Drukbezocht symposium Parkinson in Frankeland Spirit op zoek naar revanche op Pollux VST/Schiedam is tevreden ZORG WELZIJN Naar de finale? Gedoe over bloedvlekje Softbaidag Parkinsoncafés in Frankeland Taart voor Asvion C1 woensdag 25 februari 2015 -Jio O www.nieuwestadsblad.nl SCHIEDAM - Voor Van Stigt Thans/Schiedam zit de competitie erop. Met een vierde plaats hebben de dammers uitstekend gepres teerd. Tegen Damlust, dat zijn topspelers op de laag ste borden liet spelen, werd met 5-15 winst de kroon op het werk gezet. Clerc, Heus- dens, Van Berkel, Luteijn, Van der Stap en Kos won nen. Gantwarg, Rentmees ter en De Jager finishten met een remise. Invaller Waldo Aliar slaagde er tegen een tegenstander met een veel hogere rating niet in om een prachtige partij met winst of remise af te sluiten. In de ereklasse eindigden VBI en Apeldoorn op de hoogste positie. Een barrage beslist het landkampioenschap. SCHIEDAM - HZP/Schiedam lijkt, net als vorig jaar, op weg naar de finale van het RSB-bekertoernooi. Het Schiedamse kwartet, spe lend in de eerste klasse, is gevorderd tot de halve finale waarin het de lijstaanvoer der van de promotieklasse Rokado treft. In de kwartfi nale versloeg het Overschie met 1-3 na overwinningen van Juijn, Kapitonenko en Van Baaien. Fianchetto heeft nog wat punten nodig om in de promotieklasse te overleven en koesterde de 4-4 tegen het hoger geklas seerde Messemaker 2. Winst was er voor Kruidenier en Van der Hidde. Sio, Voogt, Burgerhout en Verschoor behaalden een remise. SCHIEDAM - Voor Süheyl Uyar (Sportinstituut Schie dam) verliep het debuut in het Nederlands team niet zoals hij zich gewenst had. In het toernooi om de Cadet European Judo Cup kwam hij niet verder dan de eerste ronde. Aan zijn uitschake ling door Tiziano Falcone (yuko) ging veel gedoe vooraf. Het begon met twee bloedvlekjes, die werden ge vonden bij de keuring van zijn judopak. "Waarschijn lijk opgelopen tijdens de warming-up", veronderstelt Si's Arthur den Hamer. "Het nieuwe pak zat niet lek ker. Tot overmaat van ramp schrijven nieuwe regels voor, dat judoka's, na het af keuren van de kleding, niet door hun vaste coach bege leid mogen worden." Dus werd de uit Schiedam mee gekomen Dimitri Nobel de toegang tot de sporthalvloer geweigerd. "Wat dat met een 16-jarige doet laat zich ra den. Ik zeg niet dat het een doorslaggevende rol speelde bij zijn uitschakeling, maar goed zal het hem niet heb ben gedaan." Via het Zuid-Hollands kampioenschap tot 15 jaar plaatsten Givan van Dorst, Anton Nientied, Mariëlle Langenbach, Fabiënne van Dorst, Simon de Gier en Danny Gommel zich voor het Nederlands kampioen schap. Het Expertisecentrum Mor bus Parkinson van de Fran- kelandgroep heeft op zater dag 24 januari jongstleden een symposium georgani seerd voor mensen met Park inson en hun mantelzorgers. Tijdens dit drukbezochte symposium in Frankeland is de eerste uitgave van het werkboek Doctor Beat gepre senteerd. Het Expertisecentrum Mor bus Parkinson heeft, in sa menwerking met het ArteZ Conservatorium, beweeg- 'programma's ontwikkeld voor mensen met Parkins on. Deze beweegprogram- ma's zijn aan bewoners en cliënten met Parkinson in Frankeland aangeboden om te onderzoeken op welke manier zij het beste kunnen bewegen en in beweging kunnen komen. Uit dit on derzoek is naar voren geko men dat op basis van dui delijke ritmische impulsen mensen met Parkinson zich soepeler kunnen bewegen. Wetenschappelijk onder zoek naar auditieve stimu latie (deze zogenaamde rit mische impulsen) toont dit eveneens aan. Jarenlange praktijkervaring in combinatie met het we tenschappelijk onderzoek is de basis geweest voor het werkboek Doctor Beat. Het werkboek, met een cd met op maat gecomponeer de muziek, is geschikt voor fysiotherapeutische oefe ningen, zelfmanagement, groepsprogramma's in de zorg en voor gebruik thuis. De uitgekiende ritmische stimulatie van Doctor Beat's muziek maakt bewegen ge makkelijk en leuk. De heer Struiksma, be stuurslid van de Parkinson Vereniging, heeft het eerste exemplaar van het werkboek Doctor Beat in ontvangst ge nomen. Hij was zeer onder de indruk dat ook'mensen met Parkinson zelf nauw betrokken zijn geweest bij de uitgave. Zij hebben mee gedacht op welke wijze de beweegoefeningen het beste uitgevoerd kunnen worden, maar ook hoe de muziek optimaal voor hun klinkt, namelijk met een duidelijke Beat. Indien u interesse heeft in dit werkboek, kunt u deze bestellen via www.meme.nl. De kosten van dit werkboek zijn 14,95. Tijdens het symposium heb ben de deelnemers diverse workshops gevolgd over be wegen op muziek onder be geleiding van onder andere een fysiotherapeut, muziek- therapeut of activiteitenbe geleider van het expertise centrum. Ook waren er veel geïnteres seerden voor de specifieke workshops voor mantelzor gers. In deze workshops zijn onderwerpen aan de orde gekomen waar man telzorgers in de zorg aan hun naaste mee te maken (kunnen) hebben. Hierbij is vooral aandacht besteed aan het herkennen van verande ringen in het ziekteproces van hun naaste en het soms kwetsbare evenwicht tussen zorg geven en het overne men van handelingen. Als u vragen heeft of meer informatie wilt over het expertisecentrum Morbus Parkinson van de Franke- landgroep, kunt u contact opnemen met Saskia Inne- mee, sociaal pedagogisch werker via telefoonnummer 010 - 4264925 of per email s.innemee@frankelandgroep.nl. hoogte worden gehouden. Ook worden regelmatig pre sentaties over het aanbod van het expertisecentrum gegeven. U kunt hierbij denken aan uitleg over de expertise van de diverse behandelaren, cursussen die voor mensen met Park inson en hun mantelzorgers worden georganiseerd, vi siteclubs voor mensen met Parkinson, een specialisti sche dagbehandeling en een Parkinsonkoor. Afsluitend is er een informeel gedeel te waar bezoekers elkaar, onder het genot van een drankje, kunnen spreken. Het eerstvolgende Park- insoncafé vindt plaats op woensdag 11 maart van 14.30 tot 16.30 urn in Frankeland. Het Parkins- oncafé bestaat dan 5 jaar en dit jubileum gaat feestelijk gevierd worden! U bent van harte welkom het Parkinsoncafé te bezoe ken. De toegang tot het café is vrij. Zie www.frankelandgroep. nl voor de exacte data, tij den en onderwerpen van de Parkinsoncafés in 2015. Nadat Asvions damesteam in de zaal eerder (met de meeste doelpunten voor en minste tegen) het kampioenschap vierden, moest een week later Meisjes Cl aan de bak om de titel zeker te stellen. En dat lukte. Op de slotdag werden Spirit en Ypenburg verslagen. Daarna was er taart. Foto: PR SCHIEDAM - SV&HV Schie dam organiseert op maan dag 6 april (tweede Paas dag) de eerste editie van de Softball Ladies Day. De dag is niet alleen bestemd voor dames, die nu lid zijn, maar richt zich mede op soft- balsters die ooit bij de club gespeeld hebben en, zoals beschreven wordt, 'zin heb ben om weer eens te ballen, maar vooral willen bijpra ten en borrelen'. Om 12.00 uur wordt een toernooitje gespeeld door de aanwezige mixed- en gelegenheids teams. Vanaf 16.00 uur volgt een buffet (kostenlO euro) en tijd om herinneringen op te halen. Wie er bij wil zijn kan zich melden via reunie- schiedam@outlook.com Naast symposia organi seert het Expertisecentrum Morbus Parkinson van de Frankelandgroep ook één keer per twee maanden een Parkinsoncafé. Het Parkins oncafé is een trefpunt om mensen met Parkinson, him partner en overige mantel zorgers lotgenotencontact te bieden. Daarnaast biedt het Parkinsoncafé presentaties van deskundigen (zoals de neuroloog uit het Vlietland Ziekenhuis), zodat de be zoekers van het café steeds van ontwikkelingen en mogelijkheden rondom de ziekte van Parkinson op de Voor de vrouwen van Spirit en Pollux begint deel twee van de competitie met de derby der derby's. Door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Voor Pollux is, in de strijd om lijfsbehoud, winst een must. De" Vlaar- dingsen bezetten de voor laatste plaats. Voor het zo goed als veilige Spirit staat de eer en, na het 1-0 verlies in de heenwedstrijd, ook re vanche op het spel. Coach Maurits Eikenhout vindt het te ver gaan om het duel van het etiket 'beladen' te voor zien. "Het is gewoon één van de wedstrijden." An derzijds ië het wel een op stapje naar het doel, dat hij nastreeft: "We willen naar boven blijven kijken. Wel iswaar zijn de play-offs ver buiten ons bereik, we willen nog wel een paar plaatsen klimmen." In dat beeld past Maurits Eikenhout (midden) zet zijn meiden op scherp: 'We hebben met Pollux en onszelf een appeltje te schillen.' Foto: spiritonline.nl een overwinning op Pollux. Terug in de tijd constateert hij, dat zijn formatie zich na een aarzelende competi tiestart, de zaakjes goed op de rit heeft en zich bij het ingaan van de winterstop te rugvond op de vijfde plaats. Toch plaatst hij de kantte kening, dat "ze zich, gezien de kwaliteit die het team in huis heeft, wel moeten gaan gedragen als een eersteklas ser." Dus weten ze dat ze tegen Pollux anders aan de bak moeten dan in de eer ste wedstrijd. "We hebben nog een appeltje met hen en onszelf te schillen. We begonnen toen te makkelijk en hebben de kans te laten zien, dat we beter zijn."

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 10