Wat is er te doen in Schiedam? SPARTA HUIST* MVV Win entree- kaarten voor Huishoud beurs 2015 Sprookjesparadijs in de Harz ROTTERDAM VRIJDAG 6 FEBRUARI BESTEL KAARTEN ONLINE VIA www.spartakaartje.nl 20.00 UUR SPARTA STADION O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 februari 2015 27 Bewegen met ziekte van Parkinson In Frankeland kan vrijdag 30 januari deel worden ge nomen aan een proefles 'Be wegen en dans voor mensen met de ziekte van Parkin son'. Wie mee wil doen kan vanaf 10.15 uur terecht. Onder leiding van Nathalia Liem, haptotherapeut en dansdocent kan er kennis worden gemaakt met deze expressieve vorm van bewe gen en dans. Voor meer info: 426 49 25. Kom naar het Digitaai spreekuur Het Digitaal spreekuur is een succes gebleken en gaat door in 2015. Om te beginnen op donderdag 29 januari van 13.00 tot 16.00 uur. Deskun dige vrijwilligers van het Leercentrum Seniorweb Bi bliotheek Schiedam helpen bij vragen over het gebruik van een laptop, tablet, mo biele telefoon, smartphone of e-reader. Het spreekuur heeft een open inloop. Bezoekers ne men hun eigen apparaat mee en krijgen gratis advies. Het spreekuur wordt gehouden in het bibliotheektheater op de eerste etage van de Bibli otheek aan het Stadserf 1. Cursus Computer Basisvaardigheden Voor wie geen of heel weinig ervaring heeft met een com puter, organiseert de Biblio theek Schiedam de cursus Computer Basisvaardighe den op maandag 9, 16 en 23 februari van 09.00 tot 11.00 uur op Stadserf 1. Tijdens de cursus maken deelnemers kennis met de werking van een computer, wordt er geoefend met muis en toetsenbord en met het programma Word. De cursus kost 17,50. Leden van de Bibliotheek Schie dam betalen slechts 15,00. Er is plaats voor 6 deelne mers. Aanmelden kan bij de Bibliotheek Schiedam. Film voor de jeugd in Wenneker In Wenneker Cinema draait zondag 1 februari om 13.00 uur de film 'Het Leven vol gens Nino' voor de jeugd. Deze ontroerende maar ook humoristische familiefilm gaat over een bijzondere vriendschap tussen kind en dier. De 8-jarige Nino verliest plotseling zijn moeder en vanaf dan gaat hij totaal zijn eigen gang: hij gaat niet meer naar school, eet chips als ontbijt en slaapt in een tentje in de tuin. Ook zijn vader doet vreemd en zijn broer is 's nachts op pad. Als Nino ontdekt dat hij met die ren kan praten, probeert hij samen met zijn beste vriend, het grappige en slimme ko nijn Bobby, het gezin weer De Rolantino's vieren zaterdag 8 februari alweer voor de 5e keer het jaarlijkse carnavalsfeest in wijkcentrum De Erker. Natuurlijk is de Raad van Elf met zijn prins prinses weer aanwezig. De middag zal muzikaal opgeluisterd worden door de dweilorkesten "Keep on Smiling" en de "Piepers". Voor degene die het origineelst verkleed is hebben de leden van de Raad van Elf een Verrassing. Om 13.30 uur gaat de zaal open, om 16.00 uur gaat die weer dicht. Foto: B. Bos bijeen te brengen. Van de regisseur van Kikkerdril en Briefgeheim, openingsfilm van Cinekid en uitgeroepen tot beste kinderfilm van het jaar. Gospelkoor Reach Out in de Dorpskerk Op zondagavond 1 februari treedt het Westlandse gos pelkoor Reach Out op in de Dorpskerk van Kethel. Het publiek staat een mix te wachten van African Ori ginal, Praise, Worship en Black Gospel. Het concert begint om 19.00 uur en de toegang is gratis. Reach Out is afkomstig uit Honselers- dijk en telt bijna 50 leden. Couleur Locale netwerkborrel De Schiedamse cultuur- scouts organiseren op vrij dag 30 januari weer een Couleur Locale Netwerkbij eenkomst in West. Voor iedereen die wil weten of wil uitwisselen wat er op cultureel en creatief gebied in Schiedam plaatsvindt. Tijdens deze netwerkbij eenkomst wordt het boek 'Hollandse Huiskamers, een Schiedams publieksparti cipatieproject' uitgereikt. In dit boek is er aandacht voor de vier huiskamers, de activiteiten die in de huis kamers plaatsvonden en de Schiedammers die spullen hebben uitgeleend voor de huiskamers. Belangstellen den zijn welkom in wijk centrum de Erker (Jan van Avennesstraat 32). Vanaf 16.30 uur zijn de deuren open. De bijeenkomst start om 17.00 uur. Aanmelden via post@stichtingmooiwerk.nl of 010-273 47 80. Koopzondag in de Nieuwe Passage Ook in de Nieuwe Passage is er zondag 1 februari weer een koopzondag. Onderne mers openen hun deuren vanaf twaalf uur en zijn open tot vijf uur. Iedereen die zin heeft in een dagje winkelen is hier aan het goede adres. De kids kunnen aan de slag tijdens een leuke workshop bij 'La- boratoire Little Art'. Zij mo gen een mooie zeephanger maken. Parkeren in de ga rage is die dag gratis. Nieuwe expositie in Harg/Spaland Iedereen is hijzonder. Die gedachte bepaalt het denken en doen bij Ipse de Bruggen. Ze bieden bijzondere zorg aan mensen met een handi cap. Jong of oud, met een ei gen persoonlijkheid, achter grond en levensovertuiging. Onder professionele bege leiding wordt daar ook ge schilderd. Hoe de resultaten er uit zien is van 2 februari tot 27 maart te zien in De Harg/Spaland waar een ex positie wordt ingericht. Op werk- en zaterdagen kan een kijkje worden genomen tussen 09.00 en 17.00 uur en op zondagen tussen 10.00 uur en 16.00 uur. Klik&Win 4 OF 6 DAGEN DUITSLAND, V.A. 99 P-P- Ontdek de Harz, één van de mooiste berggebieden van Duitsland! In de winter is dit een echt wonderland en in de zomer een paradijs voor cultuur- en natuurlief hebbers. Wandelt u over het bijzon der Harzer Hexenstieg wan delpad? Of stoomt u liever met een nostalgisch stoom- treintje naar de top van de Brockenberg? Niet alleen de natuur is prachtig, ook de steden zijn zeker een be zoek waard. Gaat u naar de fraaie middeleeuwse stad jes Quedlinburg en Goslar, die beiden behoren tot het Unesco-werelderfgoed? U logeert in het sfeervolle Berghotel Wolfshagen. Dit familiehotel ligt in een prachtig wandelgebied, op een kwartiertje rijden van Goslar. Het hotel beschikt over een restaurant en een sauna. Inbegrepen 3 of 5x overnachting met ontbijtbuffet 3 of 5x driegangendiner lx welkomstdrankje lx koffie met koek/gebak informatie over de regio gratis parkeren bij het ho tel (naar beschikbaarheid) Prijzen 4-d 6-d 4/2-31/3 109 179 1/4-31/10 119 199 1/11-20/12 99 169 Prijzen in p.p. o.b.v. twee persoonskamer budget. Niet inbegrepen: reserverings- kosten (€20,-), toeristenbe lasting (€1,00 p.p.p.n.) en bijdrage Calamiteitenfonds (€2,50). Informatie en reserveringen Ga naar www.pharosreizen. nl/weekkrant of bel 023 - 55 42 870 (lokaal tarief). Gebruik voor deze aanbie ding de zoekcode 22020. Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Kom met het OV:

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 23