DWS en Ventura veilig in de middenmoot Degradatie voor Scyedam? zoveelste winst Voetbalschool start 1 maart Turndag Alliantie Een doorstart? Mini bluetooth speaker. Luister overal muziek! Leverbaar in 4 kleuren. O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 11 februari 2015 10 Voor het Schiedamse handbal zijn de hoogtijjaren al geruime tijd voorbij. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - De middenmoot is anno-nu voor de Ventura- als de DWS-formaties het hoogste haalbare. Dat is ze ker voor de DWS-mannen van trainer Diana Zandwijk een vereiste. Door extra de gradatieplaatsen wordt het aantal hoofdklassen na melijk teruggebracht van vijf naar vier. Haar team, dat zondag 25-29 van Delta Sport won, ligt op schema en hoeft niet echt te vrezen voor degradatie. Dat geldt ook voor de door Leopold Foussom geleide DWS-vrou- wen. Ze verloren weliswaar, en tot verdriet van de trai ner, bij Leidsche Rijn (24- 20), "maar", wil hij kwijt, "we zijn, nadat de helft van de selectie na vorig seizoen, Leopold Foussom is best wel tevreden over de resultaten van zijn DWS-meiden. "Ik zie progressie in de prestaties en de sfeer." Foto: Angela de Kort vertrok, aan het bouwen. Ik zie progressie, zowel in presteren als de sfeer." Ven tura's Rob Mooy telt zijn ze geningen na de winst van de mannen op Gemini/Z 3 (24- 28). "Omdat ik een kleine selectie heb, mag ik niet te veel verwachten en is de lat niet hoog hoog gelegd." Ook Ventura is een goede mid denmoter. De vrouwen van Ventura voegden door 12-31 winst op hekkensluiter He- lius drie punten toe aan het totaal. De ploeg van trainer Vallie Kolditz moet de titel aan Oliveo of Westlandia 3 la ten, maar is met een plek achter de top-twee aan een goed seizoen bezig. SCHIEDAM - Al na de tweede wedstrijd in de eredivisie B moeten de mannen van Scyedam gaan vrezen voor hun plaats op het hoogste tafeltennisniveau. Na de 3- 3 in het eerste duel van de promotie/degradatiecompe titie, volgde in eigen huis te gen Tempo Team, dat de eer ste wedstrijd met 6-0 verloor van Hilversum 2, een teleur stellende 2-4 nederlaag. Voor de pauze verloren Nermin Smajic, Jeroen Bastiaansen en Jochem de Hoop. Daarna gaf Smajic en De Hoop met winst hoop, maar lukte het Bastiaansen niet om met winst Scyedams derde punt het gelijke spel veilig te stel len. De vrouwen deden wel goede zaken en klopten con current Hilversum met 6-4. SCHIEDAM - In het in de Bel gische provincie Antwer pen gelegen Lille reed Luke Verburg de laatste veldrit en sloot af met datgene waar mee hij het ganse seizoen bezig was geweest: winnen. Op het zandparkoers, waar zondag de profs de Krawa- tencross reden en in 2016 het Belgisch kampioen schap op het spel staat, nam de jonge Schiedammer met een de leiding en sloeg een gat met de anderen. Met 20 seconden voorsprong pas seerde hij met de armen in de lucht (wat in Nederland bij de jeugd niet is toege staan, maar in Belgie wel) de finish. In maart gaat hij zich concentreren op het moun tainbike- en wegseizoen. SCHIEDAM - Juni vorig jaar werd met een kennisma kingscursus de basis ge legd voor de voetbalschool Basic Skills, in het najaar gevolgd door een reeks van twaalf lessen. Ook werd in november voor de aan vang van de Schiedamse derby tussen Excelsior'20 en SVDPW een clinic ge geven aan E- en F-pupillen. Onder andere aangestuurd door DCV (en toekomstig Kethel/Spaland)-trainer Raymond Kraaijbeek maakt Basic Skills een snelle groei door en begint op zondag 1 maart een nieuwe reeks les sen. Daarbij richt men zich op jeugd van 6 tot 13 jaar. Omdat ze juist die leeftijds categorie "een enorme groei doormaken en veel leermo gelijkheden hebben." Daar bij hoort het passen, dribbe len, aannemen en schieten met links en rechts en uiter aard spelsituaties. "En dat allemaal in kleine groepen met aandacht voor het indi vidu." De trainingen, geleid door gediplomeerde trai ners, is tien weken achter een op zondag van 9.45 tot 11.15 uur op het kunstgras veld in sportpark Thurlede, waar gebruik gemaakt mag worden van de kleed- en kantine-faciliteiten van Ex celsior'20. Meer informatie over Basic Skills, dat niet- clubgebonden is, is te vin den op www.basicskills.nl Bij de turnvereniging Alliantie komen de jaarlijkse onderlinge wedstrijden er weer aan. En omdat het op zaterdag 14 februari wordt gehouden, krijgt die dag een Valentijnstintje. In de eigen thuishonk aan het Nijhoffplein wordt 9 uur gestart. Daarna wordt er geturnd tot aan 16.00 uur. SCHIEDAM - Hargasport, dat door de KNVB uit de com petitie is gehaald en door de gemeente de toegang tot het clubgebouw is ontzegd, is niet van plan om de hand doek te gooien. De voetbal club voelt er, vertelt interim- voorzitter Jim Setrodinomo desgevraagd, niets voor om zich op te heffen. Hoewel de activiteiten helemaal zijn stilgelegd, heeft hij zijn hoop gevestigd op een doorstart. "We hebben over enkele we ken weer over overleg met de begeleider die ons door de KNVB is toegewezen. Dan zullen we bepalen wat we gaan doen." Duidelijk is wel, dat Hargasport in ieder geval dit seizoen niet meer in actie zal komen. Kennisgeving beschikking Uitgebreide voorbereidingsprocedure Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Wet milieubeheer Onderwerp Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben op 5 juni 2014 een aanvraag fase 1 en op 11 juli 2014 een aanvraag fase 2 op grond van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) ontvangen van Shell Nederland Raffinaderij B.V. voor de inrichting aan de Vondelingenweg 601, 3196 KK Rotterdam-Vondelingenplaat Het betreft een inrichting voor de productie van chemicaliën, grondstoffen voor de urethaanindustrie, polypropeen en rubber. De aanvraag is een onderdeel van het Aromaticproject en betreft het splitsen van tankput N11 het bouwen van twee nieuwe opslagtanks in tankput N11het plaatsen van nieuwe pompen, het gebruik van een bestaande laadarm op steiger 35 voor de overslag van het te verpompen product benzeen heart cut, het plaatsen van een nieuwe dampverwerkingsinstallatie en het geschikt maken van leidingen en appendages voor het te verpompen product benzeen heart cut dat zal bestaan uit een hoog percentage benzeen (50-60 massa%). Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben besloten de vergunning overeenkomstig de aanvraag te verlenen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben besloten gelet op de Wabo, artikel 2.31, tweede lid, onder b, de voorschriften van de omgevingsvergunning van 3 november 2006 met kenmerk 274000/20200094 ambtshalve te wijzigen. In de vergunning worden nieuwe voorschriften (voorschriften 4.11 t/m 4.1.3) in overeenstemming met artikel 5.7 lid 1 van het Bor opgenomen die gelden voor de gehele inrichting. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben ook besloten dat zij op basis van artikel 8.42, lid 1van de Wet milieubeheer en van artikel 2.11lid 2, van het Activiteitenbesluit (voorschrift 1.1.1) maatwerkvoorschriften opleggen met betrekking tot een nul situatieonderzoek van de bodem. Naar aanleiding van ingekomen zienswijzen is de tekst van de beschikking gewijzigd ten opzichte van de ontwerpbeschikking. Inzage kunt de beschikking en overige van belang zijnde stukken tijdens kantporuren van 12 februari 2015 tot en met 26 maart 2015 op de volgende plaatsen inzien: Bibliotheek Rotterdam, 5e etage, Hoogstraat 110 te Rotterdam, tijdens de openingsuren (maandag t/m vrijdag van 10.00 - 20.00 uur); Stadskantoor Vlaardingen, Gemeentelijk Contactcentrum, Westnieuwland 6 te Vlaardingen; Gebiedskantoor Hoogvliet, Clóese 200 te Rotterdam (na telefonische afspraak: 14 010); Gebiedskantoor Pernis, Vroomstraat 14 te Rotterdam (na telefonische afspraak: 14 010); de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam (maandag t/m vrijdag van 09.00 - 16.00 uur, buiten en na deze periode uitsluitend na telefonische afspraak: 010-246 86 21). Beroep Binnen zes weken, ingaande de dag na de eerste dag van de terinzagelegging van de beschikking, kan bij de Rechtbank Den Haag, Sectie bestuursrechtspraak, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag, beroep worden ingesteld door: belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; belanghebbenden die bezwaar hebben'tegen de wijzigingen in de beschikking ten opzichte van de ontwerpbeschikking; belanghebbenden aan wie redelijkenwijs niet venweten kan worden geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen De heren R.A.C. Ruigrok en P. van Loon van de DCMR, telefoon: 010 - 246 86 93/ 84 00. Zaaknummer: 98454066 en 98456748, DMS-nummer: 21905708 en 21905731 63% korting Schrijf je nu in op www.sweetdeal.nl/inschrijven en ontvang een welkomstverrassing!

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 10