Q vrijwilligers academie ii it ii FEB-MEI 2015 f O O II li r Wat GA jij doen? nieuwe GRATIS cursussen Vrijwilligers nfEP Servicepunt Schiedam ff cB Veel Schiedammers willen wel iets doen voor een ander. Het Servicepunt Vrijwilligers Schiedam ondersteunt alle vrijwilligers(organisaties) van Schiedam. Dit gratis cursusaanbod wordt gezamenlijk ontwikkeld en aangeboden door de Service punten van Vlaardingen," Maassluis en Schiedam. Schiedammers kunnen nu ook cursussen in Vlaardingen en Maasluis volgen, en andersom. Alle voorwaarden en het actuele volledige cursusaanbod vind je op: www.vrijwilligersschiedam.nl Wordpress di 10,17, 24, 31 maart en 7 april 119.00 uur - 22.00 uur Een goede website is onmisbaar voor elke orga nisatie. Met Wordpress kun je zelf een website ontwerpen, bouwen en onderhouden. Welkom online! Voor deze cursus is basiskennis van computers/internet een vereiste, evenals be schikking over een eigen laptop. Crowdfunding di 14 en 21 april en 19 mei 119.00 uur - 21.00 uur Wat is crowdfunding nu precies? En hoe kun je deze manier van alternatieve financiering inzetten voor jouw organisatie? Na een introductie ga je zelf aan de slag met je eigen crowdfunding plan. Van idee naar plan: begroting en dekkingsplan voor fondsenaanvraag ma 30 maart en 13 april 119.30 uur - 21.45 uur Ga aan de slag met je eigen projectplan, begroting en dekkingsplan om goed voorbereid een fondsenaanvraag te kunnen doen. Fondsen vinden do 21 mei 119.30 uur - 21.45 uur Nederland kent duizenden fondsen. Welke passen goed bij jouw organisatie of project? Eerste hulp aan kinderen WO 4,1118, 25 maart en 1 april 119.30 uur - 21.30 uur Een ongeluk zit in een klein hoekje. EHBO vraagt bij baby's en kinderen vaak om specifieke kennis. Dit is een volledige cursus, inclusief cursusboek, die bestaat uit vijf avonden en wordt afgesloten met een toets. Deze cursus is alleen voor vrijwilligers die (aantoonbaar) werken met baby's/kinderen. Driedaagse cursus levensreddend handelen dinsdag 12,19 en 26 mei 119.30 uur - 22.00 uur Als vrijwilliger werk je vaak met mensen. Dat brengt verantwoordelijkheden met zich mee, zeker als het risicogroepen betreft. Daarom is het belangrijk dat elke organisatie kan rekenen op mensen die eerste hulp kunnen verlenen. Jij vraagt, wij DOEN! Ontwerp je eigen cursus Mis je iets in het aanbod? Heb je een goed idee voor een cursus? Wij nodigen je zouden kunnen realiseren. Cursussen op maat (voor organisaties) In samenwerking met organisaties kan het Servicepunt Vrijwilligers ook specifieke trainingen voor vrijwilligers (mede) organiseren en verzorgen. Wil je meer informatie over de mogelijkheden, neem dan gerust contact op. Opfriscursus levensreddend handelen Cursus IVA op verzoek (Instructie Verantwoord Alcohol schenken) Schrijven voor internet en sociale media Schrijven van persberichten Leiding geven aan vrijwilligers Presenteer jezelf en vindt nieuwe leden, vrijwilligers en donateurs Cursus feedback en effectieve vergadertechnieken Cursus tekst en redactie Ga naarwww.vrijwiliigersschiedam.nl of bezoek ons Servicepunt in de Bibliotheek Openingstijden: ma - woe 13.00 tot 17.00 uur, do - vrij 10.00 -14.00 uur Bezoekadres: Stadserf 1 Telefoon: 010 - 714 63 80

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 16