Boekhandel Van Leeuwen sluit deuren y* Verenigingsmanager op Thurlede Smalle beurzen worden helaas steeds smaller Leven tussen de boeken lib- v COLOFON KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 februari 2015 3 Boekhandel van Leeuwen sluit na 99 jaar haar deuren. In 1916 opende Johannes Samuel Van Leeuwen een leesbibliotheek op de Broersvest. De vader van Jenske Dijkerman nam die over, waarna zijn dochter hem voortzette. Nu komt er met pijn in haar hart een einde aan de winkel. De laatste klassieke boekhandel in het centrum gaat dicht. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Haar bedrijfs adviseur en boekhouder waarschuwde al eerder: zo gaat het niet langer. Steeds minder klanten kopen door de crisis en internet bij de klassieke boekhandel. Zelfs als die als enige in Schie dam centrum nog over is. Bol.com en andere inter- netverkopers doen de klas sieke zaak de das om. "Dat is samen met het centrum van Schiedam dat langzaam leegloopt, de oorzaak", zegt eigenares Jenske van der Linden- Dijkerman. Met spijt in haar stem. Het was een moeilijke maar onver mijdelijke beslissing om de Jenske Dijkerman neemt met pijn in haar hart afscheid van de boekhandel die 99 jaar in het Schiedamse centrum te vinden is geweest. deunen te sluiten. Vermenen aan boeken, tijd schriften en zelfs e-boeken, is er bijna niet meer bij. Het huurcontract loopt af en de concurrentie van concerns als Bruna, internet of Albert Foto:fw Heijn neemt toe. Voor een zelfstandige boekhandel is in de crisis geen droog brood meer te verdienen. "Die op somming van factoren heeft mij slapeloze nachten be zorgd", bekent Jenske. De op lopende verliezen en het feit dat Jenske geen personeel -en het dus heel druk- had, leidden tot dit finale besluit. Een moeilijke beslissing na 99 jaar voor een begrip in Schiedam. Een boekhandel die ook in vakanties altijd open bleef. Geen opvolger of overname dan? "Die hoop is niet reëel in deze tijd van ontlezing, waar verkoop adressen als supermarkten de boekenmarkt afromen." Na mijn laatste cursusdag bij de belastingen is voor mij jammer genoeg, een ding duidelijker gewor den: er zijn weer een aantal aftrekposten vervallen of ingekrompen, met als'resul- taat minder inkomen. Zeker als je van een minimum inkomen moet zien rond te komen'is dat een ramp. Krijgt u bericht dat u geen aangifte hoeft te doen of heeft u twijfels hierover, laat het ons dan toch even uitrekenen of dit wel klopt. Het zou toch zonde zijn om geld te laten liggen, zeker als u er recht op hebt. Wij kunnen dit jaar pas op 2 maart begin nen met de aangiftes, eerder lukt niet omdat de formulieren pas op die dag beschikbaar zijn. Wilt u onze hulp bel dan met Andre van Riel 0628451370 voor een afspraak. U moet wel lid zijn van een ouderenbond, maar daarvoor kunt u mij bellen. Vergeet niet uw brief met de code te bewaren, anders kunnen wij u niet helpen. Dat het drukke tijden gaan worden is zeker, maar eerst gaan wij weer een leuke themadag voor u organiseren. Zondag 15 februari de dag van het wonen, aanvang 11.00 uur, koffie/thee, Marok kaanse maaltijd, lezing, discussie en twee drankjes. Voor 10 euro hebt u weer een leuke zondagbesteding. Wel vooraf opge ven en betalen. Alleen de lezing bijwo nen? Ook dat is mogelijk, iedereen is dan welkom vanaf 13.00 uür in de sociëteit aan de Lange Nieuwstraat 181, links achter de muziekschool de poort in. Tot volgende week! Joke Ballijns (Joke is als vrijwilliger verbonden aan de ANBO-SchiedamJ SCHIEDAM - Haar liefde voor boeken is Jenske met de paplepel ingegeven. Vader Dijkerman verhuisde uit het Oosten naar Haarlem als boekverkoper. Maar toen boekhandel Van Leeuwen een bedrijfsleider zocht, hapte hij toe en verhuisde naar Schiedam. Dochter Jenske (1955) stempelde vanaf haar zesde al boeken. Die naam J.S. van Leeuwen bleef trouw op de winkel staan zodat haar vader vaak met 'meneer Van Leeuwen' werd aangesproken. De zaak floreerde met in 1995 de verhuizing naar de over kant aan de Broersvest 85. Een drie keer groter pand. Een winkelpand met statige houten gevel en binnen een eindeloze rij boeken die de klant verleidde binnen te gaan. "Boekenrekken die als een fotoalbum herinne ren aan het leven." Niet alleen de boekhandel heeft het moeilijk maar ook branchegenoten als uitge vers, schrijvers en drukke rijen. Zo verdwijnt een breed assortiment en blijven alleen bestsellers over, is haar con clusie. Bijna besmuikt ko men klanten de winkel bin nen die het nieuws hebben gehoord. Vaak met bloemen of andere cadeautjes. Stam- melende kreten als 'wat ver schrikkelijk' of 'Waar moet ik nu mijn romans kopen?'. Een klant zegt ter opbeuring dat het goed is dat haar over leden vader de sluiting niet hoeft mee te maken. "Nee hoor", antwoordt Jenske, "Mijn vader was zakelijk en zou de stekker eerder al uit de winkel hebben getrok ken." SCHIEDAM - De gemeente Schiedam heeft voor de sportverenigingen op sport park Thurlede een vereni gingsmanager beschikbaar gesteld. Hij gaat de vereni gingen helpen om hun maat schappelijke rol zo goed mogelijk te vervullen en om met elkaar tot een goede in vulling en gebruik van het sportpark te komen. De gemeente wil zoveel mogelijk Schiedammers structureel laten sporten en bewegen. Vitale sportver enigingen en multifuncti onele, optimaal gebruikte, goed bereikbare èn veilige sportparken zijn hierbij be langrijk. Op 28 januari gaf wethou- De verenigingsmanager gaat zich richten op het verbinden, adviseren en begeleiden van en ondernemen in de verenigingen. der Nathalie Gouweleeuw de kick-off voor de inzet van de verenigingsmanager, Steef van den Boom. In deze inspiratiesessie met de be treffende sportverenigingen stond de toekomst van de verenigingen centraal. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager, bel met (088) 013 99 85 of mail: adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Commercieel Directeur Bas Stikkelorum B.Stikkelonjm@wegenermedia.nl Redactie Nieuwe Stadsblad Rob Kokkelink Karin Moerman Emile van de Velde Chef regioredactie Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Verspreidklachten T (0900)4245726 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl 1(088)0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E: telesales@wegenermedia.nl 1(0900)6743836 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. ©Wegener Media BV Danssalon de Erker SCHIEDAM - Iedere eerste zaterdag van de maand organiseert de Erker een Danssalon voor de stijl dansers onder ons. On der de bezielende leiding van Leo van Oudenaar den gaan de beentjes op de vloer. De avond start om 19.30 uur en de dans schoenen kunnen om 24.00 uur weer in de tas. Kosten voor het deelne men aan deze avond zijn vier euro per persoon. Voor informatie: 06 5788 4746 of info@wijkcen- trumdeeerker.nl. Volkskrant Beeldende Kunst Prijs SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum vindt zaterdag 7 februari om 15.00 uur de feestelijke opening plaats van de tentoonstelling de Volkskrant Beeldende Kunst Prijs 2015. De geno mineerden zijn dit keer: Sander Breure Witte van Hulzen, Dina Danish, Bram De Jonghe, Koen Taselaar, Levi van Veluw. De tentoonstelling is te zien tot en met 12 april. Voor de negende editie van de Volkskrant Beeldende Kunst Prijs 2015 kozen specialisten uit de kunst wereld vijf getalenteerde kunstenaars (of duo's) tot 35 jaar èn werkzaam in Nederland. De prijs is een samenwerkingsver band van de Volkskrant, AVROTROS, het BNG Cul tuurfonds en het Stedelijk Museum Schiedam. De Volkskrant publiceert een speciale bijlage over de prijs op vrijdag 6 februari; Kunstuur zendt op zondag 8 februari een special, uit over de vijf genomineer den. Op donderdag 19 maart maakt juryvoorzit ter Inez Weski, strafpleiter en fervent museumbezoe ker, de winnaar bekend in een rechtstreekse uitzen ding van Opium TV. De prijs van 10.000 euro is beschikbaar gesteld door het BNG Cultuurfonds. Workshop e- books lenen bij de bibliotheek SCHIEDAM - De Bibliotheek Schiedam organiseert dinsdag 17 februari van 14.00 tot 16.00 uur een workshop e-books lenen in de Bibliotheek aan het Stadserf. Bibliotheekleden kun nen e-books lenen zonder daar extra voor te betalen. Leden kunnen kiezen uit een groeiend aanbod van meer dan 5.000 e-books, waaronder thrillers, ro mans, informatieve boe ken en kinderboeken. De e-books zijn beschik baar voor alle soorten apparaten: smartphone, computer, tablet en e-rea- der. Een nieuwe lees-app zorgt bovendien voor een betere digitale leeservaring op de tablet en de smartphone. Deelname aan de work shop is gratis. Er is plaats voor tien deel nemers.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3