Grote Markt wordt echt horecaplein Sporten in de wijk, ook in Zuid KORT NIEUWS Een grote wijk zonder pin automaat; dat kan toch niet 'Bewijs van durf' COLOFON O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 11 februari 2015 3 Milieudoelen behaald SCHIEDAM - Het college heeft de evaluatie Milieu beleidsplan vastgesteld. Bijna 95 procent van de ■vooraf opgestelde activi teiten in het kader van mi lieu en duurzaamheid zijn uitgevoerd. Die activitei ten variëren van het reali seren van walstroom voor binnenvaartschepen, tot het zorgen voor het duur zaam herontwikkelen van bedrijventerreinen. Wethouder Van Aaken: "Een mooi resultaat, maar we kijken graag verder dan het aantal activitei ten. De grootste winst zit in de diversiteit van de activiteiten en het feit dat duurzaamheid steeds bre der en hoger op de agenda komt. Binnen de gemeen te, maar ook bij onze in woners en ondernemers. De komende jaren gaan we verder in die richting. Bij programma's en projecten die gaan draaien wordt duurzaamheid als aan dachtspunt meegewogen en genomen. Als factor van belang kun je wel zeg gen want alleen met breed verspreide aandacht en actie voor duurzaamheid kunnen we Schiedam duurzaam maken." Als ik deze week in de krant lees dat tegen de vermoedelijke daders van de plofkraak bij de Plus 6 jaar is geëist, moet ik er gelijk weer aan denken. Wat een ravage, wat een schade en wat voor problemen voor de Plus en slager Stok daar. Maar nu is alle rotzooi opgeruimd, de winkels zien er weer tip top uit en er is weer volop vertier op het Geuzenplein. Fijn toch, zou je zeggen, maar wat ik en heel veel andere mensen heel erg mis is een pinautomaat. Een grote wijk zonder een pinautomaat te bekennen, dat kan toch niet? Waar blijven de banken nu, want zeker voor oudere mepsen moet ér een mogelijkheid zijn om veilig te kunnen pinnen. Als je nu contant geld wil hebben kan je als service, bij je boodschappen maximaal 50 euro extra krijgen, die je dan weer in een biljet wordt Ben benieuwd naar de lezing van Bob Venhuizen zondag over wonen. Lezingen zijn altijd gezellig, maar discussies daarna vind ik zelf het leukste. Bel voor vrijdag 426 28 08 of er nog plaats is. Hoop dat ik volgende week iets meer kan vertellen over mijn stokpaardje: gratis vervoer voor de minima en 65+. Voor de 65+er zit het er voorlopig nog niet in, maar volgens de berichten zijn de besprekingen voor de minima in een vergevorderd sta dium. Ook daarvoor is het dus afwachten. Tot volgende week! Joke Ballijns Schiedam is inmiddels vier wijksportverenigingen rijk. gemeente Schiedam uitgekeerd, want de winkelier is geen bank en heeft ook zijn dure eigen wisselgeld hard nodig. Hoop dat daar snel een oplos sing voor te vinden is, want zo kan het niet SCHIEDAM - In sportzaal Zuid en in de peuterspeelzaal van wijkschool de Gorzen heeft woensdag 4 februari de kick-off plaatsgevonden Van de Wijksportvereniging Zuid. Zo'n 120 kinderen van de St. Willibrordus en wijkschool de Gorzen maakten van de mogelijkheid gebruik om kennis te maken met verschillende sporten die binnen deze Wijksport vereniging worden aange boden. Met de kick-off in Zuid is inmiddels de vierde Wijksportvereniging van de grond gekomen. De wijken Nieuwland, Oost en West gingen Zuid voor. De Wijksportvereniging is een initiatief van de ge meente Schiedam. Binnen een wijksportvereniging kunnen kinderen kiezen uit verschillende sporten die ze in de buurt van school kun nen beoefenen. SCHIEDAM - Ook Etienne Col- lé ziet het horecaplein zitten. Hij denkt met zijn Italiaanse 'Club di Caffé' een aanvul ling te zijn op het horeca- aanbod in de stad. Het idee voor een Coffee-To-Go kreeg hij toen hij bezoekers zag lo pen met een eigen thermos- kan. „Dat moet vriendelijker kunnen met eersteklas kof fie uit een kartonnen bekér", dacht hij. Deze koffie om mee te lopen is een trend overgewaaid uit Amerika van Starbucks en andere meeneemzaken. Nu dus nieuw in Schiedam met een assortiment van versgezette cappuccino, espresso of lat te macciato. Italiaanse koffie uit een espressomachine in de voorheen herenkapsalon. Al 48 jaar is kapsalon Collé een begrip in Schiedam en daarbuiten. Al eerder was er uitbreiding naar een da- meskapsalon, pedicure en schoonheidssalon waarna de hoofdingang naar .de Hoogstraat verhuisde. Nu wordt er dus een open kof fiezaak aangebouwd met tafels en een luifel aan de Grote Markt. Een dagzaak die al om 7 uur open gaat tot 4 uur 's middags. Met naast drankjes ook broodjes en donuts, panini's en crois- santjes. Alles in Italiaanse sfeer hoewel zijn familie als Hugenoot uit Bretagne komt. „Je moet ondernemen en niet blijven steken in het zelfde", zo wijst hij op de teruggang en leegloop van oude familiezaken in het Schiedamse centrum." Zijn horeca uitbreiding is een be wijs voor zijn durf en onder nemerschap in ook voor de binnenstad moeilijke tijden. Shuttle verbindt station met bedrijventerreinen SCHIEDAM - RMC en De Zakenpartner hebben de shuttledienst ZOEFF ge lanceerd. Deze shuttle rijdt tussen station Schie dam en de bedrijventer reinen Spaanse Polder en Noord-West. ZOEFF is be doeld voor iedereen die op de bedrij venterreinen moet zijn en de dienst biedt een mooi alternatief voor de auto. De shuttle kan via de web site en app gereserveerd worden en mensen wor den voor de deur afgezet. De Spaanse Polder en Noord-West zijn in de spits met de auto niet goed bereikbaar. Dat levert ver tragingen op voor werkge vers, werknemers en voor leveranciers. 'Door met ZOEFF te reizen zijn er minder auto's op de weg en verstoppen de werkne mers hun eigen distribu tiekanalen op het terrein niet meer!', aldus een van de initiatiefnemers. In de week van 6 tot en met 13 februari kan ZOEFF gratis geprobeerd worden. Meer informatie: www. zoeff-rotterdam.nl. Sparen voor gratis entree SCHIEDAM - Mag ik deze dans van u? is een groot succes. Om dit te vieren, introduceert Argos Zorg groep een leuke spaarac tie. Met de Mag ik deze dans van u? spaarkaart kunnen dansliefhebbers sparen voor een gratis kaartje voor een van de ge zellige dansfeesten onder leiding van Rita Young. Elk betaald bezoek is een stempel waard, met vijf stempels is de kaart vol. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.femilieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ 1(0900)6743836 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Twee nieuwe horecaondernemers gaan de Grote Markt opfrissen. Na een jaar leegstand bij café Van Diggelen is alles rond om er een nieuw café te openen: Lucas Drinkwinkel. Even verderop bewijst kapper Etienne Collé dat ondernemen in zijn bloed zit. Hij begint begin april een Coffee-To-Go onder de naam Club di Caffé. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Twee nieuwe horecazaken op de Grote Markt in een tijd dat andere horeca juist de deuren sluit. Alleen al op de Hoogstraat staan een zestal horecaza ken te koop of te huur. Toch durven deze ondernemers de stap aan met nieuwe en andere horeca op de Grote Markt. Kapper Collé met een Italiaanse koffiezaak, een Coffee-To-Go, en even verderop in het oude po litiebureau starten twee nieuwe ondernemers Lucas Drinkwinkel, urbane ho reca met terras. Op de plek waar jarenlang muziekcafé Van Diggelen heeft gezeten, beginnen de vrienden Luuk De vrienden Luuk en Casper trots voor hun nieuwe urban-cafe. „De Grote Markt kan uitgroeien tot de plek waar toeristen en Schiedammers elkaar ontmoeten. Foto: FW Elderkamp (29) en Casper van Hattum (31) hun eigen zaak: een fris café annex koffiezaak. Geen kroeg of bruin café zeggen de jonge ondernemers, wel een com binatie van koffiebar en café met een jong en fris elan. Ze zijn druk bezig met een to tale nieuwe inrichting die vooral licht en fris moet zijn. Beiden hebben ervaring met Schiedamse horeca, Luuk als gastheer bij café Sjiek en restaurant 't Stadhuys en Casper bij café Van Dig gelen. Naast gastheerschap hebben ze twee rechterhan den en zijn ze druk met de totale 'make over'. Ze vin den de Grote Markt de idea le ontmoetingplek om uit te gaan. Door samenwerking - geen concurrentie maar col lega's - kan de Grote Markt uitgroeien tot dé plek waar toeristen en Schiedammers elkaar ontmoeten.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3