Monumentale bomen bedreigd Pop in nood op de Parkweg ANBO-NIEUWS Nog nieuws over het gratis OV voor minima Oproep: 'snel tij keren' COLOFON weGeNeR Media KORT NIEUWS vliegveld Vijftig aan het werk in de werkervaring O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 18 februari 2015 3 Bewoners van de Nieuwe Haven vrezen het kappen van twee monumentale bomen. De bouw van een villa op de hoek BK- laan/Warande dreigen de bomen de kop te kosten. "Waarom", zo vragen bewoners zich af, "moeten deze groene reuzen wijken voor nieuwbouw?" Door Frank Willemse SCHIEDAM - De bomen zijn historisch erfgoed, zo ver zekerde een ambtenaar twee jaar geleden nog. De gemeente zou ze daarom als een monument beschermen. Die verzekering knoopte Mia Zeevalking in haar oren. Tot zij twee weken geleden in het Nieuwe Stadsblad las dat de gemeente vergunning wil geven voor het kappen van minstens één van die reuzen, pal achter haar ach tertuin. Een aanslag op het oude groen dat de BK-laan siert. Al eerder zijn op de hoek BK-laan/Warande twee eeuwenoude kastanjes il legaal gekapt. Die stonden het aanbod van de kavel bouwgrond in de weg. Zo veronderstelt de bewoonster Mia Zeevalking neemt het op voor de bomen in haar achtertuin. "Een aanslag op het groen dat de BK-laan siert." van een herenpand aan de Nieuweifeven. Nu is er dus een kapvergunning voor de plataan aan de BK-laan. Mia Zeevalking luidt de nood klok en protesteert met een eigen zienswijze tegen de voorgenomen bomenkap. Uitzicht De bewoners van de Nieu we Haven genieten in hun ruime achtertuinen van een schilderachtig uitzicht op een rijtje oude bomen. De monumentale panden stam men uit het eind van de ne gentiende eeuw. Grote palei zen met vorstelijke tuinen waar zomaar een privé ten nisbaan in zou passen. Het statige hoekhuis is bekend als de bank Mees en Hope waar in de kolossale achter tuin de bomen zijn geplant. Inmiddels zijn het oude knarren, zoals een kastanje in de tuin van Cross Media. Helaas heb ik nog steeds geen nieuws over het gratis OV voor minima. Eerlijk gezegd begrijp ik niet waarom alles zo lang moet duren. Vorig jaar om deze tijd werd er door de politiek volop mee geschermd: gratis OV voor de 65-plusser. Resultaat: het werd gratis OV voor de minima. Natuurlijk: niets is voor niets, echt gratis is nooit gratis en het geld moet ergens vandaan komen, maar als ik zelf iets beloof, dan heb ik dat vooraf heel goed geregeld. Eerst iets regelen en dan roepen is dan ook mijn standpunt. Ook dat tram 21 niet meer in de avond en op zon dagochtend rijdt is een doorn in mijn oog en geloof mij hierin sta ik echt niet alleen. Word regelmatig aangesproken of ik er iets aan kan doen. Jammer genoeg kan ik er alleen maar over schrijven, anders had ik het heel anders gedaan. Heb de afgelopen weken veel gebruik gemaakt van de tram en de aansluiting op het "busje". Resultaat? Twee keer geen busje, je zult er maar staan in het donker. Maar ook het busje moet op tijd gaan rijden, anders krijgt men claims aan zijn broek. Gelukkig heb ik mijn man bij mij, maar kan het heel goed begrijpen dat iemand die 'alleen is, bang is om s 'avonds de deur uit te gaan. Dat verklaart natuurlijk dat het niet zo druk is in het i busje, men is gewoon angstig, wat begrijpe lijk is. Dat brengt mij weer op de eenzaam heid. Ik krijg echt rillingen dat dit mijn toekomst wordt, geen mens die zich om je bekommert, niemand zit op je te wachten. Nee Stadsregio: er is maar EEN oplossing, de tram gewoon laten rijden de rails lig gen er gewoon) en veel Schiedammers zijn jullie eeuwig dankbaar. Tot volgende week! Joke Ballijns Vervolg van boven SCHIEDAM - Op het naastgele gen nieuwe kavel in project Oranjeburgh staat, achter de Nieüwe Haven, een oude plataan en een iep op de hoek met de Warande. Die bomen zijn eeuwenoud en tornen boven de heren huizen uit. "Het is niet al leen om ons uitzicht op het groen dat wij protesteren tegen omhakken", verklaart Zeevalking haar actie. "Wij willen opkomen voor de hele wijk omdat hier oude bomen wel heel gemakkelijk sneuvelen voor bouwplan nen. Voor Oranjeburgh, de locatie van het voormalig gemeen teziekenhuis, sneuvelden deze week nog een tiental statige paardenkastanjes in de Warande. Dat zou zijn omdat ze ziek zijn, maar nu dreigt hetzelfde lot voor een kerngezonde plataan aan de BK-laan. Commissievergadering De bewoners, onder aan voering van mevrouw Zee valking, laten hun protest horen bij de komende com missievergadering. Hier wil zij inspreken om de politiek partijen eryan te overtuigen dat met monumenten van bomen wel heel voorzich tig moet worden omgegaan. Ook procedureel, want is het niet raar dat al met heien is begonnen terwijl de kap vergunning nog loopt? Haar oproep is het tij te keren voordat al het groene erf goed weg is. O Reageren? redactie.ns@ wegenermedia.nl SCHIEDAM - De grauwe kop- gevels van drie flats aan de Parkweg zijn een paar we ken geleden door bewoners, kinderen, Mac Brandersstad en Pimp je wijk omgetoverd in fleurige gevels versierd met uitgezaagde kinderfiguren. Na enkele dagen hing er echter al een pop op z'n kop. Een van de uitgezaagde pop pen bleek niet goed beves tigd en hing aan een schroef op de kop aan de gevel. Een uitgezaagde pop opnieuw bevestigen is op zich geen probleem, maar de poppen hangen op grote hoogte aan de forse gevels. „Irado wilde wel helpen met een hoog werker, maar omdat er op Een pop was losgeraakt, maar hangt nu weer keurig recht op de Parkweg. Foto-.pr grote hoogte gewerkt moest worden bleek de hoogwer ker na aankomst net te kort", vertelt Esther Pieterse van Pimp je wijk. Gelukkig kon Schoonmaakbedrijf Schie dam er wel bij en hangt de pop nu weer keurig recht. Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T(0900)424 5726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop 1(088)0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Onderzoek ultrafijnstof REGIO - De provincie Zuid-Holland gaat er bij Staatssecretaris Mans veld op aandringen dat de uitstoot van ultrafijnstof door opstijgende vliegtui gen van Rotterdam-The Hague Airport (RTHA) onderzocht wordt. De Na- tuur- en Milieufederatie Zuid-Holland (NMZH) alarmeerde onlangs ook al dat de gezondheid van omwonenden mogelijk in het geding is door de ul- trafijnstofuitstoot van ver trekkend vliegverkeer. Uit onderzoek rond Schip hol waarover TNO eind 2014 publiceerde bleek dat opstijgende vliegtui gen veel hogere concen traties ultrafijnstof ver oorzaken dan tot nu toe altijd werd aangenomen. Ultrafijnstof vormt een risico voor de gezondheid van omwonenden omdat dit ontstekingen in het li chaam kan veroorzaken. Dit kan leiden tot long aandoeningen, hart- en vaatziekten, kanker en hersenschade en een lage re levensverwachting van omwonenden. Naar aan leiding van het onderzoek van TNO heeft Staats secretaris Mansveld de Tweede Kamer toegezegd een vervolgonderzoek uit te laten voeren. Naar aan leiding van Statenvragen is duidelijk geworden dat de provincie Zuid-Hol land aan zal dringen om bij het vervolgonderzoek naast Schiphol ook an dere luchthavens, waar onder dat in Rotterdam te betrekken. SCHIEDAM - De gemeente en Irado slaan de handen ineen om langdurig werk zoekenden een kans te bieden op regulier werk door het aanbieden van een werkervaringsplaats. Woensdag 11 februari on dertekenden beide partij en een overeenkomst. De kandidaten worden door de gemeente aange wezen om - met behoud van uitkering - een werk- stage van minimaal drie maanden tot maximaal een jaar bij Irado te door lopen. Het gezamenlijke motto van de wethouders Stam en Van Steenderen en Irado-directeur André Hertog hierover is: 'Met elkaar helpen we zo lang durig werklozen weer terug te keren in het ar beidsproces." Examens bij Rijnmondband SCHIEDAM - Zaterdag 14 fe bruari was de dag van de examens bij de Rijnmond band. Leerlingen van de JeugdRijnmondband en Rijnmondband deden examen, tien in totaal. Ie dereen was geslaagd, zes voor het A-diploma, drie voor het B-diploma en één voor het C-diploma.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3