Wat is er te doen in Schiedam? NIEUWE CITROËN CA va €16.490 Uui Toyota Dealer voor Rotterdam, Schiedam en VlaardiWn Goosen Polderman B 94% VAN DE CONSUMENTEN ONTVANGT DÉ WEEKKRANT GRAAG! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 18 februari 2015 16 Lezing over Nieuw-Zeeiand SCHIEDAM - In natuurcen- trum De Boshoek vertelt Aat Rozendaal donderdag 19 fe bruari veel over Nieuw-Zee- land. Hij laat zowel de flora "Sis de fauna en de cultuur van Nieuw-Zeeland zien en vertelt daar vaak allerlei anekdotes en wetenswaar digheden bij. Eerst wordt het publiek mee genomen langs de hoofdstad Wellington en de omgeving op het Noordereiland met mooie baaien, kusten en natuurreservaten. Ook het Nationaal Museum Te Papa en de grote Botanische Tuin komen aan bod. Dan gaan ze naar het Zuidereiland met de fjorden en langs de kust naar Christchurch (bekend van de aardbeving), waar ook wetlands met de nodige vo gels zijn. Tenslotte steekt hij de Midden-Alpen over naar de Golden Bay waar vaak walvissen stranden. .De Boshoek is te vinden aan het Bospad 3, de lezing is gratis en begint om 20.00 uur. Voorjaarsvakantie in de bieb Tijdens de voorjaarsvakan tie van maandag 23 tot en met vrijdag 27 februari or ganiseert de Bibliotheek aan .het Stadserf 1 elke middag vanaf 14,00 uur weer een leuke activiteit voor kinde ren van 7-12 jaar. De hele week staat in het teken van de populaire reeksen 'Dag boek van een loser' en 'Dag boek van een muts'. Maandag 23 februari dui ken ze in de Wereld van het Papier. Hoe is het ontstaan en hoe wordt het gemaakt? Dinsdag 24 februari leert kinderboekenschrijfster Liesbeth Mendes meer over het schrijven van een dag boek en woensdag 25 fe bruari draait de film 'Leven van een loser 2'. Donderdag 26 februari leert illustra trice Stefanie Kampman hoe jouw dagboek voorzien wordt van leuke tekeningen en illustraties en vrijdag wordt het programma afge sloten met een workshop fo tostrip maken. Deelname is gratis, het aantal plaatsen is beperkt.. Wil je er zeker van zijn dat je mee kunt doen? Meld-je dan aan: mail naar verdieping@debibliotheek- schiedam.nl of bel 714 63 00. Nieuwe locatie inloophuis 'de Boei' De deuren van inloophuis 'de Boei' Schiedam gaan dinsdag 3 maart open. Be langstellenden zijn welkom vanaf 14.00 uur op de Dam 30. 'De Boei' is een ontmoe tingsplek waar je in huise lijke sfeer lotgenoten kunt ontmoeten die misschien antwoorden hebben op de De klas van Mees Kees gaat een toneelstuk maken. De klas heeft er helemaal zin in, tot ze ontdekken dat directrice Dreus - een hilarische Sanne Wallis de Vries - een saai middeleeuws stuk heeft uitgekozen, dat ook nog in een bejaardenhuis moet worden opgevoerd! Maar dan bedenkt Mees Kees iets totaal anders. Te zien van 21 tot en met 25 februari om 15.00 uur (alleen zondag om 13.00 uur) in de kleine zaal van Wenneker Cinema. vragen waar jij mee loopt. Door ervaringen te delen wordt de last lichter om te dragen en geeft het je een gevoel van (h)erkenning. Even weg uit de witte zie kenhuiswereld. De deuren zijn elke maandag, dinsdag en woensdag open van 10.00 tot 16.00 uur. Rommelmarkt in Oost In wijkcentrum Oost wordt zondag 22 februari weer een rommelmarkt georga niseerd. Wijkcentrum Oost is te vinden aan de Boer- haavelaan 79 en de markt is van 10.00 -15.00 uur. Parkeren rondom het wijk centrum is op zondag altijd gratis. Wil je één of meerdere tafels, meld je dan aan bij Wijkcen trum Oost, iedere werkdag van 09.00 - 17.00 uur. Een tafel huren kost ne gen euro, twee tafels huren kan voor het bedrag van 15 euro. Passieconcert in Westvestkerk In de Westvestkerk wordt zondagmiddag 8 maart van af 16.00 uur een passiecon cert gegeven door het Natio naal Gemengd Jeugdkoor. Er is muziek van Liszt, Messi- aen, Duruflé en Nees. Kaar ten zijn te koop via www. vocaaltalent.nl en kosten 15,00. Tot 16 jaar: 7,50. Aan de kassa bij de kerk kunnen ook nog kaarten worden gekocht, alleen zijn ze dan iets duurder. Mantelzorgcafé Schiedam Ben je mantelzorger? Zorg je Voor een partner, kind, ouder, vriend of goede buur? Dan ben je op dinsdag 24 februari van 10.00 tot 12.30 uur welkom in het Mantel zorgcafé, een activiteit van het Steunpunt Mantelzorg NWN. Deze ochtend zullen Sonja Brand en coördinator Maarten-Jan Hoekstra ver tellen wat het Wijk Onder- steunings Team is, wat het Wijk Ondersteunings Team doet en wat het kan beteke nen. Vooraf aanmelden is niet no dig, je kunt zo binnenlopen bij 'De Wilgenburg', Land van Ris 6. Meer informatie bij Antoinette Eilering, 06- 51 69 40 96. Politieke stamtafel Op zaterdag 21 februari or ganiseren D66, Progressief Schiedam en GroenLinks hun 45e Politieke Stamta fel in restaurant Zaalig op de Grote Markt. Tijdens de Stamtafel kunnen Schie dammers raadsleden van deze drie partijen op een in formele manier ontmoeten en meningen en gedachten uitwisselen. Iedereen kan aanschuiven, aanmelden is niet nodig. Er is geen agen da, elk onderwerp kan wor den aangedragen, er speelt in Schiedam genoeg dat de moeite van het bespre ken waard is. De stamtafel in restaurant Zaélig is van 15.0Q tot 16.30 uur. CITROEn CftëATiveTeCHNOLOGie CfTROÉN prefwwertTOTAt. Uitstoot en braiKisiöfoegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens ELhichtliin 715/2007/GE. Verbruikscijfers kunnen ondèr normale .omstandigheden afwijken door o.a. extra uitrusting van de auto, bandenspanning, rijstijlen -omstandigheden eri kwaliteit van bet wegdek De vanafprijs van 16.490 is gebaseerd op specificatie- en fiscale wijzigingen voorbehouden. Afgebeeld model Scan afwijken van bet standaardmodel. Kijk voor meer informatie op citroen.nL GEM. BRANDSTOFVERBRUIK: 3.1 - 4,6 l/100km; 21,7 - 32,3 km/l; C02:82 -107 g/km. w.citroen.nl 1 motorhuis METAALSTRAAT 5 - ROTTERDAM - 010-850 41 50-WWW.MOTORHUIS.NL Ruim 3500 nf showroom. Altijd keus uit ruim 400 dealeroccasions Hlï-Wi maak hier uw uierkplaatsafspraak Budget onderhoudsbeurt 99,95 APKall-in €19,95 Uiintercheck 12,95 Toyota Urban Cruiser Bouwjaar 2011 Deze week van 12.940,- voor 12.440.- TOYOTA Schuttevaeruueg 47 - 49 3044 BA ROTTERDAM Tel. OIO- 2983388, iuunu.goosen.nl -TTÖ!' dé Weekkrant is overal welkom WeGeNeR Media

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 16