie is het mogelijk om aan de kassa kaarten te kopen voor de voorstelling. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 28 januari 2015 28 d3 SCHIEDAM - Het roerige leven van popartkunstenaar Andy Warhol wordt bezongen door muziekiconen Lou Reed en John Cale en gedanst door Scapino Ballet Rotterdam. De spraakmakende produc tie Songs for Drella is terug wegens succes. De dansvoor stelling Songs for Drella is vrijdag 6 februari, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Voorafgaand aan de voorstelling vindt er een inleiding plaats. Toegang tot de voorstelling is 22,00. Songs for Drella, is geïnspi reerd op het legendarisch afscheidsconcert van Lou Reed en John Cale, waarin zij een ode brengen aan hun overleden vriend en koning van de popart Andy Warhol. Choreografen Ed Wubbe en Marco Goecke, in dans el- kaars tegenpolen, werkten gezamenlijk aan de choreo- gra-fie. De grote bewegingen van Wubbe vloeien op fasci nerende wijze en bijna on gemerkt over in de staccato dans van Goecke. Inleiding voorafgaand Voorafgaand aan de voor stelling Songs for Drella is het voor gasten van het thea ter mogelijk een inlèiding bij te wonen. Hierin vertelt een danser of choreograaf extra informatie over bijvoorbeeld de dansers, choreografen, de voorstelling en het Sca pino Ballet Rotterdam. De inleiding begint om 19.15 uur, toegang tot de inleiding is: 2,00. Dansweek Van vrijdag 30 januari tot en met vrijdag 6 februari vindt de Theater aan de Schie Danswepk plaats. Een week lang kunnen dansliefheb bers genieten van diverse voorstellingen en meer. Het roerige leven van Andy Warhol bezongen door iconen en gedanst door het Scpaino Ballet Rotterdam. Foto:pr Feyenoord heeft bij de start van de Na tionale Voorleesdagen, die tot en met aanstaande zaterdag in heel Nederland plaatsvinden, een eigen voorleesboek uitgebracht. Het Feyenoord Voorleesboek is geschikt voor kinderen die in groep 3 en 4 zitten. Kinderen uit groep 5 en 6 kunnen het boek zelf lezen. Feyenoord-supporters t/m 14 jaar kunnen het boek (ter waarde van €7,99) nu gratis in bezit krijgen door lid te worden van de Juniorclub Kameraadjes. Als Kameraadje krijg je daarnaast vijf keer per seizoen de Kameraadjes Krant, ontvang je een eigen clubpas, profiteer je van 10 korting in de Feyenoord Fanshop, kun je elk seizoen gratis naar een wedstrijd van Feyenoord en naar verschillende andere activiteiten en maak je kans om als wed- strijdmascotte mee te lopen aan de hand van een speler. Het lidmaatschap kost tot aan het einde van dit seizoen slechts €7,50! Aanmelden kan t/m 31 januari via www.feyenoord. nl/kameraadjesaanmelding. Gebruik de aanmeldcode 'Voorleesboek' om gratis het Feyenoord voorleesboek te ontvangen. Tevens hebben alle bestaande Kameraadjes een e-mail gehad waarmee ze het Voorlees boek met korting kunnen bestellen. VOORLEESONTBIJT Feyenoord trapte vorige week de Nationale Voorleesdagen af met een Feyenoord Voor leesontbijt in De Kuip. Circa 140 kinderen CL UB KA A R TVER PL ICH TING 2:1 KAARTVERKOOP: WWW.FEYEN00RD.NL/TICKETS van vier Rotterdamse basisscholen genoten van een gezond ontbijt en werden daarna door algemeen directeur van Feyenoord Eric Gudde en de voorzitter van de Raad van Bestuur van ,a.s.r. Jos Baeten, voorgelezen uit het nieuwe voorleesboek. 'Het idee voor een eigen voorleesboek is vorig jaar ontstaan, toen ongeveer vijftig medewerkers van Feyenoord tijdens de Nationale Voorlees dagen hebben voorgelezen op scholen in Rotterdam', zei Gudde. 'Toen hebben we bedacht dat dit een leuke gelegenheid zou zijn om de kinderen direct iets mee te geven over Feyenoord, via een eigen voorleesboek. Het is heel mooi dat dit boek er nu een jaar later al is.' Het boek 'De Feyenoord avonturen van Konijn, Aap en Buffel' is nu voor 7,99 ver- 9vonturenfno°r,> krijgbaar via de Feyenoord Fanshops en via www.feyenoordfanshop.nl/voorleesboek. Het boek is ook te koop bij alle vestigingen van de Bibliotheek Rotterdam en is na de Nationale Voorleesdagen te leen. Feyenoord leeft met vertrouwen toe naar de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag van aanstaande zondag. De ploeg van trainer Fred Rutten is bezig aan een sterke serie in eigen huis. In de competitie bleef het elftal al zeven competitiewedstrijden op rij onge slagen, terwijl tussendoor ook de drie thuiswedstrijden in de groepsfase van de Europa League werden gewonnen. De laatste nederlaag in eigen huis werd in september vorig jaar geleden, toen Ajax tegen de verhoudingen in met een 0-1 overwinning uit De Kuip vertrok. Voor de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag, die zondag om 12.30 uur wordt gespeeld, zijn nog kaarten verkrijgbaar vanaf 28,50 per stuk. Voor dit duel geldt een clubkaart- verplichting (2:1). Kijk voor meer informatie over kaartverkoop of om direct tickets te bestellen c

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 28