Toch weer die Verver Suikerzoet wint Valentijnsprijs Einde Rentevaste Periode? Win 4 kaarten voor China Light in Burgers' Zoo Krant op Facebook Schieveste Activity Jongeren verjaagd met Efteling-muziek OP DE BRES VOOR BOOM TOCH COMPLIMENTEN Klik&Win Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)47311 50 gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. Brandpuntreportage zet kwaad bloed KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Eindelijk zijn we eraf, af van die nare affaire Verver. En dan ineens maakt Brandpunt een uitzending waarin de ex-burgemeester keihard terug slaat Met rechtszaken tegen Bing, Schiedam en de blog SchiedamStad. "Mij is alles afgenomen", klaagt Verver in de documentaire. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Volgens het hui dige college van burgemees ter wethouders is de kijker in de uitzending volledig op het verkeerde been gezet. Wilma Verver zegt hierin stappen te ondernemen te gen haar belagers die haar in 2011 dwongen haar biezen te pakken. In de Brandpunt- uitzending van vorige week dinsdag, zegt zij totaal af gebrand te zijn vooral door tegenwerkende politiek en ambtenaren. Verver strijdt na haar aftre den al jaren via onder meer de rechter om eerherstel. In de uitzending kwamen SCHIEDAM - Wie op zoek is naar leuke foto's en weetjes over en van Schiedam kan een kijkje nemen op onze Facebookpagina. Deze is te vinden onder Facebook. com:Nieuwe-Stadsblad. Op Twitter zijn wij te vinden via: ©NieuweStadsblad. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam, Zadkine en SPG Infra vakopleidingen heb ben dinsdag een samenwer- kingovereenkomst getekend voor het opzetten van Schie veste Activity. Het gaat om een grote 'zand bak/oefenterrein' waar wordt opgeleid in de grond werk-, wegen- en waterbouw (infra). Oefenen Schieveste Activity maakt het mogelijk om in de prak tijk te oefenen met het leggen van straten, het aanleggen van een riool, datakabels of stadsverwarming. Naast dit grote oefenterrein komt een aantal klaslokalen te staan, waar Zadkine en SPG geza menlijk het MBO-onderwijs gaan geven. Het Lentiz LIFE College haakt hier enthousi ast op aan door in het nieu we schooljaar ook te starten met keuzevakken infra, die onderdeel uitmaken van het vernieuwde VMBO-exa- menprogramma. Op deze manier wordt het mogelijk om op één locatie door te stromen vanuit VMBO naar MBO. De gemeente ondersteunt dit initiatief van harte en stelt de grond beschikbaar voor de komende vier jaar. Naast het lesprogramma zal er ook een buurtwerkplaats 'de Buren' worden aangelegd voor met name de bewoners in Schiedam-Oost. De ge meente heeft een betrokken bewoner uit Oost bereid ge vonden de activiteiten rond om de buurtwerkplaats op te zetten en bewoners hiervoor enthousiast te maken. Schieveste Activity is een pilot die een plek krijgt op Schieveste. naast een klagende Verver ook medestanders aan het woord zoals ex-burgemees ter Peper en een hoge amb tenaar die in haar val werd meegesleurd. In de reportage klaagt Ver ver diegenen aan die haar dwongen tot opstappen. Al lereerst de gemeente Schie dam die via de gemeente raad als opdrachtgever een integriteitonderzoek door Bing liet starten. Ook krijgen onderzoeksbureau BING en de blog Schiedamstad ervan langs. Het verhaal van de partijen die Verver aan wil klagen, is helaas niet in de uitzending opgenomen. De jarige Rietzeilers -ze bestaan maar liefst 44 jaar!- hielden afgelopen zaterdag onder grote belangstelling een heuse Sleuteltocht in het hart van Schiedam. Voor het eerst sinds jaren was er weer een optocht in Schiedam; een kleine weliswaar maar een goed begin. Zo vonden de Rietzeilers tenminste. Schiedam heet in de carnavalstijd Brandersgat en blijft zo heten totdat de enige echte onvervalste Stadsprins van Brandersgat dinsdagavond de Stadssleutel teruggeeft aan Burgemeester Lamers. Tijdens de carnaval brengen de Rietzeilers jaarlijks ook weer de nodige bezoekjes aan de Schiedamse verzorgingshuizen. Dat is altijd een enorm feest, waar door honderden senioren enorm van wordt genoten. En met 44 jaar houdt het voor de Rietzeilers dan ook beslist niet op. Meer foto's van de sleuteltocht zijn te vinden op onze Facebookpagina: www.Facebook.com:Nieuwe-Stadsblad. Foto: Rob kamminga SCHIEDAM - Scholengemeen schap Spieringshoek is landelijk in het nieuws nu bekend is geworden dat ze hangjongeren bij de school succesvol verjaagd hebben met bekende deuntjes uit de Efteling. Op RTV Rijnmond was con ciërge Daan Bartels aan het woord die uitlegde dat de school het eerst met klas sieke muziek geprobeerd had, maar dat de jongeren die muziek tot hun grote verrassing juist wel wisten te waarderen. Ze maakten zich er in ieder geval niet door uit de voeten. Nu het liedje van bijvoor beeld het Carnaval Festival of de Indische waterlelies op repeat staat bij de hoofdin gang is er geen hangjongere meer die blijft plakken na schooltijd. Ook RTL Nieuws en de radio pakten het succesje op. Hier was afgelopen weekend rec tor Rob van Oevelen, van de school aan de Van der Brug- ghenlaan, op te horen. De school vindt de muziek een vriendelijker methode dan de hoge pieptoon die door gaans wordt gebruikt. Woensdag 18 februari 2015 Bewoners maken zich sterk voor het behoud van oude groene reuzen www.nieuwestadsblad.nl Bijna alle 78 tegentreffers bij SVV ploften in het net met Bas van den Bulk tussen de palen. SCHIEDAM - Edwin Spek, het bestuur en de vrijwil ligers van het Suikerzoet Filmfestival zijn zaterdag 14 februari onderscheiden met de Schiedamse D66 Valentijnprijs. De leden van D66 zelf hebben op het fes tival gestemd. Edwin Spek, initiatiefnemer, trekker en projectmanager van Suiker zoet Filmfestival mocht een oorkonde en een geweldige taart in ontvangst nemen. Fractievoorzitter Marcel Bregman maakte de uitslag bekend in het Wenneker- pand. Hij sprak daarbij te vens de enorme waardering uit aan Rob Holmer voor de Stichting Stolpersteine, die eveneens in de race was voor de D66 Valentijnsprijs. Taart was er voor de winnaar: het Suikerzoet Filmfestival. Foto: PR Niet alleen Rob ontving een mooie bos bloemen. Ook de kleine Mira, de doch ter van Edwin Spek, werd verwend met een bos bloe men omdat zij altijd jarig is als het Suikerzoet Filmfesti val speelt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 1