Bedan I PZuidHolLAND pharosreizen Tijd voor Thiiringen! i WINKEL, AANBIEJ IERICHTEN GAI lATIONAL EXPO! KHUURWONH (GEN VRAAG&AANBO 5RT wet WEI JtflHf BANI fWSBI deweekkrant.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 februari 2015 14 We willen de mensen bedanken die recent hebben meegedaan aan hettevredenheidsonderzoek over Irado. Met behulp van uw mening kunnen we onze dienstverlening nog meer laten aansluiten op de wensen en behoeften van inwoners. Benieuwd naar de resultaten? Kijk dan op www.irado.nl voor de algemene conclusies. Graag gedaan. www.irado.r 010 262100 fanuub UTOVAKANTIES VAN A 4-, 6- of S-daagSe- More- Inc-Ivsivfc, Pviftland zoek boekcode 22009 Kom genieten in Thüringen, het groene hart van Duitsland. Deze streek is beroemd om z'n prachtige wandelmoge lijkheden. U kunt hier uren wandelen door uitgestrekte wouden of over stille landweggetjes. Stopt u bij een boe renhoeve om verse biologische producten te proeven? Ook cultureel is Thüringen een bijzonder rijke regio, met vele burchten en historische stadjes. Ook Leipzig, momen teel de meest trendy stad van Duitsland, is vlakbij. U verblijft in hotel Altenburger Hof in het historische burchtstadje Altenburg. Dit comfortabele hotel heeft verschillende restaurants, een gezellige bar en een wellnessruimte. Informatie Reserveringen: www.pharosreizen.nl/weekkrant of via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 22009. inbegrepen 3,5 of 7x overnachting 3, 5 of 7x ontbijtbuffet 3, 5 of 7x driegangendiner of buffet dagelijks 1x koffie met koek gebak 1x welkomstdrankje 1x stadsrondwandeling gebruik wellnessruimte (sauna, stoombad, relaxarium, aromagrot, solarium en whirlpool) gratis parkeren bij het hotel Prijzen 4-d 6-d 8-d 01/03-31/10 99 159 *19 Prijzen in p.p. o.b.v. tweepersoonskamer bud get Kijk voor de prijzen van alle kamertypes op www.pharosreizen.nl Niet inbegrepen: reserveringskosten 20,-) en kosten Cala miteitenfonds 2,50). «HOI* Inspraak Ontwerp-Natuurbeheerplan 2016 van Zuid-Holland Behoud en vergroten van de biodiversiteit in de Natura 2000-gebieden, het Natuurnetwerk en in agrarische gebieden met natuurwaarden Natuur is een belangrijk aspect in een aantrekkelijke leef- en werkomgeving in het dichtstbevolkte deel van Nederland. Daar hoort ook de zorg bij voor de groene ruimte: recreatie, het agrarisch landschap en natuur. Het beleid van de provincie voor natuur is het behoud van de kwaliteit van de bestaande natuur en de realisering van nieuwe natuur, het creëren van samenhang tussen de natuurgebieden en het behoud en bevordering van de biodiversiteit. Zelfs in een verstedelijkte provincie als Zuid-Holland is er nog veel te genieten van natuur. Van de duinen tot het Groene Hart; van zandhagedissen tot weidevogels; van knotwilgen tot krabbescheer. In het Natuurbeheerplan staat het huidige en gewenste beheer beschreven voorde Natura 2000-gebieden, het Natuurnetwerk Nederland en agrarische gebieden met natuurwaarden. Natuurnetwerk Nederland (NNN) is de nieuwe benaming voor het geheel van de natuurgebieden en hun verbindingen (voorheen de Ecologische Hoofdstructuur). In het Natuurbeheerplan begrenst en beschrijft de provincie de gebieden waar subsidiëring van beheer en ontwikkeling van natuur, agrarische natuur en landschapselementen plaats kan vinden en welke natuur- en landschapsdoelen hiermee worden behaald. De begrenzing is aangegeven op twee kaarten: de beheertypenkaart en de ambitiekaart. De bevoegdheid voor het vaststellen van het Natuurbeheerplan 2016 ligt bij Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland. Het grootste verschil tussen het Natuurbeheerplan 2015 en 2016 is de wijziging van het Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer. Voor het Natuurnetwerk Nederland zijn alleen enkele wijzigingen in overleg met de natuurbeheerders op de kaart aangepast. Kern van het vernieuwde stelsel voor agrarisch natuur- en landschapsbeheer is dat de provincie de doelen vaststelt voor het agrarisch natuur- en landschapsbeheer en dat streekgebonden agrarische collectieven hier gezamenlijk invulling aan geven op basis van hun kennis en betrokkenheid. Dit moet leiden tot een samenhangend beheer van agrarische natuurgebieden dat meer dan voorheen bijdraagt aan de doelen van het internationale, nationale en provinciale natuur- en landschapsbeleid. Met name op gebied van behoud van biodiversiteit en van aantrekkelijke agrarische landschappen. Ter inzagelegging Vanaf 4 februari 2015 tot en met 18 maart 2015 ligt het Ontwerp- Natuurbeheerplan 2016 ter inzage. Het Ontwerp-Natuurbeheerplan bestaat uit een tekst en 8 kaarten. Reageren U kunt op het Ontwerp-Natuurbeheerplan regeren door uw zienswijze schriftelijk te geven in de hierboven genoemde periode. Schriftelijke zienswijzen kunt u indienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, t.a.v. de Afdeling Water en Groen, postbus 90602, 2509 LP Den Haag onder vermelding van 'zienswijze Ontwerp-Natuurbeheerplan 2016'. Voor eventuele verdere informatie en/of het geven van een reactie kunt u contact opnemen met mw. M. Dootjes of dhr. E. Buijserd van de afdeling Water en Groen van de provincie Zuid-Holland, tel. 070-441 6962 per mail: m.dootjes@pzh.nl of e.buijserd&pzh.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 14