0 Stolpersteine stenen plaatsen gemeente Mededelingen en bekendmakingen vervolg Schiedam Verkeer, parkeren vervoer De raadscommissie vergadert Mm Weer meer zonnepanelen Rommelmarkt in De Erker 4 FEBRUARI 2015 Verleende vergunningen Reguliere procedure Calandstraat 111, 3125 BA; met de activiteiten, afwijken van bestemmingsplan en bou wen, het verbouwen van een muzikantencentrum tot feestzaal, verleend op 29 januari 2015.3 Nieuw-Mathenesserstraat 79, 3113 AE; met de activiteit bouwen, het bouwen van e_en bedrijfshal met kantoor, verleend op 27 januari 2015.3 Prinses Beatrixpark; met de activiteit bouwen, het vervangen van twee onderkomens door één nieuwe blokhut, verleend op 30 januari 2015.3 Opheffen gehandicaptenparkeerplaats Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten onderstaande gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 02-02-2015, Franklinstraat t.h.v huisnummer 6 a t.b.v kenteken: NG- PP-62.3 Overig De gemeenschappelijke regeling treedt in werking op 1 februari 2015 en is te raadplegen in de Centrale Voorziening Decentrale Regelgeving (CVDR) op www.overheid.nl >lokale wet- en regelgeving. Bekendmaking toetreding Gemeenschappelijke Regeling Regionale Belasting Groep (RBG) Bij besluit van 6 januari 2015 heeft het college van burgemeester en wethouders van Schiedam besloten toe te treden tot de Gemeenschappelijke Regeling Regionale Belas ting Groep (RBG). Dit na verkregen toestemming daartoe van de raad d.d 30 september 2014, (kenmerk VR43/2014). De Regionale Belasting Groep (RBG), gevestigd" in Schiedam, is een openbaar lichaam in de zin van artikel 8 lid 1 van de Wet gemeenschappelijke regelingen. De "RBG heft en int de waterschapsbelastingen voor de hoogheemraadschappen van Delfland en van Schie- land en de Krimpenerwaard en de gemeentelijke belastingen (inclusief de uitvoering van de Wet WOZ) ook voor de gemeenten Delft en Vlaardingen. Vanaf 1 januari 2015 gaat de RBG de belastingtaken (inclusief de uitvoering van de Wet WOZ) ook voor de gemeente Schiedam uitvoeren. Voor inwoners en bedrijven van Schiedam betekent dit dat zij de aanslagen voor de gemeentelijke belastingen en de WOZ-beschikkingen in 2015 via de RBG ontvangen. Dit besluit en de gemeenschappelijke regeling liggen met ingang van de dag na die van deze bekendmaking voor een periode van twaalf weken tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij het Klantcontactcentrum van de gemeente Schiedam aan het Stad- serf 1. De Gemeenschappelijke regeling Regionale Belastinggroep is bekendgemaakt in de Staatstcourant en opgenomen in de Centrale Voorziening Decentrale Regelgeving, te vinden op www.overheid.nl onder lokale wet- en regelgeving.3 Bekendmaking Gemeenschappelijke regeling Stroomopwaarts MVS Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam heeft, na verkregen toe stemming daartoe van de gemeenteraad d.d. 25 november 2014 (kenmerk: VR 57/2014), op 27 januari 2015 besloten tot het treffen van de Gemeenschappelijke regeling Stroom opwaarts MVS. Dit besluit is bekendgemaakt in het elektronisch gemeenteblad van de gemeente Schiedam op www.officielebekendmakingen.nl op 30 januari 2015. De colleges van ge meenten Maassluis, Vlaardingen en Schiedam werken met elkaar samen in de uitvoering van de Participatiewet. Met vaststelling van de Gemeenschappelijke regeling Stroomop waarts MVS door de drie colleges, is het regionale Participatiebedrijf Stroomopwaarts opgericht. Hierin worden de voormalige gemeentelijke sociale diensten en SW-bedrijven samengebracht. Op dinsdag 10 februari 2015 vergadert de raadscommissie vanaf 19.30 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Wilt u gebruik maken van het spreekrecht, meldt u dan aan bij de griffie door te mailen naar griffie@schiedam.nl of te bellen met de secretaris van de commissie via telefoonnummer 14 010. De conceptagenda en eventuele bijbehorende stukken zijn in te zien op de gemeentelijke website www.schiedam.ni. Lees de officiële bekendmakingen op SCHIEDAM - Ruim 70 Schie- damse huishoudens laten in 2015 zonnepanelen op hun dak plaatsen via de col lectieve inkoop van Samen- ZonneEnergie, georgani seerd door iChoosr. In totaal hebben ruim 1.500 Zuid- Hollandse huishoudens het aanbod van de voordeligste leverancier geaccepteerd. Zonnepanelenleveranciers Gutami en MetDeZon kwa men tijdens de veiling als winnaars uit de bus. De le veranciers installeren dit half jaar alle zonnepanelen systemen bij deelnemers die hun aanbod accepteerden. In totaal leggen ze bijna 20.000 zonnepanelen op de Zuid-Hollandse daken. In Schiedam hebben 74 huishoudens besloten om een zonnepanelensysteem aan te schaffen via Samen- ZonneEnergie. Naar ver wachting zullen bij deze deelnemers er 733 worden geïnstalleerd. "Het is fantas tisch dat er in deze tweede ronde opnieuw zo'n groot aantal Schiedamse huis houdens hun daken laat vergroenen. Steeds meer mensen gaan over op ge bruik van zonne-energie. Dat verlaagt niet alleen de eigen energiekosten, maar maakt de stad ook steeds milieuvriendelijker", aldus wethouder Van Aaken. SCHIEDAM - Zestien Stol persteine herdenkingsste den worden 23 februari ge plaatst in Schiedam. De herdenkingsbijeenkomst die gepaard gaat met het plaatsen van deze Stol persteine vindt plaats tus sen 9.00 uur en 12.00 uur op Broers veld, Broersvest en Buys Ballotsingel. De herdenkingsstenen wor den gelegd door Gunter Demnig zelf, die hiervoor speciaal naar Nederland komt. De herdenkingsbijeen komst van 23 februari start om 9.00 uur op het Broersveld 127a. De her denkingsbijeenkomst is openbaar: zij kan door alle belangstellenden worden bezocht. Op 18 februari om 14.00 uur wordt de tentoonstel ling "Geen kinderspel" geopend aan de Boterstraat 81. Geen Kinderspel is een ontroerende tentoonstel ling over de lotgevallen van Joodse kinderen en toont speelgoed van kinde ren die tijdens de oorlogs jaren in kampen zaten of ondergedoken waren. Door hun speelgoed wisten kin deren tijdens de Holocaust hun angst en ellende even te vergeten. Nu vertelt het speelgoed hun verhalen. Van een Joodse poppen- fabrikant die alleen nog voor Joden poppen mocht maken en met gele ster, van het 'gettopoly', een monopoly-variant die in het getto Theresienstadt werd uitgedacht en van een knuffelbeer die een kampuniform aangemeten kreeg... Te zien tot en met 18 maart in Schiedam. SCHIEDAM - Vrijwilligers van wijkcentrum De Erker orga niseren zaterdag 7 februari alweer de eerste rommel markt van het nieuwe jaar. Tijdens deze markt krijgen de diverse gebruiksartikelen weer een nieuwe eigenaar. De rommelmarkt begint om 10.00 en stopt om 15.00 uur. Wie een tafel wil huren kan zich hiervoor melden hij de administratie van het wijk centrum, door te bellen naar nummer 426 7767 of via info@wijkcentrumdeerker. nl. 's Avonds wordt er in het zelfde wijkcentrum een dansfeest georganiseerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 13