APK écht voor een vaste lage prijs \P|f Waar u uw Toyota ook gekocht heeft Goosen Polderman Bezoek Tweede Kamer Art_decokaart van Schieland Geen Boek&Bal TOYOTA Onze APK is echt 'all inclusive'. Wij rekenen geen extra kosten voor afmelding of een emissietest De APK keuring staat los van het onderhoud van uw Toyota. Er worden geen andere werkzaamheden verricht en dus ook geen extra kosten gemaakt, tenzij uw auto niet aan de keuringseisen blijkt te voldoen. In dat geval vragen wij altijd eerst uw toestemming om de reparatie uit te mogen voeren. Uiij zorgen dat uui Toyota een echte Toyota blijft Het Nieuwe Stadsblad woensdag 11 februari 2015 20 O www.nieuwestadsblad.nl SCHIEDAM - Woensdag 4 fe bruari is de Kindergemeen teraad Schiedam op bezoek geweest in de Tweede Ka mer. Bij hun installatie wa ren ze hiervoor uitgenodigd door Tweede Kamerlid Foort van Oosten. In de Tweede Kamer kre gen zij een rondleiding en woonden ze een deel van een debat bij. Met de KomKids Express ging de Kindergemeente raad Schiedam naar Den Haag. Hier gingen zij in ge sprek met de heer Van Oos ten. De kinderen stelden heel veel vragen aan hem. Som mige vragen waren best wel moeilijk. Op één vraag kon de heer Van Oosten zelfs geen antwoord geven. Want wat gebeurt er als bij het stemmen in de Tweede Kamer het aantal voor en te genstemmers gelijk is? Van Oosten had ook veel vragen voor de kinderraadsleden. Hij was heel benieuwd naar de kinderen en wilde onder andere graag weten waarom zij in de kindergemeente raad zitten en wat zij be langrijk vinden. Natuurlijk was er ook tijd voor een rondleiding door het hele gebouw. In de ple naire zaal hebben de kinde ren zelfs een deel van een debat bijgewoond. SCHIEDAM - Het Gemeen tearchief Schiedam heeft een mooie art-decokaart gekocht, met daarop het grondgebied van het Hoogheemraadschap van Schieland. De litho is ontworpen en getekend door Pieter Wil lem van Baarsel (1879-1949), een bekend grafisch ontwerper die naast vele boekomslagen ook postzegels ontwierp. De kaart van Schieland die Van Baarsel ontwierp en tekende bevat centraal een grote overzichtskaart. Deze toont dat de twee grootste droogmakingsprojecten, de Zuidplaspolder en de polder Prins Alexander zijn voltooid. Rechts van de kaart zijn de wapens van de gemeen ten te zien die onder het hoogheemraadschap vie len, waaronder ook dat van- Schiedam. Schiedam was overigens de enige ge meente die waterstaatkun dig onder twee hoogheem raadschappen viel, onder dat van Schieland en dat van Delfland. Aan de linkerzijde staan de familiewapens van de dijkgraaf en hoogheemra den. Een van deze hoog heemraden was de beken de Schiedammer J.M. van der Schalk, eigenaar van de bierbrouwerij De Griffi oen, maar ook onder meer oprichter van Hermes-DVS en van de Ambachtsschool, gemeenteraadslid, regent van het Weeshuis der Her vormden en commissaris van zowat alle belangrijke, bedrijven in Schiedam. Aan de onderkant van de kaart is een decoratieve voorstelling te zien. SCHIEDAM - Er komt dit jaar geen Boek&Bal, maar wel een avond vol muziek tij dens de Boekenweek 2015: 7 t/m 15 maart. De Boekenweek wordt in 2015 anders dan gebruikelijk gevierd in Schiedam. In ver band met de geplande ver huizing van de Bibliotheek aan het Stadserf naar de Korenbeurs gaat Boek&Bal Schiedam in 2015 niet door. Uiteraard wordt de 80ste editie van de Boekenweek met als thema waanzin, wel gevierd in de Bibliotheek aan het Stadserf 1. Op vrijdag 13 maart, organi seert de Bibliotheek Schie dam een avond vol muziek, interviews en literatuur. ALAJL/AYS a BETTER UJAY Rotterdam, Schuttevaerweg 47 - 49

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 16