Süheyl Uyar gaat voor het eerst Europa in Bierens ziet Nexus winnen 799,00,- MEIER Gerard Burgerlaan 16 Tweemaal brons Jeugdvoetbaldriedaagse Ongeslagen kampioen Even koploper Toonzaalmodellen tegen grote kortingen nu voor 2-zits nu voor 499,00,- ninginrichting www.veringmeierwoninginrichting.ri O www.nieuwestadsblad.nl Süheyl Uyar. Onhoud die naam. Komend weekeind gaat de judoka voor het eerst Europa in. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Staande naast zijn clubgenoot Mark Roon (2.04 en +100 kg) is de net 16 jaar geworden judoka een klein manneke. Maar in de gewichtsklasse -55 kg is hij bezig een grote worden. Al vele jaren staat zijn naam prominent in de uitslagen lijsten. En dat zet zich ook dit jaar voort. De resultaten op de door de judobond als meetmoment aangewezen wedstrijden, liegen er niet om. Zijn drie optredens leverden één maal een eerste en éénmaal een tweede plaats op. Re den voor de selectieheren van de bond om hem uit te zenden naar Italië voor zijn eerste optreden op de Euro pean Cup voor judoka's tot Naast de 2.04 meter van clubgenoot Mark Roon oogt Süheyl Uyar een klein manneke. Maar in zijn gewichtsklasse is hij een grote. Foto: PR 18 jaar, waar hij gecoacht wordt door Sportinstituut Schiedam-coach Dimitri van derHoeven. Goede re sultaten op dat niveau kun nen tickets voor EK en WK opleveren. Voor de Schie dammer wordt het een duik in het diepe. "In Nederland bestaat er in zijn klasse al een enorme concurrentie. Europees zal het niet anders zijn", bekijkt Si's Arthur den Hamer de krachtverhoudin gen. "Hét is een beetje een open boek. Daar zal blijken hoe hij er internationaal voor staat. Ik hoop, dat het lukt om te scoren en zich voor meerdere van dit soort wedstrijden te plaatsen. Het is een prachtige leerschool." SCHIEDAM - Nadat Nexus vorige week via een over winning op NIO het verblijf in de derde klasse al had geprolongeerd, leverde ook de voorlaatste zaalwedstrijd een zege op. Op de tribune zag de langzaam van een longembolie herstellende trainer Peter Bierens het achttal van interim-trainer Ed Pak met 14-13 winnen van Ventura Sport. Nexus nam meteen met 4-0 de lei ding. De bezoekers kwamen wel dichterbij, maar klamp ten niet aan. Na de rust (8-6) kwam Ven tura Sport toch langszij, maar de Schiedamse korf ballers tilden het verschil meteen naar 2 doelpunten. Daarna was bij de Strijense club het vuur op. SCHIEDAM - Op het Neder lands kampioenschap voor judoka's tot 21 jaar hebben Süheyl Uyar en Mark Roon (van Sportinstituut Schie dam) brons veroverd. Uyar bereikte de kwartfinale in de klasse -55 kg. Daarin ver loor hij van Arthur Heeres, maar bereikte via de herkan sing en twee gewonnen par tijen alsnog de strijd om het brons. Mark Roon (+100 kg) stelde de derde plaats veilig via een mooie uchi-mata (goed voor ippon). Roderick Weij (-90 kg) maakte, na een lange afwezigheid, zijn ren tree en werd negende. Bor- han Deljo (14) verloor zijn partij van de latere kampi oen Roy Koffijberg en daar na ook in de herkansing. SCHIEDAM - Net nadat de ba sisscholen de deuren sluiten begint bij de voetbalvereni ging HBSS, zoals het wordt genoemd, de leukste peri ode van de zomervakantie. Jongeren van 6 tot en met 13 jaar kunnen er dan van af maandag 11 tot en met woensdag 13 juli terecht voor de clubvoetdagen. Een uitdagende driedaagse, waar uiteraard veel aan voetbaltechniek gedaan wordt. Daarnaast zorgen een voetbalquiz met door profspelers gestelde vragen en de strijd om de penalty bokaal voor een mooie mix van voetbal en plezier. De driedaagse, waarbij de or ganisatie zorgt voor eten en Al drie wedstrijden voor het einde van de competitie vierde de Ci-jeugd van korfbalclub Nexus hun kampioensfeestje. Zelfs OZC C2, de nummer twee van de ranglijst, was niet in staat om de ongeslagen Schiedamse jongeren af te stoppen. Na de 11-4 winst kon er gejuicht worden. Foto: PR drinken, begint dagelijks om 9.00 uur en wordt pas om 17.00 uur afgesloten. HBSS- coördinator Koos Lansber gen vertelt, dat de club zich ten doel gesteld heeft om er een waar voetbalfeest met glunderende kinderen en tevreden ouders van te ma ken. De voetbaldagen zijn niet clubgebonden: ook jongens en meisjes, die lid zijn van een andere vereniging kun nen zich melden. De drie dagen zijn, vindt HBSS, prettig geprijsd en kosten 99,00 euro inclusief com pleet voetbaltenue. Inschrijven is nu al mogelijk via www.clubvoetbaldagen. nl SCHIEDAM - Het tiental van schaakclub HZP/Schiedam is tijdelijk koploper van de eerste klasse A. Dat danken de schakers aan de 4,5-3,5 winst op Dordrecht 2. De koppositie is overigens van korte duur. Zodra de num mers 2 en 3 Sliedrecht 2 en Nieuwerkerkhun uitgestelde wedstrijd hebben gespeeld, zakken de Schiedammers naar de 2e of 3e plaats. Tegen Dordrecht begon HZP dank zij winst en remise (Verha gen en Kapitonenko) in twee vooruit gespeelde partijen met een 1,5-0,5 voorsprong. Daarna wonnen Juijn en Van der Mast, speelden Van Baarle en Zoorop remise en verloren Van Loenen en Van Zessen. 3131 KZ Vlaardingen Telefoon: 010 4260193 info@veringmeierwoninginrichting.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 8