Waarom Zwitsers beter slapen! swissflex 'We hadden niks, maar we waren zielsgelukkig' Het Boek van de Week Heinenoord kwakernaat BERICHTEN UIT DE KAMER Mediation, goed idee! 4000m2 SLAAPBOUIEVARD ilevard.nl Ontdek het zelf in onze vernieuwde Swissflex shop Finest sleep technology. O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 februari 2015-16 Gerrit Van Grootveld (86) en Nel Scheenloop (86) trouwden op donderdag 26 januari 1950. Een vorstdag met een gevoelstemperatuur van - 10, met een zwakke wind, die uit de zuid-zuid-oost hoek waaide. Door Kathy Huitema SCHIEDAM - 'Oh ja?' reageert het kwiek ogende echt paar verbaasd, was het zo koud? Daar herinneren wij ons niks meer van!' Wat ze niet vergeten zijn, is dat ze 's morgens om 09.00 uur zijn getrouwd 'want dat was gratis' en dat Gerrit een geleend pak van oom Cor droeg, met hoed en Nel een mooie blauwe robe met zwarte schoenen. „Ik heb 'm nog, maat 36 en ik droeg een ragfijne panty, die ik op de zwarte markt op de kop had getikt. Er zijn geen foto's van onze trouwdag. We hadden iemand gevraagd om foto's te maken, maar die was zo dronken als een tor en was vergeten een rolletje in het toestel te doen!' Het bril janten echtpaar Van Groot- veld-Scheenloop kan er nog steeds hartelijk om lachen. 'We wisten en we hadden niks toen we trouwden. Ja, elkaar! We waren gezond, Gerrit en Nel van Schoonloop kregen de burgemeester op bezoek in verband met hun 65-jarig huwelijk. Foto: M. van Schinkel hadden inwoning en ik had werk. Ik was timmerman en daar heb ik altijd de kost mee kunnen verdienen. We waren zielsgelukkig en kon den de hele wereld aan!' 14jaar Als Gerrit en Nel 14 jaar zijn leren ze elkaar kennen. Het is oorlog en de vrienden- ploeg, waaronder Gerrit en Nel, komt bij elkaar in het patronaat onder de kerk in de Gorzen. 'Ik wist het met een: ik pak de beste eruit,' zegt Gerrit, met een knip oog naar Nel. Na hun trou wen trekken ze in bij Gerrits moeder in de Sommelsdijk- sestraat, later bewonen ze een één-kamer woning in de Dwarsstraat. 'Van de bed stee maakte ik een keuken en ik timmerde een kribbe- SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Slaap zacht, Johnny' van Auke Hulst, dat wordt beoordeeld met een 9. Met Slaap zacht, Johnny Idaho schreef Auke Hulst een naar mijn mening on Nederlands goed boek. In telligent gelaagd, fantasie rijk en toewerkend naar echt plot. Drie hoofdpersonen voert Auke op. Johnny Idaho, een jonge jongen die dood gewaand wordt, Hatsu Ha- mada, een Japanse weten schapper die onsterfelijk heid onderzoekt en Willem Gerson, een rijk en gevierd zakenman. Deze levens zul len uiteindelijk eikaars pad kruisen. Het verhaal speelt zich af op een eilandenstaat: de Archipel. Vier boven elkaar liggende stukjes land, on derling verbonden met een ondergrondse wormlijn, zwaar bewaakt en elk met een aparte hiërarchische status. Hier is een wereld gecreëerd die gecontroleerd wordt door camera's en ro bots. Je betaalt er met een vingerafdruk, inwoners dragen oortjes en speciale lenzen. En toch is het op-, merkelijk dat je deze roman niet leest als een sciencefic- tionroman. Johnny Idaho heeft een mis sie. Hij smokkelt zich als buitenstaander naar binnen met een duidelijk doel. Tussen de hoofdstukken door wordt verteld wat hem is overkomen en wat hem naar de Archipel drijft. Dat dit te maken heeft met eco nomische belangen en com plottheorieën is het enige dat ik prijs geef. Lees deze roman die iets in zich heeft van Orwell's 1984 en De Cirkel van Dave Eg- gers. tje voor de baby, het leek een poppenhuis, maar het was zo" gezellig.' Timmeren doet Gerrit Van Grootveld nog steeds. In de schuur achter het huis is hij druk bezig een jeneverpak- huis in oude stijl te maken voor achterkleinzoon Jes. Terwijl man Gerrit timmert, houdt Nel het huis op orde, puzzelt ze graag en kijkt t.v. 'Of ik doe gewoon lekker niks!' Woensdag 28 januari bracht Schiedams burgemeester Cor Lamers het briljanten echtpaar Gerrit Van Groot veld en Nel Van Grootveld- Scheenloop een bezoek om hen te feliciteren met hun 65-jarige trouwdag. 'Wat een eer, dat de burgemeester bij ons op bezoek komt. Dat vinden we heel bijzonder.' Iuridische procedures kunnen soms veel tijd nemen. Vaak gaat dat gepaard met hoge kosten; bijvoorbeeld de kosten van 1 advocaat. Zogenaamde 'alternatieve geschillenbeslehting' kan dan een interes sant alternatief vormen. Een voorbeeld daarvan is 'mediation'. Door middel van mediation wordt geprobeerd partijen zelf het geschil te laten oplossen onder begeleiding van een professionele mediator. Die mediator moet wel aan be paalde kwaliteitseisen voldoen. In Neder land leidt mediation nu al in 60 procent van de gevallen tot succes. Op dit moment is mediation nog niet stevig in de wet verankerd, ontbreken er regels wie, wanneer als registermediator mag optreden en is de toepassing beperkt. Daarom ligt nu in de Tweede Kamer een wet voor die beoogt hier meer duidelijk heid in te brengen. Een gevolg van de wet is dat advocaten zouden moeten motiveren als van media tion wordt afgezien. Hierdoor wordt een volgende stap gezet in de richting waarbij mensen die een conflict hebben eerst kijken of ze er zelf kunnen uitkomen. Lukt dat niet, dan kun je natuurlijk altijd naar de rechter. Foort van Oosten (Van Oosten is Tweede Kamerlid voor de WD in Den Haag en oud-wethouder van Schiedam) De nieuwe Swissflex®-latten- bodèm met gepatenteerde bridge® technologie past zich optimaal aan uw lichaamsvorm en bewegingen aan. Slapen is nog nooit zo aange naam en gezond geweest. Kom langs in onze vernieuwde Swissflex shop en ervaar zelf wat compromisloos slaapcomfort is. AUPING CARPEDIEM SWISSFLEX PERZONA FRESHBED HÜLSTA TEMPUR PULLMAN ULTIMA NOLTE LODDENKEMPER UBICA LIFETIME EASTBORN kwaliteits slaapkamers (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 - Blaaksedijk (Industrieterrein Heinenoord) - tel. 0186 - 60 13 55 - Vrijdagavond koopavond - Maandagochtend gesloten - Vanaf de Heinenoordtunnel is het slechts enkele minuten rijden - Volop gratis parkeerruimte - e-mail: info@slaapboulevard.nl - y Vragen: twitter.com/pkwakernaat

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 16