Schievestival afgelast Nieuwe Tumult over vermeende misstanden in Frankeland Nieuwe woning? COFFEE-TO-GO BIJ COLLE WEG MET RANDZAKEN »11 Krant op Facebook Win Een schat aan liefde in je relatie De verhalen uit het theater van Rob Roos Op tijd weg voor Fifty Shades Wethouder geeft gastles C. Verkade Woensdag 11 februari 2015 www.nieuwestadsblad.nl Bezorger worden? Meld je nu aan via Twee nieuwe horecazaken openen op de Grote Markt hun deuren Svdpw komt tegemoet aan veel wensen van trainer Toon Wolters Kllk&Win Kaartverkoop blijft achter Wegens teleurstellende kaartverkoop heeft organisator John van Oudenaarde de stekker uit het Schievestival moeten trekken. Het festival achter het station, zou van 6 tot 21 maart bijna elke avond met landelijke top acts gevuld zijn. Drie (meer) lokale evenementen als Muzikaal Schiedam gaan wel door. Door Frank Willemse SCHIEDAM - 'Vervelend en teleurstellend', merkt orga nisatiebureau Crevor Events op over het niet doorgaan van het festival. Van de 5000 kaarten zijn er slechts enige honderden in de voor verkoop verkocht. Om een financieel debacle te voorkomen heeft organi sator John van Oudenaarde van het Maasboulevardfeest het nieuwe top-evenement moeten afblazen. „Met nog een maand te gaan, kunnen wij niet garanderen dat het geen flop zou worden." Een financieel debacle dreigt maar door de stekker uit het SCHIEDAM - Het Nieuwe Stadsblad is ook op Social Media als Facebook en Twit ter te vinden. Wie onze pagina wil zien en liken, kiest Facebook.com/ Nieuwe-Stadsblad. Voor Twitter zoek je op NieuweStadsblad. festival te trekken, kunnen de verliezen voor de sponso ren, artiesten en evenement bouwers beperkt blijven. Drie onderdelen gaan wel door: Zoals het MEETS, een dancefeest met bekende lan delijke DJ's en ook het scho lierenfestival School's Out op 13 maart gaat zeker door. Dat laatste feest met Manuel Broekman en dj Rudi Feral blijkt wel populair. Ook het benefietconcert 'Muzikaal Schiedam speelt voor...' met bekende Schie- damse artiesten en bands en voor een goed doel gaat 'hoe-dan-ook dóór', aldus de aangeslagen Schiedamse promotor. Dit zijn Marius en Maria. Ze zijn dolverliefd en hoeven er niet over na te denken wie komende zaterdag hün Valentijn is. "Dat is Maria", zegt Marius. "Dat is Marius", zegt Maria. Het is nog een beetje onzeker wat het stel precies gaat doen op Valentijnsdag. Maar, ach, wat maakt het uit: "Voor ons is het altijd Valentijnsdag!" Foto: Josephine Visser http://www. krantjecontantjerri KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie SCHIEDAM - Vanaf donderdag 12 februari is de expositie 'Verhalen', te zien in de Bi bliotheek Schiedam aan het Stadserf 1. Gastcurator Rob Roos heeft een keuze ge maakt uit de collectie wer ken van het Centrum voor Beeldende Kunst Schiedam. "Iedereen heeft verhalen. Mijn verhalen gaan over persoonlijke, bijzondere gebeurtenissen achter de schermen van het theater van toen en nu", aldus Rob Roos, sinds oktober 2011 directeur van Theater aan de Schie en sinds juli 2013 directeur van Stichting het Wennekerpand. Daarvoor was hij directeur van The ater de Koornbeurs in Fra- neker. Voordat hij directeur werd in Franeker werkte Rob Roos al bij Theater aan de Schie. In die tijd (van 1998 tot 2005) heeft hij on der andere de nieuwbouw van Theater aan de Sqhie begeleidt. Rob Roos is woon achtig in Schiedam. Tege lijkertijd met de expositie 'Verhalen' zal Rob Roos in "De-keuze-van-vitrine" zijn keuze aan boeken en mu ziek tentoonstellen. REGIO - Wie kaartjes heeft voor de Ladies Night van de film Fifty Shades of Grey moet morgen op tijd weg van huis. Pathe, een van de bioscoopketens die de film woensdag 11 februari ver toont voordat deze 12 febru ari officieel in première gaat, laat in een mail weten grote drukte verwachten. „De activiteiten beginnen een uur eerder dan op het ticket staat en duren tot maximaal een half uur langer dan op het ticket staat." Inmiddels zijn er al meer dan 110.000 kaarten in de voorverkoop verkocht, wat lijkt te wijzen op een recordverkoop. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 SCHIEDAM - Wethouder Van Steenderen geeft donderdag van 14.00 tot 15.00 uur een gastles over goed rioolge- bruik aan groep 8 van ba sisschool Ababil. Want, wie jong leert wat je wel en niet door de wc mag spoelen, handelt daar zijn hele leven naar. Dat is de gedachte ach ter de digibordmodule Riool in de klas. Alle basisscholen uit Schie dam kunnen aan de slag met gratis digitaal lesmateriaal over goed rioolgebruik voor groep 7 en 8 van het basis onderwijs. Met Riool in de klas ontdekken leerlingen bijvoorbeeld dat vet en ve zeldoekjes in het riool voor verstoppingen zorgen en dat chemicaliën het oppervlak tewater vervuilen. Met film pjes, een kennisquiz, een interactieve infographic en diverse opdrachten leren ze waar ze die producten dan wél moeten laten: in de af valbak, gele vetkliko of de milieustraat. Ook het thuisfront wordt hij het lesmateriaal betrok ken door thuisopdrachten en een stickeractie voor de eigen voorraadkast. Gast lessen en een excursie naar de 'poepfabriek' maken ook deel uit van het pakket. Ri oolmedewerkers vertellen in de klas over de reis van het afvalwater en hoe het water weer wordt schoongemaakt. Riool in de klas maakt deel uit van de campagne Niet in het riool. In deze campagne werken de gemeenten Maassluis, Midden-Delfland, Schie dam, Vlaardingen en West- land, het Hoogheemraadschap van Delfland en Rijkswaterstaat SCHIEDAM - Twee artikelen in het Algemeen Dagblad van 5 en 6 februari over vermeende misstanden in Frankeland, hebben voor flink wat tumult en veront waardiging gezorgd bij de Schiedamse instelling. In het eerste artikel vertel len de dochters van een be woonster over een serie van zaken die mis gingen bij de verpleging van hun moeder. Zo werd ze' een keer verge ten door het personeel waar door ze haar medicijnen niet kreeg en ligt ze volgens de dochters regelmatig in haar eigen ontlasting. „Frankeland bevestigt in dit artikel een vervelend incident. Dat is richting de familie ook erkend, ex- VOLGENDE WEEK: (G)OUD& NIEUW LEVER UW OUDE GOUDEN SIERADEN IN VOOR KORTING OF TEGEN CONTANTEN! cuses voor aangeboden en afspraken voor verbetering over gemaakt. De overige klachten van de familie van deze bewoonster worden binnenkort behandeld door de klachtencommissie van de Frankelandgroep", al dus een woordvoerder van Frankeland. Overige insinuaties en be schuldigingen die in deze publicaties staan worden absoluut niet door Franke* land her- en erkend. Daar om heeft Frankeland maan dag 9 februari de krant ook dringend verzocht de publi caties te rectificeren. „Uit de inspectierapporten, de onafhankelijke cliënt- tevredenheidsonderzoeken en medewerkerstevreden- heidsonderzoeken, de eigen tevredenheidsenquétes en externe audits voor keur merken blijkt keer op keer dat we het goed doen en nog steeds bij de top van Neder land horen", aldus de direc tie van Frankeland. Ook de cliëntenraad- en ondernemingsraad laat van zich horen. Zo zegt bijvoor beeld de cliëntenraad zich 'gegriefd te voelen door de artikelen in het AD'. „Waarom trapt u de mede werkers op hun hart? Zij doen hun werk uitstekend en met veel inzet. Als er problemen zijn, zijn er zo veel andere wegen om dat kenbaar te maken en op te lossen", schrijven zij in een reactie. Hoogstraat 90, 3111 HL Schiedam, Tel. 010 - 4267789 www.juwelierverkade.nl gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 1