Puzzel mee! KNAUS r--dSBSo- Festival Voordeel Oprichter Studentaanhuis.nl: 'Niet bang laten maken voor de computer, wel zelf opletten' V: fcAMPQurg m mmh ^special. SM.M - Campolife^ www.campolife.nl 10x4 r-' De Computer APK «Sart De cursus waarmee 92% haar doel haalt! O www.nieuwestadsblad.nl Knöustlg Knaus Südwind indelingen actiemodellen ^0 Jamet Dethleffs Eriba Knaus 'Festival voordeel varieert per Südwind type. Langeweg 1a I 3274 LZ Heinenoord (Bedrijvenpark Heinenoord) T 0186-60 40 00 Het Nieuwe Stadsblad woensdag 18 februari 2015 31 kunst taal getal doelpunt kleur- middel Engelse jenever staat van de USA werktuig mohamm. vasten maand loofboom bijwoord tieren Engelse munt inleiding godin van de vrede kleur schake ring hevig kwaad bazige vrouw vrouw van Zeus rangtel woord druk kend warm zekere afmeting muziek- leeuw hondje Spaanse titel aan wijzend vnw. vogel zeegod bosgang gods- oordeel spil gewijde kolen emmer patrijs hond 10 geladen atoom Griekse letter Sanders Puzzelboeken 10 Ongetwijfeld heeft u de laatste weken het een en ander mee gekregen over internetfraude, computervirussen, oplichting en andere computer gerelateerde gevaren. De Consumentenbond concludeerde in een onderzoek al dat ongeveer 2 op de 3 computers onveilig is. Het tv-programma Kassa, verschillende kranten, het lijkt wel of iedereen ons wil behoeden voor problemen. "Toch moeten we ons niet bang laten maken", zegt Stu- dentaanhuis.nl oprichter Jan Morriën. "Wel opletten natuurlijk en vooral zorgen dat de computer regelmatig wordt onderhouden, net als uw auto trouwens. Alleen bij dit laatste vindt iedereen het normaal en bij de com puter weten een heleboel mensen bijvoorbeeld niet dat het regelmatig updaten van de computer nodig is om veilig het internet op te kunnen." De computer heeft het leven een stuk makkelijker ge maakt, maar ook de wereld in rap tempo veranderd. Zonder computer en een goede internetverbinding wordt het een stuk lastiger om allerlei zaken te rege len. Overheden, banken, leveranciers, verzekeraars, iedereen verwacht van ons dat we aan de eisen van deze tijd voldoen. Morriën: "Tja, dat gaan we niet meer terugdraaien en laten we wel zijn, de computer brengt ook veel gemak met zich mee en maakt een schat aan informatie en amusement beschikbaar. Het is wel dui delijk dat dit allemaal nooit honderd procent veilig kan. Win vier kaarten voor China Light in Burgers' Zoo Klik&Winj Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie KAARTEN 'a* 1. De algehele beveiliging van de computer 2. De beveiliging en instelling van de internetverbinding 3. De virusscanner 4. De back-up 5. De firewall 6. Aanwezigheid van virussen, spy ware, malware en adware 7. De updates en de werking van het besturingssysteem 8. Aanwezigheid van onnodige bestanden en cookies 9. De vrije ruimte op de harde schijf 10. Aanwezigheid van illegale of ongewenste software 11. Eventuele foutmeldingen 12. De beveiliging en instelling van de router 13. Het opstartproces 14. De updates van de geïnstalleerde programma's 15. Aanwezigheid van onnodige programma's en toolbars Dat geldt overigens voor al les in de maatschappij, maar we kunnen ons wel maxi maal beveiligen. Veilig Internetbankieren Ook banken stellen steeds hogere eisen aan uw com puter en internetverbinding om zo veilig mogelijk te kunnen internetbankieren. "Ze doen er nu nog niet al te moeilijk over, maar de dag is niet ver weg dat we zelf aansprakelijk worden ge steld voor fraude met onze bankrekening, tenzij we de nodige voorzorgsmaatrege len hebben getroffen", stelt Jan Morriën. Studentaanhuis.nl heeft daarom de Computer APK ontwikkeld waarbij op 15 punten wordt gekeken naar de veiligheid en werking van de computer of laptop. Er komt een student bij u langs om alles goed te chec ken en u té adviseren over veilig internetten. Meer informatie - Ga naar www.studentaanhuis.nl of bel op werkdagen tussen 10.00 en 17.00 uur naar 0900 200 12 12 (60ct per gesprek) TO RUN www.starttorun.nf

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 27