'Ik was haar favoriete neefje' Vrijwilligers Academie biedt hulp KORT NIEUWS COLOFON WIJ HEBBEN WEER IETS NIEUWS BIJ DE ANBO Beter inzicht in effecten keuzes WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@svegenermedia.nl T(0900)424 5726 1 vvvsw.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies Efamilieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088)013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum Algemene voorwaarden en overige B.Stikkelorum@wegenermedia.nl informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Média BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Het Nieuwe Stadsblad woensdag 25 februari 2015 3 O www.nieuwestadsblad.nl Bent u een postzegelverzamelaar? Met een duur woord ook wel filatelist ge noemd, dan hebben wij iets nieuws voor u. Vanaf maandag 2 maart, is e^een ruilbeurs in de sociëteit op maandagmid dag tussen 13.00 en 16.00 uur. Niet alleen voor leden maar iedereen is welkom. Misschien een idee om vooraf bij ons te lunchen, maakt u er gelijk een uitje van en ziet u hoe gezellig het bij de ANBO is. Post zegels: wie heeft ze niet gespaard en wié spaart ze nog, dat moeten heel veel mensen zijn, kom eens een kijkje nemen. Voorlopig een proef van twee maanden maar als het aanslaat, gaan wij er in september mee door. Vanaf diezelfde maandag staat ons belastingteam weer in de start blokken. Er hebben zich al heel veel mensen aangemeld en wilt u ook onze hulp, wacht dan niet te lang en bel André van Riel (tel. 06-28451370) voor een afspraak. Zoals u weet kunnen wij alleen die mensen helpen die lid zijn van een ouderenbond, wel zo eerlijk tegenover onze trouwe leden die ons ondersteunen met hun lidmaatschap. Uw eigen bijdrage voor deze hulp is nog steeds 10 euro. Wilt u lid worden dan mag u mij bellen op tel. 06 22724227 en dan maak ik het voor u in orde. Vorige week was er de themadag wonen. Door Woonplus werd veel uitleg gegeven hoe één en ander vanaf 1 juli gaat worden. Ik moet u zeggen, IK werd er niet blij van. Van al die regeltjes die er dan gaan gelden voor subsidies, doorstroming, het scheef wonen. Maar die regels zijn al lemaal door hogerhand opgelegd, iets waar de woningcorporaties niets aan kunnen doen. Of het gaat werken? De tijd zal het leren. Tot volgende week. Joke Ballijns SCHIEDAM - Besluiten die de gemeenteraad neemt, heb ben vaak niet alleen finan ciële gevolgen voor de actu ele begroting, maar ook voor toekomstige jaren. Afgelo pen dinsdag besloot de ge meenteraad tot het inzetten van het instrument 'balans- sturing'. Hierdoor krijgt de raad een beter inzicht krijgt in de financiële effecten van zijn keuzes. Wethouder Nathalie Gou weleeuw (Financiën): "We zijn er de afgelopen jaren in geslaagd de financiën van Schiedam op orde te brengen. Ook voor de lan gere termijn streven we naar duurzaam financieel beleid. Straks bij de behandeling van de zomernota neemt de raad een aantal besluiten voor de begroting van het volgende jaar. De keuzes die deze zomer worden ge maakt, hebben ook gevolgen voor schuldpositie en het beheersen van risico's. We gaan die effecten nu beter inzichtelijk maken. Zo we ten we waar we aan toe zijn. De Schiedammer moet erop kunnen blijven vertrouwen dat Schiedam zorgvuldig met haar middelen omgaat - uiteindelijk gaat het om be lastinggeld." In heel Nederland komt er meer aandacht voor het the ma financiële positie van ge meenten. Naast een sluiten de begroting wordt steeds nadrukkelijker ook gekeken naar het weerstandsver mogen en de schuldpositie. Schiedam behoort landelijk gezien tot de kopgroep van gemeenten die deze finan ciële aspecten inzichtelijk maken. Siljee kandidaat voor Provinciale Staten SCHIEDAM - Schiedammer Menno Siljee (47) staat op plaats 7 op de lijst van de Partij van de Arbeid voor de verkiezingen voor de Provinciale Staten op 18 maart. Gezien het aantal zetels dat de partij nu in de staten heeft, tien, lijkt dat een plek die verkies baar is. "Maar de lande lijke peilingen geven aan dat het nog wel moeilijk kan worden", aldus de oud-wethouder en -raads lid. Overigens is hij de enige bewoner van de Waterweggemeenten die zo hoog op een lijst is ge plaatst. Siljee is bijna twintig jaar actief geweest in de lokale politiek. De keuze voor de Zuid-Hollandse politiek lijkt dan ook een opvallen de. "Als lokaal bestuurder ben ik echter vaak tegen de letterlijke grenzen van de mogelijkheden van de ge meente aangelopen. Zeker in een stad als Schiedam, gelegen in de Rotterdamse regio, is samenwerking op economisch, werkgele genheids- en milieuvlak van essentieel belang. Af stemming van activiteiten is van wezenlijk belang om gezamenlijk doelen te bereiken. Daar wil ik mij dan ook in de provincie voor gaan inzetten" Kapsalon sluit definitief na brand SCHIEDAM - In de nacht van 28 op 29 december brak er een grote brand uit in kapsalon Femmy aan de Mgr. Nolenslaan in Schiedam. De schade van de brand, vermoedelijk het gevolg van brandstich ting, is groot. Zo groot dat de eigenaren Fem en Ab Hogedoorn hebben besloten hun zaak defi nitief te sluiten. "Herstel is hierdoor niet meer te realiseren. Om die reden en vanwege onze leeftijd zijn wij genoodzaakt onze kapsalon, na ruim 47 jaar, te beëindigen", aldus het echtpaar. Eind jaren '70 werd de sa lon, die in 1966 voor het eerste de deuren opende, ook al eens getroffen door een brand. Toen was kort sluiting de oorzaak. Een prik? Zo gepiept! SCHIEDAM - In Sporthal Margriet is woensdag 4 maart een vaccinatiedag. De organisatie is in han den van Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Tijdens de vaccinatiedag vaccineert het CJG 9-ja- rigen tegen difterie, teta nus, polio (DTP) en bof, mazelen en rodehond (BMR). Meisjes die dit jaar 13 worden, ontvangen de vaccinatie tegen het baar- moederhalskankervirus (HPV). Voor kinderen is een vac cinatie best spannend. Daarom is er speciaal voor kinderen een website: www.eenprikzogepiept. nl. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Vrijwilligers zijn tegenwoordig meer en meer de motor waarop de samenleving draait. Het Servicepunt Vrijwilligers Schiedam wil vrijwilligers daarom goed ondersteunen. Zo biedt ze onder meer gra tis trainingen en workshops aan over dingen als finan ciën, sponsoring en spreken in het openbaar. Het com plete cursusaanbod is te vinden in een nieuwe flyer die op heel veel plaatsen in de stad te vinden is. Online is hij te vinden op www.vrij- willigersschiedam.nl. Het cursusaanbod van de Vrijwilligers Academie is bedoeld voor vrijwilligers. Daarnaast kan het service- Vrijwilligers. Noem het maar op bij krijgen! punt Vrijwilligers Schie dam ook een specifieke cursus voor organisaties (en hun vrijwilligers) ver- n je kunt er wel ondersteuning Foto: pr zorgen. Wie een brandende vraag heeft kan natuurlijk altijd contact opnemen met het servicepunt. Maandag werden zestien stoeptegels voor de deur van weggevoerde Schiedamse Joodse families geplaatst. Na gedenkstenen op de Hoogstraat liggen ze nu ook op de Broersveld en Broersvest. En één buiten centrum, op de Buys Ballotsingel. SCHIEDAM - "Ik was haar fa voriete neefje", vertelt een familielid over zijn in de oorlog weggevoerde tante. Daar op de hoek Buys Bal lotsingel 89a woonde tante Margaretha Fieri ier. Ze over leefde de oorlog niet. Tante Greet kwam, na het bombar dement op R'dam, samen met haar getrouwde zus hier wonen. Ze was een zelfstan dige, alleenstaande vrouw. Haar verloofde overleed aan TBC. Een frisse dertiger die werkte bij Van de Bergh en Jurgens in de zuivelfabriek. Daar werden in de oorlog alle Joodse mensen ont slagen en naar concentra tiekampen gestuurd. Ook tante Gré ging via Wester- bork naar het beruchte ver nietigingskamp .Auschwitz. In augustus 1941 schrijft zij Enkele familieleden Fierlier met Joodse keppeltjes bij de Stolpersteine plaatsing voor Tante Greet op de Buys Ballotsingel 89a. Foto: Frank Willemse hoopvol vanuit Westerbork dat de dokter haar aanraad de om direct bij aankomst naar de dokter in Silezië (Auswitsch) te gaan. Dan krijg je misschien wat lich ter werk, zo opperde hij. Tevergeefs, acht weken later was zij overleden, op 38- jarige leeftijd. Slechts een aantal brieven en persoon lijke gegevens zijn bewaard gebleven. "Daarom is zo'n struikelsteen een prachtig gebaar", zegt het familielid. De nabestaanden staan stil voor hun oude woonhuis in Schiedam Oost. Ze zijn verheugd dat de Stichting Stolpersteine Schiedam hun verzoek inwilligde voor een herdenkingstegel. Op de messing steentjes staat de naam, deportatied^tum en overlijden. Een klein ge baar en stille getuige voor de slachtoffers die niet ver geten mogen worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3