Violier maakt heerlijke High Tea Nieuwe natuurlijke oplossing bij prostaat- en piasproblemen Het Schoentje Multikoren met zonnebloempitten 2 Pain au chocolat BSO 1,- Boerencalce Snijder bij Post Scriptum Foto's worden filmpjes bakkero ammerlaan Onze webwinkel op TE HUUR GARAGEBOX HET VOORDEEL VAN BLIND ZIJN? O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 25 februari 2015^ SCHIEDAM - Als er één Schie- damse molen veel draait, dan is het wel molen De Vrijheid aan de Noordvest. Dat is niet voor niets. Hier is namelijk het ambachtelijk maalbedrijf gevestigd van erfgoedstichting De Schie- damse Molens. Afgelopen woensdag werd de molen bezocht door een beoordelingscommissie van het Ambachtelijk Korenmo- lenaarsgilde (AKG). Molen èn molenaar slaagden met vlag en wimpel en zijn van af nu lid van dit landelijk beroepsgilde. Steengemalen meel, van vaak oude graansoorten, verheugt zich in een her nieuwde belangstelling. Hetzelfde geldt voor lokaal geproduceerde producten. Dit vereist echter ouderwets vakmanschap en een maal- vaardige molen die zich kan meten aan de eisen van de moderne tijd. In Nederland worden deze voorwaarden bewaakt door het Ambachtelijk Korenmo- lenaarsgilde. Zij keuren de molen, de kennis en vaar digheid van de molenaar en de kwaliteit van het eind product. Als alles voldoet aan hun landelijke standaard dan krijgt de betreffende mole naar met molen hht recht om het keurmerk van het gilde te voeren. Jeneverindustrie Molen De Vrijheid is één van de historische bran dersmolens die in de 18e en 19e eeuw werden gebouwd voor de jeneverindustrie. Momenteel is het de enige Schiedamse negentiende eeuwse molen waar nog actief wordt gemalen voor bakkers, branders, horeca en detailhandel. SCHIEDAM - Schrijver Philip Snijder is zondag 1 maart te gast bij boekhandel Post ScriptumHij leest voor uit eigen werk en wordt geïnterviewd. De nadruk zal liggen op zijn nieuwe boek 'De volcontinu'. In twaalf episodes kijken we steeds mee door de ogen van een mannelijke ik-figuur op verschillende leeftijden. Snijder (1956) debuteerde in 2007 overtuigend met Zon- dagSgeld, dat genomineerd werd voor de Academica Debutantenprijs en inmid dels elf keer is herdrukt. Lunchlëzen begint om 12.00 uur, entreeprijs 7,50, lichte lunch inbegrepen. Adres: Hof van Spaland 31. SCHIEDAM - Zondag 1 maart is het weer koopzondag in de Nieuwe Passage Schiedam. Ondernemers openen hun deuren vanaf twaalf uur tot vijf uur. De Fun Flips Stu dio is deze dag ook present. In de studio kunnen één tot vier bezoekers voor de ca mera plaats nemen en wordt er een korte film van hen gemaakt. Zij mogen dansen, springen of gek doen. De beelden worden vervolgens afgedrukt in een flipboekje. Wanneer je dit boekje snel door je duim laat glijden komen alle plaatjes als een filmpje tot leven. Hoe leuk is dat! En... parkeren in de ga rage van de Nieuwe Passage is die zondag gratis. Molenaar Theo De Rooij op de Vrijheid: De molen was lid van het eerste uur van het korenmolenaarsgilde. Foto: Paul Sporken SCHIEDAM - Vanaf 1 maart is er elke maand tijdens de koopzondag een vlooien markt en braderie van 10.00 tot 16.00 uur op het Broers- veid en op het Land van Belofte. Vanaf 12.00 uur is er bovendien live muziek De kinderen van De Violier namen natuurlijk ook de bediening voor hun rekening. Het was een geslaagde middag. Foto-.pr SCHIEDAM - Vijfentwintig leerlingen van basisschool De Violier uit Sveaparken hebben afgelopen week een heerlijke High Tea verzorgd voor 75 senioren in geria trisch centrum DrieMaas- Stede. De High Tea was mogelijk gemaakt door een december- sponsoractie. Het geld dat zij op het jaarlijkse kerstfeest hadden opgehaald werd ge stoken in dit leuke initiatief waarvan de kids ook de be diening voor hun rekening namen. De reacties waren unaniem positief! aanwezig. Ter kennismaking kost een kraam deze dag 20 euro, een hoekkraam 25 euro en een grondplaats 15 euro. Je mag hier tweedehands spul len verkopen. Wie food wil verkopen moet eerst even contact opnemen met de or ganisatie. Wie nog een leuke kinder activiteit heeft om deze dag nog leuker te maken, mag ook contact opnemen met de organisatie. Er mogen be slist geen zwaarden, porno, drugs, alcohol en neparti- kelen worden verkocht. O Reserveren kan via 06-5058-3127 of kijk even op www.beukers- evenementen.nl Vaker moeten plassen? Nadruppelen? Veel mannen met plasproblemen door een goedaardige prostaat vergroting hebben baat bij een natuurlijke behandeling met extracten van de zaag- bladpalmvrucht. In Duitsland en Zwitserland worden deze extracten al veelvuldig toegepast bij goedaardige prostaatvergroting. Het vet- en olierijke vruchtvlees van de zaagbladpalm bevat namelijk stoffen die pias problemen bij goedaardige prostaatvergroting verminderen. Goedaardige prostaatvergroting is een normaal ouderdoms- verschijnsel dat door een arts wordt vastgesteld. Maar liefst 50% van de mannen van 50+ heeft ermee te maken. Hoewel de aandoening meestal goed aardig is, kan prostaatvergroting het dagelijks functioneren wel beïnvloeden. Typische verschijnselen zijn namelijk het moeilijk op gang komen van het plassen, een zwakke urinestraal, de blaas niet goed kunnen legen, binnen twee uur opnieuw moeten plas sen, moeilijk kunnen ophouden van de urine en meerdere ma len per nacht moeten plassen. Ook kunnen deze problemen consequenties hebben voor de bedprestaties. 'Door gebruikers beoordeeld met een 8,8' Nieuwe oplossing A. Vogel ProstaforceMed* is een nieuw en 100% natuurlijk tradi tioneel kruidengeneesmiddel op basis van extracten van de zaag- bladpalmvrucht. Het kan wor den gebruikt bij plasproblemen als gevolg van een prostaatver groting. De capsules bevatten 320 mg sterk geconcentreerd extract van de zaagbladpalm- vrucht (Sabal serrulata). 88% van de gebruikers is tevreden over het product. ProstaforceMed* is verkrijg baar in een verpakking van 30 en 90 capsules en heeft een adviesprijs vanaf 13,99. Heeft u plasproblemen en wilt u weten of die mogelijk veroorzaakt worden door goedaardige prostaatvergro ting? Doe dan de prostaattest op www.avogel.nl/prostaattest PfojtaforceMed* Bij plasproblemen t als gevolg van prostaatvergroting j ProstaforceMed is verkrijgbaar bij de meeste apotheken. "Traditioneel kruidengeneesmid del. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op reeds lang bestaand gebruik. Lees voor gebruik de bij sluiter. Wij hebben werk voor je Neem contact met Perflexxion via berkel@perflexxion.nl of 010-5111099. De lente staat weer voor de deur dus oppermannen en grondwerkers opgelet! De laatste winter restanten bij Aleidastraat 64-B, 3117 DK Schiedam 010 4270101 Ook uw schoenmaker bartiméus sonneheerdt www.bakkerammerlaan.nl Help blinden en slechtzienden zo zelfstandig mogelijk te leven. DONEER VIA STEUNBARTIMEUS.NL De aanbiedingen gelden van donderdag 26 februari woensdag 4 maart Bart van Halleplein Schiedam. Incl. water en stroom. 250 per maand Tel.: 06 263 326 33 of 06 517 33 478

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 5